برای خریدن کفش پاییزی مردانه و زنانه باکیفیت این نکات را رعایت کن!

در این مطلب از باملین به نکات مهم برای خرید یک کفش پاییزی مردانه و زنانه با کیفیت پرداخته ایم. همچنین جدیدترین و بهترین کفش های پاییزی مردانه و زنانه در این مطلب معرفی شده اند.

 

کفش پاییزی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

کفش پاییزی مردانه 5

بر اساس ویژگی‌های فصل پاییز بایستی کفش مناسب این فصل را انتخاب کنید. در پاییز احتمال بارش باران و لیز شدن معابر به دلیل بارندگی زیاد است. گل و لای کف خیابان هم یکی از مواردی است که در این فصل سال بیشتر با آن مواجهید. بنابراین بر اساس همین ویژگی‌های فصلی کفش پاییزی مناسب باید ویژگی‌های ذیل را دارا باشد.

۱. کفش پاییزی مناسب باید گرمای پا را حفظ کند و در عین حال قابلیت تهویه داشته باشد

پاییز آغاز فصل سرماست اما به خصوص در ماه‌های اول پاییز هنوز آنقدر هوا سرد نشده که کفش‌های سنگین و چند لایه زمستانی بر پا کنید. بنابراین کفشی که انتخاب می‌کنید باید در عین حال که در روزهای بارانی و خنک پاهایتان را گرم نگه میدارد قابلیت تهویه‌ی مناسب هم داشته باشد.

۲. کفش پاییزی مناسب باید سبک و ضد آب باشد

بهتر است جنس کفشی که انتخاب می‌کنید ضد آب باشد. کفش‌هایی که در هنگام بارندگی  خیس می‌شوند و آب باران را در خود نفوذ می‌دهند بر اثر خیس شدن سنگین خواهند شد و راه رفتن را برایتان دشوار می‌کنند. همچنین ممکن است در اثر بارندگی پایتان خیس شود و گل کفش‌هایتان هم به آسانی پاک نشود. بنابراین بهتر است از در روزهای بارانی پاییزی از پوشیدن جنس‌هایی همچون نبوک، مخمل و پارچه‌های کنفی اجتناب کنید. همچنین توصیه می‌شود پوشیدن کفش‌های چسبی را فراموش کرده و کفش‌های دوردوز را برای فصل سرما انتخاب کنید.

چرم طبیعی و مصنوعی بهترین جنس برای کفش پاییزی محسوب می‌شود، چراکه آب را نفوذ نمی‌دهد، به آسانی با یک پارچه‌ی تمیز می‌‌شود و قابلیت تهویه هم دارد.

۳. زیره یا کفی ضد لغزش در انتخاب کفش پاییزی اهمیت دارد

زیره‌ی مناسب یکی از دیگر ویژگی‌های مهمی است که باید برای انتخاب کفش پاییزی در نظر بگیرید. با توجه به احتمال بارندگی در این فصل و لیز شدن معابر کف کفش‌تان باید به شکلی باشد که مانع از سر خوردن شما شود؛ بر همین اساس کفش‌هایی که زیره‌ی شیار‌دار یا عاج‌دار دارند برای فصل پاییز انتخاب مناسبی‌اند.

۴. رنگ مناسب برای انتخاب کفش پاییزی

کفش پاییزی مردانه 4

در انتخاب رنگ کفش در فصل پاییز دو نکته‌ی مهم را باید در نظر بگیرید:

در فصل‌های گرم سال رنگ‌های روشن توصیه می‌شوند، چراکه باعث بازتاب نور و جذب نشدن گرمای خورشید می‌شوند اما در فصل‌های سرد مانند پاییز و زمستان این روند بر عکس است؛ در این فصل‌ها بهتر است برای جذب بهتر نور خورشید به سراغ رنگ‌های تیره بروید.

در این فصل گل و لای کف معابر سبب می‌‌شود کفش‌هایتان کثیف شود؛ بنابراین رنگ‌هایی را انتخاب کنید که آلودگی‌های روی کفش تان را مخفی کنند؛ رنگ‌های خانواده قهوه‌ای و بژ برای این منظور توصیه می‌شوند.

