برای از بین بردن جرم سرامیک و کاشی ها از چه چیز استفاده کنیم؟

برای از بین بردن جرم سرامیک و کاشی ها از چه چیز استفاده کنیم؟ اگر ندانید که از چه وسایلی برای از بین بردن لکه های کاشی و سرامیک استفاده کنید، احتمالا کار سختی خواهید داشت، اما اگر علم کافی نسبت به این موضوع داشته باشید، خیلی راحت جرم موجود بر روی کاشی و سرامیک را از بین می برید. در این مطلب از باملین نحوه جرمگیری کاشی و سرامیک را آموزش می دهیم.

 

 

برای از بین بردن جرم سرامیک و کاشی ها از چه چیز استفاده کنیم؟

تمیز کردن سرامیک: سرامیک کف خانه حکم فرش خانه را دارد و تمیزی و درخشندگی آن برای خان‌های خانه‌دار بسیار مهم است. ما روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که ضمن درخشندگی، محیط خانه شما ضدعفونی نیز گردد.

علاوه بر این شاید شما مجسمه و اشیائی در خانه دارید که از جنس سرامیک یا چینی هستند و می‌خواهید تمیز و درخشنده شوند، با ما در سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی تا تمیز کردن هر چیز سرامیکی در خانه را به شما آموزش دهیم.

تمیزکردن سرامیک ها زیاد کار سختی نیست اما گاهی اوقات لکه‌های سر سختی روی آنها ایجاد می‌شود که به راحتی از بین نمی‌روند.

 تمیز کردن سرامیک کف خانه

محلول سرکه سفید یا سرکه سیب با آب یک معجزه‌گر برای تمیز کردن سرامیک کف خانه است. در بسیاری از فرهنگ‌های سنتی سرکه را دورکننده انرژی منفی و از بین برنده انرژی منفی از خانه می‌دانند.

علاوه‌ بر این به لحاظ علمی سرکه یک ضدعفونی‌کننده قوی است. این ماده جادویی هم سطح را ضدعفونی می‌کند و هم بسیار درخشان ضمن این‌که از نشستن غبار روی سطح جلوگیری می‌کند.

برای این کار درون سطلحی محلولی از آب و سرکه درست کنید. ۶۰ درصد محلول باید آب و ۴۰ درصد آن سرکه سفید یا سرکه سیب باشد. هر بار طی را درون محلول بزنید، آب اضافی آن را بگیرید و روی سطح سرامیک بکشید. نتیجه کار شگفت‌آور است.

برخی نکات برای تمیز کردن سرامیک

تحقیقات نشان می‌دهد تمیزی خانه نقش مهمی در سلامت جسم و روان دارد. سرامیک کف بستری است که در طول روز همواره روی آن تردد می‌کنیم، چشممان به آن می‌خورد و سیگنال‌های پاکیزگی پالس‌های مثبتی برای آرامش روان است.

علاوه‌ بر این تمیز بودن و ضدعفونی بودن کف خانه برای سلامت جسم بسیار مهم است. تمیزی سرامیک کف خانه به خصوص فضای آشپزخانه یک روتین و یک فرآیند در سبک زندگی است که باید همواره آن را رعایت کنیم.

تمیز کردن درز سرامیک را فراموش نکنید!

تمیز کردن سرامیک، درزهای سرامیک منبع آلودگی و کثیفی است. دوغاب بین آن‌ها رفته‌رفته چرک و کثیف می‌شود. برای تمیز کردن درزهای سرامیک کمی جوش‌شیرین را با آب مخلوط کنید و آن را روی درزهای سرامیک بکشید. پس از چند ساعت با مسواک نرم یا قلم‌مو آن‌ها را تمیز کنید و با دستمال خیس آرام روی آن‌ها بکشید.

از بین بردن لکه‌ قهوه، چای یا آب‌میوه

تمیز کردن سرامیک، لکه قهوه، چای و آب‌میوه را می‌توان به آسانی از سرامیک تمیز کرد. اما اگر این لکه‌ها سرسختی به خرج دادند می‌توانید کمی مایع ظرف‌شویی را با آب داغ مخلوط کرده و روی لکه بکشید. مایع سفیدکننده نیز گزینه مناسب دیگری است برای از بین بردن لکه‌های نوشیدنی.

هر هفته زمین را تی بکشید!

تمیز کردن سرامیک، علاوه بر جارو کشیدن تی را نیز فراموش نکنید. تی کشیدن مداوم باعث درخشش و تمیزی آسان‌تر سرامیک می‌شود. حتماً پس از تی کشیدن زمین را خشک‌ کنید تا گرد و غبار روی آن ننشیند و سرامیک درخشان‌تر شود.

از بین بردن لکه‌ چربی

تمیز کردن سرامیک، برای از بین بردن لکه چربی از سرامیک ابتدا دستمالی بی‌رنگ و تمیز را به نوشابه آغشته کنید و روی لکه بکشید. علاوه براین می‌توانید از شوینده‌هایی که ایجاد ساییدگی نمی‌کنند مانند مایع ظرف‌شویی یا مایع لباسشویی استفاده کنید و لکه چربی را از بین ببرید.

پاک کردن جوهر

تمیز کردن سرامیک، جوهر از جمله لکه‌هایی است که به‌سختی از بین می‌رود. برای از بین بردن آن ابتدا دستمال را به سفیدکننده آغشته کنید و روی لکه بگذارید پس از چند دقیقه بردارید و طرف دیگر دستمال را روی لکه بگذارید و بردارید. به‌هیچ‌عنوان دستمال را روی لکه نسابید. آن‌قدر این کار را کنید تا لکه کامل از بین برود. سپس با دستمال نمدار تمیزی زمین را پاک‌ کنید.

توجه داشته باشید دستمال آغشته شده به محلول سفیدکننده را برای مدت‌زمان طولانی روی سرامیک قرار ندهید. ممکن است الکل درون محلول، سبب تجمع نمک موجود در سفید‌کننده بر روی سرامیک شود.

لکه‌گیری و جرم‌گیری سرامیک می‌تواند یک وظیفه چالش‌برانگیز باشد، اما با استفاده از روش‌های مناسب و محصولات مناسب می‌توانید به راحتی لکه‌ها و جرم‌های روی سرامیک را پاک کنید. در زیر به برخی از روش‌های مختلف لکه‌گیری و جرم‌گیری سرامیک اشاره شده است:

استفاده از آب و صابون

برای جرم‌گیری ساده و لکه‌های خفیف روی سرامیک، ابتدا از آب گرم و صابون ملایم استفاده کنید.

صابون را با آب مخلوط کرده و با یک حوله یا اسفنج نرم روی سطح سرامیک را پاک کنید.

پس از پاک کردن، با آب تمیز شده سطح را بشویید و با یک حوله خشک کنید.