برای ایمپلت دندان باید این نکات رو رعایت کنید!

دندان می تواند تاثیر زیادی در زیبایی شما داشته باشد و علاوه بر اهمیتی که در سلامتی دارد، زیبایی دندان ها تاثیر بسزایی در لبخند شما خواهد داشت. شاید شما هم متوجه شده باشید که فقط نبود یک دندان می تواند چقدر در زیبایی و از بین رفتن اعتماد به نفس موثر باشد. ایمپلنت دندان راهیست که برای کاشت دندان استفاده میشود و به کمک آن می توانید جای خالی دندان های خود را پر کنید. در این مطلب از باملین نکات مهم برای ایمپلنت دندان را بررسی میکنیم.

 

 

ایمپلنت دندان چیست؟

همان­طور که در بالا ذکر شد، ایمپلنت یک جایگزین عالی برای دندان‌های از دست رفته است. این دندان درست مانند یک دندان طبیعی با ریشه و روکش عمل می­کند.

ایمپلنت دندان شامل ۳ قطعه است. اول فیکسچر یا پایه ایمپلنت است که از جنس تیتانیوم یا زیرکونیوم درست شده و طی یک جراحی ساده درون استخوان فک قرار می گیرد. بعد از مدت ۳ تا ۹ ماه نوبت به قالب گیری می سد و پس از طی چند مرحله و آماده شدن روکش، قطعات دوم و سوم ایمپلنت که همان روکش و واسطه روکش و فیکسچر یعنی اباتمنت روی پایه سوار می شوند و تمام. ایمپلنت شما کامل شد و می توانید مانند دندان طبیعی خود از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

شایان ذکر است اگر دندان طبیعی خود را هنوز دارید ولی از شکل و رنگ آن راضی نیستسد می توانید از سایر روشهای زیبایی دندان مانند لمینت دندان و بلیچینگ استفاده کنید.

 

 

لمینت دندان

لمینت یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیباسازی دندان است. در این درمان دندان‌ها را با پوسته نازک مخصوصی کاور می‌کنند.

با این کار طول، اندازه و رنگ دندان‌ها تغییر می‌کند. توجه داشته باشید این کار در کنار زیبایی هنگام خندیدن، باعث استحکام و مقاومت بیشتر دندان هم می‌شود.

باید گفت هزینه لمینت دندان به نوع مواد آن بستگی دارد و جنس لمینت از سرامیک یا شیشه است و با چسب مخصوص بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شود.

 

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از روش‌های پرطرفدار و حرفه ای است که برای سفیدکردن دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلیچینگ لکه‌های دندان را از بین می‌برد.

همچنین بلیچینگ یک درمان بدون ریسک و خطر است که سفیدی و زیبایی چهره را به شما هدیه می‌دهد. لکه‌هایی که بر روی دندان تشکیل می‌شوند، می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند. ازجمله این دلایل می­توان به مصرف دارو، قوه، چای و سیگار اشاره کرد.

 

 

جمع‌بندی

اگر دندانی را از دست داده اید یا طبق نظر دندانپزشک قابل نگهداری نیست، بهترین و جدیدترین روش جایگزینی آن با ایمپلنت دندان است. . ایمپلنت درست همانند یک دندان طبیعی عمل می‌کند و جایگزین خوبی برای دندان‌های از دست رفته است.

اگر دندانهای سالم و مرتبی دارید و فقط از رنگ آن رضایت ندارید بهترین و کم هزینه ترین روش انجام بلیچینگ دندان است. بلیچینگ لکه‌های دندان را از بین می‌برد. این لکه‌ها در اثر سیگار، چای و سایر به­وجود می‌آیند.

اگر دندانهای سالمی دارید ولی از فرم و حالت و اندازه و رنگ آنها رضایت کافی ندارید و می خواهید دندانهایی زیبا داشته باشید، بهترین روش درمانی، لمینت دندان است. با این کار علاوه‌­بر زیبایی هنگام خندیدن، مقاومت و استحکام نیز در دندان‌ها بیشتر می‌شود.

درصورتی­که قصد اجرا و پیاده­سازی هر یک از روش­های گفته­ شده را دارید، ابتدا باید به یک دندان­پزشکی مورد اعتماد مراجعه کرده و بعد از مشورت با پزشک خود، در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرید.