برای عید ۱۴۰۳ این مدل موی مردانه رو انتخاب کنید! | جدیدترین مدل موی مردانه

مدل موی مردانه می تواند تاثیر زیادی در جذابیت و ظاهر شما داشته باشد. علاوه بر فرم صورت و رنگ پوست برای انتخاب مدل مو، باید سعی کنید از بین مدل موهای جدید مردانه بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. شاید در گذشته هیچ توجهی به این عوامل نمیشد و همه سعی می کردند جدیدترین مدل مو را داشته باشند، اما امروزه مدل موهای مختلفی ترند می شوند و شما دستتان باز تر است تا گزینه مناسب را برای فرم صورت خود انتخاب کنید. در این مطلب از باملین می توانید با جدیدترین مدل موی مردانه آشنا شوید.

 

 

بهترین مدل مو مردانه برای صورت گرد

داشتن صورتی گرد به‌خصوص برای آقایان، چالش بزرگی در انتخاب مدل موی مناسب است. زیرا نوع مو و شکل صورت باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا ظاهر کلی فرد بهتر شود. به‌خصوص برای افرادی که صورت گردی دارند، انتخاب مدل مو مناسب تفاوت زیادی در ظاهر آن‌ها ایجاد خواهد کرد. در این بخش بهترین مدل‌های مو برای صورت گرد مردانه را بررسی خواهیم کرد.

یکی از بهترین مدل‌های مو برای صورت گرد، مدل‌های موی کوتاه و خیلی کوتاه است. این نوع مدل‌های مو به‌خوبی با صورت‌های گرد هماهنگی دارند و باعث می‌شوند چهره فرد کشیده‌تر و باریک‌تر به‌نظر برسد. مدل‌های موی کوتاه مانند بازکات (Buzz Cut) و تیپر کات (Taper Cut) برای افراد با چهره گرد بسیار مناسب هستند و به چهره فرد تعادل خوبی می‌بخشند.

همچنین اگر می‌خواهید موهای خود را بلند بگذارید، بهتر است فرق وسط داشته باشید تا موهایتان مانند قاب، دور صورتتان را بگیرند و گردی صورتتان را کاهش دهند. به‌طور کلی مدل‌های زیر جزو بهترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳ ‏هستند که مناسب صورت‌های گرد خواهند بود:

 

 

۱. آندرکات یا Undercut

مدل‌های موی آندرکات نیز از جذاب‌ترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏ هستند که در دو طرف سر، تراشیده می‌شوند و قسمت بالایی سر، موهای بلندتری دارد. چنین مدلی نیز باعث می‌شود قدتان بلندتر به‌نظر برسد. با کوتاه نگه‌داشتن کناره‌های موها و بلندتر کردن بخش روی سر، فرم صورتتان کشیده‌تر خواهد شد.

۲. فرق کج یا Side Part

فرق کج کلاسیک مردانه نیز برای مردانی با صورت گرد مناسب خواهد بود. در صورتیکه موهای لختی داشته باشید و بتوانید آن‌ها را در طول روز مرتب نگه دارید، به متعادل‌کردن چهره‌تان کمک می‌کنند. همچنین با خرید انواع شانه و برس برای حالت دادن حرفه ای به مو می‌توانید این فرق کج را بهتر حالت دهید. بهترین شانه‌هایی که می‌توانید برای حالت‌دهی به مو تهیه کنید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • شانه کار کربن فید دسته دار
 • شانه حالت و استایل دانه درشت کربنی
 • شانه حالت و استایل کوسه ای
 • شانه کار لایرینگ فلزی

۳. تیپر ساید یا Tapered Sides

در این مدل نیز که یکی از بهترین مدل مو مردانه جدید ۲۰۲۴‏ است، موهایتان در بخش بالایی سر کمی بلندتر از کناره‌ها خواهد بود. این تغییر تدریجی از موی کوتاه به بلند، به چهره‌تان ساختار می‌بخشد تا زاویه داشته باشد و کشیده‌تر به‌نظر بیاید.

جدیدترین مدل مو مردانه برای صورت کشیده

مردان با صورت‌های کشیده، ساختار چهره منحصربه‌فردی دارند و باید با مدل موی مناسب، به صورتشان تعادل بخشند. شکل صورت کشیده، مستطیلی است و خط فک باریک و استخوان‌های گونه در آن به چشم می‌خورند. افرادی که صورت کشیده دارند، باید از بین انواع مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏، مدلی را انتخاب کنند که با افزودن پهنا به صورت مستطیلی‌شان تعادل بخشد.

