برای بهترین دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید این تخت خواب ها رو بخری!

شما حداقل ۸ ساعت از ساعات شبانه روز را در اتاق خواب سپری میکنید و معمولا در این فضا دوست دارید که بیشترین آرامش را داشته باشید. با توجه به این موضوع دکوراسیون داخلی اتاق خواب اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید سعی کنید که اطلاعات کافی درباره نوع چیدمان و انتخاب وسایل اتاق خواب داشته باشید. مطمئنا مهمترین وسیله ای که در هر اتاق خوابی قرار میگیرد، تخت خواب است. در این مطلب از باملین می توانید با بهترین تخت خواب برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها آشنا شوید.

 

 

اهمیت فضای زیرین تخت‌خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

تخت‌خواب‌هایی که فضای زیرینشان مسدود است، تخت‌خواب‌هایی مناسب برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب نیستند. بنابراین بهتر است حین خرید تخت خواب، گزینه‌ای را انتخاب کنیم که فضای زیرین آن آزاد است. یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب چنین تخت‌خوابی این است که به راحتی بتوانیم فضای زیرین تخت را نظافت کنیم. به‌علاوه، فضای زیرین تخت می‌تواند موقعیت مناسبی برای فضای ذخیره سازی ایجاد کند. اگر تخت به اندازه کافی بلند باشد، می‌توانیم سبدهای ذخیره‌سازی تهیه کرده و زیر تخت قرار دهیم.

 

 

 

اهمیت تاج تخت‌خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های تخت‌خواب که از نظر زیبایی‌شناسانه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون داخلی اتاق‌خوابتان می‌گذارد، تاج تخت‌خواب یا هدبورد آن است. ممکن است که برخی از تخت‌خواب‌های مدرن، هدبورد یا تاج تخت را حذف کرده باشند، اما این ایده‌ای جالب نیست. اگر می‌پرسید چرا باید به شما بگوییم که صبحی دل‌انگیز را در نظر بگیرید که از خواب بیدار شده‌اید و می‌خواهید لحظاتی به جایی تکیه دهید تا خواب از سرتان بپرد. اگر تخت‌خوابتان تاج نداشته باشد، مجبور می‌شوید به دیوار تکیه دهید. به‌علاوه، تاج تخت باعث می‌شود که لوازم شماف مثل بالش‌هایتان به زیر تخت سقوط نکنند! بنابراین، بهتر است تخت‌خوابی انتخاب کنید که تاج یا هدبورد داشته باشد.

 

اهمیت لبه‌های تخت خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اکثر تخت‌خواب‌ها را از جنس چوب می‌سازند. چوب‌ها قابلیت طراحی‌های خاص دارند، هرگز از مد نمی‌افتند و از استحکام لازم برخوردارند. اما، اگر طراح تخت خواب شما به این فکر افتاده باشد لبه‌هایی تیز برای تخت خواب شما در نظر بگیرد، شما به دردسر خواهید افتاد. بنابراین، در انتخاب تخت خواب سعی کنید تخت‌هایی با لبه‌های گرد انتخاب کنید. در این صورت، هربار که پایتان به لبه تخت برخورد کند، کبود نخواهید شد! در این میان بهتر است به شما توصیه کنیم که از خرید تخت‌های فرفورژه با طراحی‌هایی عجیب نیز پرهیز کنید. چراکه پس از یک دوره از مد می‌افتند، بعلاوه، لبه‌های تیز ایجاد می‌کنند که هر لحظه ممکن است لباس شما را پاره کنند.

 

اهمیت اندازه تخت خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

پیش از این که برای خرید تخت خواب بروید، مساحت اتاق خوابتان را اندازه‌گیری کنید و بعد تخت خوابی با سایز مناسب برای اتاق خوابتان تهیه کنید. فراموش نکنید که تخت خواب باید حداقل ۷۰ سانت با پنجره فاصله داشته باشند. بخش تاج تخت نیز بهتر است به دیوار بچسبد. به‌جز این مساله، باید به سایر لوازمی که برای اتاق خواب تهیه می‌کنیم نیز توجه کنیم. اگر لوازمی مثل میز آرایش، کمد، دروار و غیره داریم، بهتر است اندازه آن‌ها را نیز بدانیم و تخت خواب را با اندازه‌ای مناسب تهیه کنیم. برای این منظور بهتر است اندازه‌ی کشو‌های دراور یا درِ کمد را در نظر بگیریم و تخت را با فاصله‌ای از آن‌ها قرار دهیم که به راحتی باز شود. تمامی این نکات مربوط به انتخابی است که شما حین خرید تخت خواب کرده‌اید.

 

اهمیت پاف تخت خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خوب

پاف تخت خواب، به همان مبل‌ها یا نیمکت‌هایی گفته می‌شود که جلوی تخت قرار می‌گیرند. پاف‌های تخت خواب علاوه‌بر اینکه بسیار کاربردی هستند، دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب را نیز شیک می‌کنند. بنابراین، حین خرید تخت خواب بهتر است، پاف تخت‌خوابی که متناسب با سبک، طرح و رنگ تخت‌خوابمان است تهیه کنیم. پاف تخت خواب از آن جهت کاربردی است که می‌تواند فضایی مناسب برای نشستن ایجاد کند. بعلاوه، اگر پاف تخت خواب شما دردار باشند، به‌راحتی می‌تواند فضای ذخیره‌سازی برای شما فراهم کنند. برخی افراد نیز از سطح پاف تخت خواب، به‌عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده می‌کنند که می‌توان آن را ایده‌ای خوب دانست، البته اگر اتاق‌خواب نسبتا بزرگی داشته باشیم.