برای دکوراسیون داخلی و چیدمان کنج خانه از این ۵ تا ایده کمک بگیر!

یکی از مشکلاتی که همه ما در دکوراسیون خانه با آن درگیری هستیم، چیدمان وسایل خانه در کنج و گوشه های منزل است. معمولا کنج خانه ها نمی توانیم هیچ وسیله مناسبی را قرار دهیم و به قول معروف یک پرتی در گوشه خانه به وجود می آید که آزاردهنده است. اکثرا ما کنج دیوارها را به حال خود رها می‌کنیم یا با یک مجسمه بلند، یک آباژور ساده یا اکسسوری‌های دیگر آن را پُر می‌کنیم. در حالیکه اگر کنج دیوارها را به درستی دیزاین کنیم، می‌توانیم به تثبیت سبک دکوراسیون داخلی منازلمان کمک و آن را شخصی‌سازی کنیم. در این مطلب از باملین قصد داریم ایده های کاربردی و جالبی برای دکوراسیون کنج خانه بیان کنیم.

 

 

۱٫ کنج دیوار در دکوراسیون داخلی منزلتان، کافی بار مدرن بسازید

یکی از ترندترین فضاها در دکوراسیون داخلی منازل، ایجاد یک کافی بار مدرن است. وقتی متوجه چنین ترندی بشویم، فورا دلمان گیر می‌کند و دنبال فضایی مناسب در منزل می‌گردیم که کافی بار مدرن و شیک خود را بسازیم.

 

 

 

تا به حال به کنج دیوار فکر کرده‌اید؟ به وجود آوردن یک کافی بار مدرن کنج دیوار منازل یک ایده جذاب است که هیچ کس به فکرش نمی‌رسد. برای ساخت کافی بار مدرن کنج دیوار، می‌توانید از شلف‌هایی محکم استفاده کنید سپس داخل طبقات را با دستگاه‌ها، لیوان‌ها و هر چه مربوط به کافی بار مدرن است، پُر کنید.

 

۲٫ کنج دیوار در دکوراسیون داخلی منزلتان، از سایه‌ها استفاده کنید

شاید باور نکنید ولی استفاده از رنگ‌های تیره و ایجاد سایه‌هایی با اشکال متفاوت می‌تواند کنج دیوار منزل شما را بسیار جذاب و زیبا کند. اگر با مبحث رنگ در دکوراسیون داخلی منزل آشنایی داشته باشیم، می‌دانیم که استفاده افراطی از رنگ‌های تیره می‌تواند منزل ما را کمی دلگیر کند، اما اگر از رنگ تیره برای بخشی از منزل، مثل کنج دیوار استفاده کنیم، همه چیز متفاوت خواهد بود.

 

یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها، می‌تواند به‌وجود آوردن یک سایه‌ی مثلثی شکل، کنج دیوار باشد. برای این منظور کافی است نقطه‌ای را در ارتفاع درز دیوار پیدا کنید، سپس برای اضلاع پایینی، نقطه‌ای مساوی بر روی هر دو دیوار انتخاب کرده سپس هر دو را به راس متصل کنید. داخل این مثلث که کنج دیوار به‌وجود آورده‌اید را می‌توانید با رنگ‌هایی تیره از پالت رنگ اصلی دکوراسیون داخلی منزلتان، یا حتی رنگ مشکی، پُر کنید. در این صورت، کنج دیوار شما شبیه به یک غار فانتزی خواهد شد. این فضای به‌وجود آمده کنج دیوار منزل شما، می‌تواند محل مناسبی برای بازی بچه‌ها، قرار دادن گلدان‌ها و ایده‌های جذاب دیگر باشد.

 

۳٫ کنج دیوار در کوراسیون داخلی منزلتان، کتابخانه بسازید

یکی از حیرت‌انگیزترین و کاربردی‌ترین کارهایی که می‌توانید برای دکوراسیون کنج دیوار منازلتان انجام دهید، ایجاد یک کتابخانه گوشه دیوار است. برای این منظور شما دو راه دارید. یا از شلف‌هایی استفاده کنید که سه‌کنجی و مثلثی شکل هستند (چیدن کتاب‌ها در این ایده کمی دشوار است و عمق شلف ممکن است خالی بماند).

 

یا دو سمت دیوار را کمد یا طبقه‌هایی متقاطع قرار دهید. اگر مورد دوم را انتخاب کرده‌اید، گذاشتن یک مبل تک نفره و راحتی جلوی این کتابخانه شیک می‌تواند کنج دیوار منزل شما را حیرت‌انگیزتر کند.

 

۴٫ کنج دیوار در دکوراسیون داخلی منزلتان، از آینه استفاده کنید

آینه در دکوراسیون داخلی منازل قدرتی جادویی دارد. اگر بخواهیم با این قدرت آشنایی بیشتری پیدا کنیم می‌توانیم به مقاله « باکلاس‌ترین ترفندها برای چیدمان آینه در دکوراسیون داخلی منزل» نیز مراجعه کنیم. اما، یکی از جذاب‌ترین ترفندها برای دکوراسیون کنج دیوار منازل، استفاده از آینه‌های قدی است.

 

این کار باعث می‌شود که از کنج دیوار منزل شما روشنایی ساطع شود. از طرفی دیگر، آینه می‌تواند فضایی که روبه‌رویش قرار گرفته است را بازتاب دهد، از این رو، عمق متفاوتی به خانه می‌دهد. جلوی آینه کنج دیوار منازل نیز می‌توانید از گلدان‌های دکوراتیو، صندلی‌های شنی یا هر وسیله ترند و جذاب دیگری استفاده کنیم چراکه آینه جذابیت آن را دوچندان می‌کند.

 

۵٫ کنج دیوار در دکوراسیون داخلی منزلتان، شومینه بسازید

شومینه ساختن کنج دیوار منزل یکی از خلاقانه‌ترین ایده‌ها است که هم زیبایی بسیار زیادی دارد و هم کاربردی است. اگر فکر می‌کنید که ساخت شومینه کاری بسیار زمان‌بر و پردردسر است، می‌توانیم از شومینه‌های برقی استفاده کنیم که هم مدرن‌تر هستند، هم دردسر کمتری دارند.

اما برای تعبیه شومینه‌های برقی کنج دیوار، باید از یک معمار کمک بگیریم. در هر دو صورت (چه شومینه برقی را انتخاب کرده باشید که شومینه‌های گازی را) با استفاده از آن‌ها، کنج دیوار شما گرم، دنج و بسیار متفاوت خواهد شد. بالای شومینه را نیز می‌توانید آینه‌کاری کنید یا از یک قاب عکس متناسب با سبک دکوراسیون داخلی منازلتان استفاده کنید.