این افراد باید از مدل‌های مویی که در آن موهای قسمت بالای سرشان بلند است، اجتناب کنند. همچنین در مردانی که صورت کشیده دارند، موهای بسیار بلند جلوه خوبی خواهند داشت و باعث می‌شوند کمی از کشیدگی صورت کم شود. به‌طور کلی مدل‌های زیر جزو بهترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏هستند که مناسب صورت‌های کشیده خواهند ‏بود:‏

۱. فرینج یا Fringe Haircut

در این مدل مو، موهای قسمت بالایی سر بلند اما افتاده و روبه پایین هستند. همچنین کناره‌های سر موهای کوتاه و اغلب تراشیده‌ای دارند. این مدل مو یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مردانه برای صورت‌های بسیار کشیده در سال ۲۰۱۷ بود و هنوز بسیاری از افراد موهای این مدلی دارند.

مدل موی فرینج مورب باعث می‌شود صورتتان کوتاه‌تر به‌نظر برسد، زیرا بیشتر قسمت‌های پیشانی را می‌پوشاند. این مدل تضاد جذابی نیز دارد و همزمان تمیز اما کمی شلخته است. افرادی که به استایل‌های خاص علاقه دارند، از انتخاب این مدل مو پشیمان نخواهند شد.

۲. فرق کج مردانه یا Side Part

در این مدل، باید موهای خود را با ژل مو به یک طرف شانه کنید و سپس روی آن تافت بزنید. بدین ترتیب می‌توانید بهترین فرق کج کلاسیک را داشته باشید. در این مدل، حجم زیاد مو در بالا و کناره‌های سر باعث می‌شود صورتتان کوتاه‌تر و پهن‌تر به‌نظر برسد. این مدل بسیار جذاب را می‌توانید با ته‌ریش امتحان کنید تا چانه‌تان نیز کوتاه‌تر به ‌نظر برسد. بعضی از بهترین سشوارهای موجود در بازار شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سشوار سیترونال ۸۰۹۰
 • سشوار پاورتاچ ۳۰۹۹
 • سشوار وینسنت HD5322v
 • وال سشوار توربو بوستر
 • فلیپس سشوار BHD500
 • سشوار فوق حرفه ای زلموند
 • سشوار رمینگتونAC5999

۳. بازکات یا Buzz Cut

مدل بازکات در لیست بهترین مدل مو مردانه جدید ۲۰۲۴‏ برای چهره‌های کشیده نیز قرار دارد. این مدل مو شما را بسیار مرتب و منظم جلوه می‌دهد. موها در بازکات بسیار کوتاه و یکنواخت هستند. در این مدل مو، طول چندانی به موهای بالای سرتان اضافه نمی‌شود و به‌همین دلیل بسیاری از افراد با صورت کشیده و گرد، به این مدل علاقه دارند.

یکی از مزیت‌های این مدل مو، مرتب‌کردن آسان آن است. شما می‌توانید با ریش‌تراش همیشه موهای خود را در اندازه مناسب کوتاه نگه دارید و لازم نیست برای داشتن مدل موی جذاب، همیشه به آرایشگاه بروید.

مدل مو مردانه بلند دور کوتاه

مدل مو مردانه بلند دورکوتاه یکی از مدل‌های موی جذاب مردانه محسوب می‌شود که اخیرا بسیار محبوب شده است. این مدل مو با بالابردن موها در بخش‌های بلندتر و دورسری با موهای کوتاه، ظاهری جذاب و شیک برای آقایان ایجاد می‌کند. این مدل مو به‌ دلیل چند ویژگی مانند زیبایی، آسان‌ بودن حالت‌دهی و امکان تنوع بسیار جذاب است. این مدل مو معمولا با استفاده از مواد مختلفی مانند ژل یا تافت فیکس می‌شود و به‌شکل‌های مختلفی قابل تنظیم است. از طرفی این امکان را به آقایان می‌دهد که با تغییر شکل موهای خود، هر روز ظاهری جدید و منحصربه‌فرد داشته باشند.

