بدترین اشتباهات در مسیر کاهش وزن

برخی از اشتباهات رایج می توانند اهداف کاهش وزن شما را از مسیر خارج کنند.

اگر تا به حال سعی کرده اید وزن کم کنید اما متوجه شده اید که به اندازه ای که می خواهید پیشرفت نکرده اید، ممکن است این اشتباهات را مرتکب شده باشید.

زمانی که می‌خواهید چند پوند از وزن خود را کم کنید، مهم است که با اتخاذ یک سبک زندگی سالم به جای رژیم غذایی سخت، آن را پایدار کنید.

ممکن است رژیم‌های کراش در کوتاه‌مدت راه حلی سریع باشند، اما به مرور زمان می‌توانند شما را به جایی که شروع کرده‌اید برگردانند.

چندین اشتباه رایج وجود دارد که بسیاری از افراد هنگام تلاش برای کاهش وزن مرتکب می شوند. اما به گفته یکی از متخصصان، یک اشتباه خاص وجود دارد که واقعا می تواند مانع کاهش وزن شما شود.

هنگام کاهش وزن، نباید زیاد روی اعداد و جزئیات تمرکز کنید و دید کلی تری از مسیر تناسب اندام داشته باشید.

یکی از مهمترین اشتباهات حساس بودن بیش از حد نسبت به وزن خود روی ترازو است.

کاهش ۰٫۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته یک هدف سالم است، زیرا کاهش وزن سریعتر از آن می تواند ناپایدار باشد و مشکلاتی را در مسیر ایجاد کند.

مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های سخت می‌توانند افزایش وزن شما را در آینده پیش‌بینی کنند. بنابراین ممکن است در نهایت تلاش خود را با عجله برای کاهش وزن هدر دهید.

داشتن کمی صبر در کاهش وزن بسیار مهم است. آهسته و پیوسته همیشه کار می کند. به جای تلاش برای کاهش وزن در سریع ترین زمان ممکن، باید روی ایجاد تغییراتی در سبک زندگی تمرکز کنید که سلامت کلی شما را بهبود می بخشد. رژیم‌های سخت می‌توانند در درازمدت انگیزه شما را از بین ببرند.

زمانی که افراد سعی می‌کنند وزن خود را به سرعت کاهش دهند، اغلب اهداف غیرواقعی تعیین می‌کنند و زمانی که وزن آن‌ها آنطور که انتظار می‌رود کاهش پیدا نمی‌کند، ناامید می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که کاهش وزن پایدار نیاز به زمان دارد و رژیم های کاهش وزن شدید شما را به همان جایی که شروع کرده بودید برمی گرداند.

سایر اشتباهات رایج کاهش وزن شامل حذف وعده های غذایی، حذف تمام کربوهیدرات ها و عدم گنجاندن روزهای استراحت در رژیم غذایی است.