۵. کفش‌های ساق‌دار گزینه مناسبی برای فصل پاییزاند

کفش پاییزی مردانه 3

کفش‌های ساق دار بهترین انتخاب برای فصل پاییز و زمستان هستند. این مدل کفش‌ها هم پاهایتان را گرم نگه می‌دارند و هم این که این مدل کفش‌ها در صورت لیز خوردن و یا لغزیدن پاهایتان روی زمین خیس و یخ‌زده، با محافظت از مچ پا مانع از آسیب به پاها و پیچ خوردگی مچ پا می‌شوند.

انتخاب بهترین مدل کفش پاییزی

برای این که بتوانید کفش پاییزی مردانه یا زنانه مناسب برای خودتان را پیدا کنید بهتر است به سراغ این کتگوری‌ها بروید.

بوت

کفش پاییزی مردانه 2

هر چند به طور کلی بوت‌ها به عنوان کفش زمستانه معروف هستند اما این نوع کفش‌ها را در پاییز هم می‌توان به پا کرد. بوت‌ها به طور خاص به عنوان کفش پاییزی زنانه طرفداران زیادی دارند و با جلوه‌ای که به استایل پاییزه و زمستانه می‌دهند جزو محبوب ترین آیتم‌های پاییزی و زمستانی محسوب می شوند.

بوت‌های بلند را در استایل پاییزی می‌توانید با انواع شلوار جذب و یا دامن‌های پاییزه استایل کنید. اگر خواستید یک بوت یا نیم بوت پاشنه‌دار را به عنوان کفش پاییزی زنانه انتخاب کنید حتما به کفی آن دقت کنید؛ چراکه وجود پاشنه‌ی بلند ممکن است احتمال سر خوردن شما را بیشتر کند، از همین جهت حتما باید کفی کفشتان مانع از سر خوردن شما شود.

نیم‌بوت‌ها

کفش پاییزی مردانه 1

نیم‌بوت‌ها چه در استایل مردانه و چه در استایل زنانه بهترین انتخاب به عنوان کفش پاییزی محسوب می‌شوند. این نوع کفش‌های پرطرفدار در انواع و اقسام استایل‌ها ست می‌شوند. به خصوص اگر به سراغ بوت‌های چرمی دوردوزی شده با کفی عاج‌دار بروید می‌توانید مطمئن باشید که بهترین کفش پاییزی مردانه یا زنانه را برای خودتان انتخاب کرده‌اید.

کتانی‌های ضد آب برای استایل اسپرت پاییزی

اما بوت‌ها و نیم بوت‌ها ممکن است برای پیاده‌روی‌های طولانی کمی سنگین باشند؛ به همین جهت در فصل پاییز کتانی‌هایی که کل بخش‌های پا را می‌پوشانند و آب هم به آن‌ها نفوذ نمی‌کند گزینه‌ی خوبی برای استایل اسپرت محسوب می‌شوند.

چه کفش‌هایی را برای پاییز نپوشیم؟

اما چه نوع کفش‌هایی را باید در فصل پاییز از کمد لباس‌تان خارج کنید؟ با توجه به سرمای هوا و همچنین احتمال بارندگی بهتر است از پوشیدن این نوع کفش‌ها خودداری کنید.

صندل‌ها

صندل‌ها و به طور کلی کفش‌های روباز برای فصل پاییز مناسب نیستند، چراکه هم سرما در آن‌ها نفوذ می‌کند و هم این که پاهایتان ممکن است آلوده به گل و لای شود و پوشیدن صندل در این شرایط آب و هوایی برای سلامت و بهداشت پاها مناسب نیست.

کفش‌های پارچه‌ای

کفش‌های پارچه‌ای شامل کفش‌های تهیه شده از پارچه کنف، مخمل و غیره برای این فصل مناسب نیستند؛ چراکه رطوبت را جذب می‌کنند و اگر هم در اثر گل و لای آلوده شوند تمیز کردن آن‌ها سخت است. کتانی‌های پارچه‌ای مانند کتانی‌های پارچه‌ای ونس و آل‌استار هم در این دسته قرار می‌گیرند؛ با این وجود اگر به پوشیدن این نوع کفش‌ها در فصل پاییز اصرار دارید حتما به هنگام خروج از خانه وضعیت آب و هوایی را چک کنید.

کفش‌هایی با زیره‌های لیز

کفش‌هایی که کفی صاف دارند برای این فصل مناسب نیستند، چراکه احتمال سر خوردن شما در روزهای بارانی را افزایش می دهند. به هنگام خرید کفش پاییزی حتما زیره‌ی کفش را چک کنید.