برای خانه تکانی امسال توستر رو اینطوری تمیز کن! | نحوه تمیز کردن توستر نان

چطور توستر نان را تمیز کنیم؟ شاید شما هم با این مشکل روبرو باشید که توستر نان پس از مدتی به شدت کثیف شده و نمی توانید آن را به خوبی تمیز کنید. به هر حال در این دستگاه نان را قرار میدهید و باید حتی الامکان تا جایی که می شود این دستگاه را به خوبی تمیز کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه تمیز کردن توستر نان را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

برای تمیز کردن توستر نان به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟

برای انجام درست هرکاری باید ابزار آن را داشته باشید. پاک کردن توستر نان هم که یکی از آیتم‌های مهم در روتین نظافت منزل برای خانم‌های تمیز و باسلیقه است که برخی آن را خودشان انجام می‌دهند و برخی برای انجام آن به فکر استخدام کارگر خانم برای نظافت منزل میفتند. این کار نیز نیاز به استفاده از ابزارهای خاص دارد. این وسایل در دسترس هستند و قیمت چندانی ندارند.

  1. یک برس مناسب: یک برس با موهای نرم برای از بین بردن خرده‌های چسبیده در دو طرف المان حرارتی توستر بهترین گزینه است. یادتان باشد که هرگز از برس شیرینی سیلیکونی استفاده نکنید.
  2. یک قلموی رنگ بلند و نازک: یک برس نازک با دسته بلند به شما کمک می‌کند خرده‌های موجود در شکاف‌های توستر نان را پاک کنید.
  3. حوله کاغذی یا یک پارچه تمیز: می‌توانید از دستمال تمیز برای پاک کردن سینی خرده نان یا کناره توستر نان خود استفاده کنید.
  4. مایع ظرفشویی: تنها یک قطره مایع ظرفشویی تمام چیزی است که برای پاک کردن چربی یا کثیفی توستر نان نان نیاز دارید.
  5. اسفنج: هر اسفنجی که کمی نرم باشد و فولاد ضد زنگ را خراش ندهد می‌تواند برای پاک کردن دو طرف توستر و سینی خرده نان استفاده شود.

چگونه یک توستر نان را تمیز کنیم؟

ابتدا مطمئن شوید که توستر خود را از برق جدا کرده‌اید. هنگامی که توستر به برق وصل است یا زمانی که درست بعد از استفاده داغ است، هرگز اقدام به تمیز کردن نکنید.

می‌توانید خرده‌های چسبیده به المان‌های گرم کننده یا در امتداد لبه‌های شیارهای توستر را با یک برس شیرینی‌پزی تمیز و نرم پاک کنید. هرگز برای نظافت دستگاه نان تست، اشیا نوک تیز (مانند چاقو یا چنگال) را به داخل شکاف نبرید، زیرا می‌توانید به راحتی به المان گرمایشی آن آسیب بزنید.

یک برس رنگ بلند و نازک می‌تواند به شما کمک کند تا به لبه آن برسید و خرده‌های آن را روی سینی گردگیری کنید.

هرگز وسوسه نشوید که توستر خود را برعکس کنید و به کناره‌های آن ضربه بزنید تا خرده‌های آن بیرون بیاید. چنین کاری می‌تواند اتصالات لحیم کاری دستگاه را بشکند و باعث خرابی آن شود.

اکثر توسترها یک سینی خرده نان در قسمت پایینی دارند. آن را بیرون بکشید و خرده‌های آن را در سطل زباله خالی کنید. از یک دستمال کاغذی یا پارچه مرطوب برای پاک کردن خرده نان‌های باقی مانده روی سینی استفاده کنید. همچنین می‌توانید سینی را با آب گرم و صابون بشویید، اما قبل از قرار دادن مجدد آن در توستر، مطمئن شوید که سینی کاملاً خشک است.

برای نظافت قسمت بیرونی توستر، از یک دستمال کاغذی یا پارچه مرطوب استفاده کنید. یک اسفنج مرطوب و یک قطره مایع ظرفشویی می‌تواند لکه‌های را به‌خوبی پاک کند. دقت کنید که هیچ آبی داخل شیارهای توستر یا نزدیک اهرم، دکمه‌های فشاری یا پانل کنترل دستگاه وارد نشود. توستر را با دستمال کاغذی یا پارچه ظرف تمیزی خشک کنید.

اگر تجربه مفیدی در تمیز کردن توست نان دارید ممنون می‌شویم که آن را با دیگر خوانندگان این مجله در میان بگذارید. کافی است تجربه خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.