برای شروع رشته رنگ مو به چه قدر سرمایه نیاز داریم؟

رشته‌های مختلفی در زمینه ارائه خدمات مو وجود دارند. هر کدام از این رشته‌ها هم بازار کار مخصوص به خود را داشته و معمولا مشتریان زیادی خواستار دریافت چنین خدماتی هستند. علاقه‌مندان برای ورود به دوره رنگ مو یا رشته‌هایی که نزدیکی بیشتری به خدمات مو دارند، باید ابتدا سرمایه لازم آن را تامین کنند. حال به نظر شما این سرمایه در چه حدی می‌تواند باید باشد؟ هنگام بررسی و تحلیل سرمایه موردنیاز برای این منظور، باید به ابتدا به هزینه‌ای که برای آموزش و یادگیری باید بپردازید، فکر کرده و سپس به فکر تهیه ابزارهای موردنیاز و اجاره کردن یک سالن باشید.

ماهیت تحلیل هزینه‌ها دور این سه فاکتور مهم بوده و برحسب کیفیت مواد خریداری شده، آموزشگاهی که دوره‌های آموزشی را از آن دریافت می‌کنید و حتی منطقه‌ای از شهر موردنظر که قصد فعالیت در آن را دارید، ارزیابی خواهد شد. افراد زیادی مخصوصا خانم‌ها در کشورمان وجود دارند که هزینه بالایی را برای دریافت خدمات مو و دیگر کارهای آرایشگری می‌پردازند. پس بازار کار این رشته‌ها در ایران بسیار خوب بوده و کافی است که با تامین سرمایه لازم، فعالیت خود را در شهر خود شروع کنید. شرایط در تهران بسیار بهتر بوده و پس از چند سال، می‌توانید رویای رسیدن به درآمدهای بالا را برای خود محقق کنید.

دوره رنگ مو

سرمایه شروع دوره رنگ مو

شما می‌توانید در یک آموزشگاه آرایشگری معتبر، دوره رنگ مو را دریافت کرده و با چم و خم کار آشنا شوید. در این دوره‌ها، سرفصل‌های مرتبط با مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود. برحسب اعتباری که آموزشگاه مدنظر شما داشته باشد، مدرسین مجرب می‌توانند جدیدترین تکنیک‌ها و متدهای روز دنیا را در رشته موردنظر ارائه کنند. پس حتما سرمایه خوبی برای آموزش خود تامین کرده و آن را ادامه دهید. دوره‌ها معمولا از سطح مقدماتی شروع شده و تا سطح حرفه‌ای و پیشرفته ادامه پیدا می‌کند. هر سطح هم آموزه‌های مختص خود و حتی ابزارهای کار موردنیاز خود را دارد.

پس از این که دوره را به اتمام رساندید، ابزارهایی که آموزشگاه در اختیارتان قرار داده بود را باید خودتان خریداری کرده و سرمایه کار خود کنید. این ابزارها در دوران بعد از آموزش، به شما کمک می‌کند که تمرینات لازم را هم ادامه داده و مهارت بیشتری در کار خود پیدا کنید. در کل می‌توان گفت که ورود به دوره رنگ مو و فعالیت در آن سرمایه بالایی نیاز نخواهید داشت. کمترین هزینه‌ها اتفاقا مربوط به رشته رنگ مو بوده و خیلی سریع‌تر از آن‌چه فکرش را می‌کنید، می‌توانید مقدمات شروع کار خود را فراهم کنید. در کنار رشته رنگ مو، می‌توانید در حوزه شینیون و کوتاهی مو هم فعالیت داشته باشید.

در دوره رنگ مو شما با انواع رنگ‌های مورد استفاده آشنا شده و یک سری تکنیک اضافه هم فرا بگیرید. همچنین رنگ‌ها کاتالوگی که هر کدام می‌توانند کدگذاری متفاوتی داشته باشند. بنابراین، داشتن تمرکز در یادگیری آن‌ها هم اهمیت بالایی در این رشته دارد. در این دوره، می‌توانید با رنگ موی موقت، کاسه‌های رنگ، قلم مو و ابزارهای دیگر هم آشنا شوید.

آموزش رنگ مو

آموزشگاه آرایشگری رز سرخ

رز سرخ جزو با سابقه ترین آموزشگاه های آرایشگری می باشد که بیش از ۴۰ دوره آرایشگری مانند دوره رنگ مو و دوره کاشت ناخن، دوره میکاپ، دوره میکروبلیدینگ، دوره کوتاهی مو و …. با مربیان مجرب در آن برگزار می‌شود. هر کدام از این دوره‌ها به‌صورت تخصصی و نیمه تخصصی برگزار شده و می‌توانید با هزینه مناسبی در آن‌ها حضور داشته باشید. مشاوره‌های لازم هم برای ادامه مسیر به شما داده می‌شود. رز سرخ ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته موردنیاز شما را در اختیارتان قرار داده و پشتیبانی خوبی در طول دوره و حتی بعد از آن خواهد داشت. از مزایای دوره‌های رز سرخ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • متدهای آموزشی به‌روز با سرفصل‌های رسمی سازمان
  • امکان حضور در روزهای تعطیل برای هموطنان خارج از شهر تهران
  • امکان استفاده از ابزارهای به‌روز و با کیفیت آرایشگری در طول دوره‌ها
  • ارائه مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت rosesorkh.com اطلاعات بیشتری از تمام دوره‌ها دریافت کنید. می‌توانید پیش ثبت نام این دوره‌ها را هم انجام داده و با سرفصل‌ها بیشتر آشنا شوید. دوره‌ها معمولا به‌صورت مقدماتی و پیشرفته در مجموعه رز سرخ برگزار می‌شود. با تماس از طریق شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۴۷۱۶۲ هم می‌توانید با کارشناسان مجموعه صحبت کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. اگر سوال یا شبهه‌ای دارید، می‌توانید با آن‌ها مطرح کرده و بهترین دوره را برای شرکت انتخاب کنید.