با رعایت این نکات بهترین میز جلو مبلی را بخرید!

چیدمان مبلمان در زیبایی آنها تاثیر زیادی دارد و اگر مبلمان زیبایی داشته باشید و به خوبی از آنها در دکوراسیون منزل استفاده نکنید، احتمال دارد که از زیبایی آنها کاسته شود. همچنین میز جلو مبلی یکی دیگر از پارامترهایی است که می تواند در جذابیت مبلمان تاثیر داشته باشد و باید سعی کنید نکات مهمی را برای خرید میز جلو مبلی در نظر بگیرید. هر چقدر میز جلو مبلی با مبل ها همخوانی داشته باشد، دکوراسیون منزل شما هم زیباتر خواهد شد. در این مطلب از باملین قصد داریم نکات مهم در خرید میز جلو مبلی را بررسی کنیم.

 

 

  • شکل مبلمانتان باشد

میز جلو مبلی باید هم شکل و فرمت مبلمان شما باشد! منظور این است که اگر مبلمان شما ال مانند است بهتر است از میزی استفاده کنید که مستطیل یا مربع باشد، مبل گرد نه تنها زیبایی آن را خدشه دار می‌کند بلکه استفاده از مبلمان را هم با اشکال روبه رو خواهد کرد! البته اگر مبل ال شما طول و عرض یکسانی دارد از میز گرد هم می‌توانید استفاده کنید.

اگر مبلمان شما به صورت هلالی یا نیم دایره است اوضاع متفاوت می‌شود! برای این سبک مبل، میز وسط گرد تهیه کنید.

اگر مبلمان شما نیم ست است یا نحوه‌ی چینش آن در فضای خانه به صورت U است میز جلو مبلی شما باید یا گرد باشد یا مربع! از میز مستطیل استفاده نکنید.

  • حواستان به اندازه‌ها باشد

طول میز جلو مبلی یا اگر هم دایره است قطر آن باید ۲/۳ طول مبل ۳ نفره باشد. این یک معیار است و نباید تغییر کند. اگر میز جلو مبلی را جدا از مبلمانتان تهیه می‌کنید حتما در اندازه آن دقت لازم را داشته باشید.

ارتفاع میز هم اهمیت زیادی دارد. بهترین کاری که می‌توانید انتخاب کنید میزی است که ارتفاعش ۵ سانت از مبل سه نفره شما کمتر باشد. در چنین شرایطی استفاده از وسایل روی میز ساده‌تر خواهد بود و زیبایی فضا هم بیشتر خواهد شد.

اما وضعیت برای میز عسلی متفاوت است! ارتفاع میز عسلی شما باید تاحدودی اندازه‌ی ارتفاع دسته مبلمان باشد.

  • کاربردی باشد

اگر شما فضای کمی در منزل دارید بهتر است با درنظر گرفتن تمام شرایطی که برشمرده شد، میزی انتخاب کنید که به شما امکانات دیگری هم بدهد. یکی از استفاده‌های خوبی که می‌شود از میز داشت وجود کشو است. شما می‌توانید در کشوهای میز وسایل پذیرایی را قرار بدهید.

برای خانه کوچک ذکر این نکته هم حائز اهمیت است که میزهای گرد فضای کمتری را اشغال می‌کنند پس بد نیست توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشید!

  • سبک دکوراسیونتان را درنظر بگیرید

همین که میزی ابعاد موردنظر را داشت یا مستطیل و گرد بودن آن رعایت شد و ارتفاعش هم عالی بود کافی نیست! مساله مهمی که در میان است سبک دکور منزل شماست. اگر مبلمان شما کلاسیک است از میز مدرن و اسپرت استفاده نکنید و همین مورد برعکس هم صادق است. حتما این تفاوت‌ها را درنظر بگیرید و بعد نسبت به خرید اقدام کنید. حتی نوع متریالی که در میز استفاده شده است نسبت به مبلمان و دکور منزل شما باید مورد توجه قرار گرفته شود. میزهای فلز، چوب، شیشه در مدل‌های مختلفی وجود دارد که دقت نظر شما را می‌طلبند!