با شناخت بهتر این مدل براش های آرایشی میتونی جذاب تر باشی! | معرفی کاربرد انواع براش آرایشی

براش های آرایشی نقش مهمی در آرایش و زیبایی شما دارند و از مهمترین اقلام آرایشی زنانه محسوب می شوند. هر چقدر براش با کیفیت تر و بهتری داشته باشید و با انواع و کاربردهای هر براش آشنایی بیشتری داشته باشید، آرایش شما تمیزتر خواهد بود. حرفه ای ترین آرایشگرها و میکاپ آرتیست ها سعی میکنند، از هر براش برای کاربرد خاصی استفاده کنند. در این مطلب از باملین به معرفی انواع براش آرایشی و کاربردهای آنها میپردازیم.

 

 

۱۲ نوع براش آرایشی که آرایشگران استفاده می کنند

بر اساس نظریه متخصصان زیبایی انتخاب نادرست ابزار براش در زیبایی ظاهر فرد تاثیر منفی دارد چرا که محصول بهداشتی پوست به کمک آن براش؛ به خوبی بر روی پوست قرار نگرفته است.

 

براش کرم پودر

 

انتخاب براش کرم پودر به نوع فرمولاسیون کرم پودر مصرفی تان بستگی دارد. اگر احساس می کنید کرم پودر مصرفی به خوبی سطح پوستتان را نمی پوشاند به نظر براش به کار گرفته شده، بسیار نرم بوده است و در نتیجه موجب شده آن طور که باید کرم پودر لازم بر روی پوستتان قرار نگرفته و همه قسمت های پوست را پوشش نداده باشد و در ظاهر، پوست به رنگ خاکستری یا با حالت سفیدک زده به نظر برسد.

در واقع کسی که بخواهد ظاهر پوست را برنزه کند، بهتر است این نوع براش را استفاده کند بنابراین برای پوشش دهی بیشتر، براش زبر و برای پوشش دهی سبک تر، براش نرم به کار ببرید.

براش رژگونه

اندازه براش رژگونه، نسبت به براش کرم پودر کوچکتر است و از مشخصه ظاهری آن برآمدگی و نرمی زیاد آن است. بسته به اینکه تا چه حد تمایل به رنگ پوشش دهی دارید، سایز براش انتخاب می شود. اگر مایل به رنگ نسبتا روشن هستید براش بلند انتخاب کنید.

براش کانتور

به گفته متخصصان، بهتر است که براش کانتور در سایزی کوچکتر از براش صورت و بزرگتر از براش چشم باشد و در مورد میزان زبری یا نرمی موی براش خودتان توجه کنید که کدام برایتان مناسبتر است. برای قسمت گوشه ها به کار بردن براش کانتور نرم مناسبت تر است.

براش برنزه کردن

بالعکس براش کانتور، براش های مخصوص برنزه کردن در تمامی ابعاد پوست از جمله پیشانی، استخوان گونه و خط چانه کاربرد دارند. ابزاری محکم بوده و مو های این براش پرمانند است و همزمان با طراحی بر روی صورت ، جلوه زیبایی به پوستتان می دهد.

براش پایه (اصلی)

براش پایه (اصلی) به منظور مواردی با محصولات آرایشی، فرمولاسیون کرمی و یا مایع کاربرد دارند.

فان براش

 

این نوع براش در میک آپ روزانه شما دو کاربرد دارد یکی در درخشان جلوه دادن پوست و دیگری در مواردی که اشتباهی در خصوص آرایش پوست انجام شده، برای پاک کردن به کار می رود و از آنجا که موهای این براش فوق العاده نرم است، برای استفاده از در بخش های ظریفی چون استخوان گونه و یا نوک بینی کاربرد دارد.

براش چند کاره

داشتن این نوع براش بسیار عالی است چرا که چندین مورد کاربرد آرایشی دارد و به عنوان براش پایه (اصلی)، براش برنزه کردن و براش رژگونه می توان از این براش استفاده کرد.

اسفنج آرایشی

چنانچه شما پوستی خشک دارید، بهتر است از اسفنج های آرایشی مرطوب استفاده کنید. در واقع این اقدام با فونداسیون و زیربنای پوستی شما مانند کرم رفتار می کند.

براش کانسیلر (پوشاننده)

 

این نوع براش ابزار کوچکی است که برای پوشاندن نواحی که به کمک براش های بزرگ نمی توانید انجام دهید، به کار می رود. (به عنوان مثال زیر چشم، طرفین بینی)

براش سایه چشم

به کارگیری این نوع براش در ایجاد هاله رنگی که در کنار چشم به وجود آمده بسیار موثر است. استفاده از سایز متوسط آن برای سایه زدن انواع چشم ها کارایی دارد.

براش خط چشم

این نوع براش باریک و نازک است و برای ایجاد خطوط نازک در قسمت های حساس صورت به کار می رود.

براش لب

براش لب نازک بوده و برای رنگ کردن لب با ظرافت بیشتر به کار می رود و این کار کاملا هماهنگ با خطوط لب انجام می گیرد. انجام این کار در مورد لب ها دقیق تر و به مراتب سخت تر از زمانی است که از رژ و مداد لب استفاده می شود.