برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک از این ۱۰ ترفند استفاده کنید!

زندگی آپارتمانی مزایا و معایب خود را دارد که در این روزها با گرانی خانه ها، کوچکتر شدن خانه های آپارتمانی میتواند مهمترین عیب آن باشد. اما راه چاره برای این مشکل، استفاده از دکوراسیون مناسب برای خانه های نقلی است تا بتوانید با ترفندها و راهکارهای مختلف، آشپزخانه و پذیرایی خانه خود را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهید. شما باید بدانید که به چه نحوی لوازم آشپزخانه را در محیط مناسب قرار دهید و چطور کابینت های آشپزخانه را پر کنید. در این مطلب از باملین ۱۰ ترفند کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک را بیان میکنیم.

 

۱- صفحات کم عمق

در حالی که ممکن است این صفحات تنها چند اینچ عمق داشته باشند، اما می توانند فضای خوبی را برای قرار دادن لوازمی مانند سینی، تخته سرو، تخته گوشت، کتاب، کفگیر و ملاقه و قاشق و چنگال در اختیار شما قرار دهند.

 

 

۲- نصب قفسه پشت درب کابینت

می توانید با نصب قفسه در پشت درب های کابینت، فضای ذخیره سازی بیشتری را برای قراردادن اقلام مختلف آزاد کنید. این قفسه ها برای قرار دادن لوازمی مانند قاشق و چنگال، لیوان و ظروف یک بار مصرف و نی مناسب هستند.

 

۳- استفاده از آویز پشت دری

می توانید با نصب آویز پشت دری به پشت درب کابینت، فضای خوبی را برای قرار دادن لوازمی مانند بطری آب، لیوان و ماگ آزاد کنید.

 

۴- استفاده از آویزهای میله ای

از آویزهای میله ای برای جای دادن انواع تابه و قابلمه در پشت درب آشپزخانه استفاده کنید. این ایده از اشغال بیش از حد فضای کابینت توسط قابلمه ها و تابه های جاگیر جلوگیری خواهد کرد.

 

۵- بهره برداری از حداکثر فضای عمودی

اگر دیوار یا پشت درب های اتاق شما فضای کافی را برای آویزان کردن لوازم مختلف در اختیارتان قرار نمی دهد، می توانید از فضای آزاد سقف بالای سینک برای آویزان کردن تابه ها و قابلمه ها استفاده کنید. با نصب آویز در این قسمت، می توانید از آن به عنوان خشک کن نیز استفاده کنید.

 

۶- استفاده از نظم دهنده کابینت

می توانید از نظم دهنده های کابینت برای جای دادن ظروف خود استفاده کنید. این نظم دهنده ها علاوه بر چیدمان مرتب، از اشغال زیاد فضای کابینت توسط ظروف نیز جلوگیری می کنند.

 


۷- استفاده از فضای بالای کابینت

معمولا در اکثر آشپزخانه ها، کابینت ها تا سقف مقداری فاصله دارند. می توانید با ایده های خلاقانه، از این فضای بلااستفاده برای قرار دادن لوازم مختلف استفاده کنید.

 

۸- آزاد کردن فضای کشو

کیسه فریزر، فویل و کاغذهای روغنی رولی اغلب فضای زیادی را درون کشوی کابینت اشغال می کنند. می توانید با نصب میله در پشت درب کابینت فضایی را برای قرار دادن این لوازم ایجاد کنید.

 

۹- نصب قفسه های شناور

قفسه های شناور یکی از بهترین و جدیدترین روش ها برای افزودن فضای ذخیره سازی و تزئین دیوارها هستند. می توانید به کمک این قفسه ها به راحتی فضای آشپزخانه خود را بهینه کنید.

 

۱۰- استفاده از فضای زیر کابینت

قفسه‌های شناور به تنهایی یک راه حل عالی برای افزودن فضای ذخیره‌سازی در آشپزخانه هستند. همچنین شما می توانید با نصب ریل‌های ذخیره‌سازی در زیر این قفسه ها، آنها را کاربردی تر کنید.