بااین‌حال باید بعضی نکات را در نظر داشته باشید. مثلا برخی از آقایان موهای بسیار خشک یا بسیار چربی دارند و با داشتن این مدل مو، مشکلاتشان تشدید می‌شود. همچنین برای نگهداری از این مدل مو باید وقت بسیار زیادی را صرف کنید و گاهی حتی مجبور به اتوی موهایتان می‌شوید. البته با خرید اتو مو اصل برای جلوگیری از آسیب رسی به مو و حالت دهی بهتر موها، می‌توانید از پس این مشکل نیز بر آیید. بعضی از بهترین اتوموهای موجود در بازار شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اتو مو رمینگتون S8540
 • اتومو پاورتاچ P333
 • اتومو پاورتاچ P444
 • رمینگتون اتومو هیدرولوکس S9001
 • رمینگتون اتومو S8901
 • رمینگتون اتومو S8605
 • اتومو بابیلیس پرو BAB2395SDE
 • اتومو لیز برزیلی اکستریم
 • اتومو سیترونال ۷۵۸۰

مدل مو مردانه کلاسیک

مدل مو مردانه کلاسیک یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های موی مردانه محسوب می‌شود که جزو لیست بهترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏ نیز است. این مدل مو تاریخچه طولانی و پرافتخاری دارد. مدل کلاسیک از دهه‌های گذشته تا به امروز میان بسیاری از آقایان محبوبیت خود را حفظ کرده است و همیشه مطابق با مد روز خواهد ماند.

مدل مو مردانه کلاسیک به‌عنوان نمادی از استایل و سبک زندگی ساده و شیک شناخته می‌شود. در این مدل مو اغلب موها در بالای سر کوتاه و در قسمت‌های عقب و جانبی کمی بلندتر از دیگر مدل‌های رایج هستند. این مدل مو به آقایان ظاهری مرتب می‌بخشد و باعث می‌شود که با اعتماد به‌نفس بیشتری در جمع حضور یابند. مدل مو مردانه کلاسیک به‌ دلیل سادگی و زیبایی، در هر سن و سالی قابل استفاده است.

مدل مو کلاسیک به‌طور کلی برای همه اشخاص مناسب خواهد بود و نیازی به نگهداری و مراقبت ویژه‌ای ندارد. همچنین با انواع چهره‌ها و فرم‌های صورت سازگاری دارد و برای هر نوع پوست و رنگ مو مناسب است.

برای داشتن یک مدل مو مردانه کلاسیک، لازم نیست که به‌طور منظم به آرایشگر مراجعه کنید. می‌توانید تنها با استفاده از ژل مو، این مدل را خودتان در خانه درست کنید. همچنین اگر موهایتان بلندتر هستند، می‌توانید با استفاده از محصولات نرم‌کننده مو، آن‌ها را به‌شکل دلخواه خود فرم دهید.

در نهایت با توجه به تمام این ویژگی‌ها، مدل مو مردانه کلاسیک گزینه‌ای عالی در لیست بهترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏ برای همه آقایان در هر سن و شغلی محسوب می‌شود. این مدل مو نشان‌دهنده سلیقه، شخصیت و استایل خوب شماست و باعث می‌شود در نظر خود و دیگران جذاب‌تر و خوش‌تیپ‌تر باشید.

مدل مو مردانه بلند جدید

مدل‌های موی مردانه بلند نیز در لیست جذاب‌ترین مدل مو مردانه جدید ۱۴۰۳‏ هستند که همیشه در دنیای مد و فشن به آن‌ها توجه شده است. البته انتخاب بهترین مدل موی بلند برای مردان نیازمند دقت و دانش در زمینه استایلینگ موهای مردانه است. در این بخش به بررسی بهترین مدل های موی مردانه بلند می‌پردازیم:

۱. موهایی با قد متوسط

این مدل مو میان بسیاری از مردان به‌خصوص در کشورهای آسیای شرقی طرفدار دارد و در آن هر تار مو بین ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر طول دارد. نگهداری از این مدل موها آسان است و شاید تنها برای حفظ طول مناسب نیاز باشد که ماهیانه به آرایشگاه مراجعه کنید.

در حقیقت این مدل مو، یکی از مدل‌هایی است که بسیاری از مردان نمی‌توانند تا مدت‌ها از آن دل بکنند، زیرا بسیار جذاب است و نیاز به نگهداری خاصی نیز ندارد. با داشتن موهایی با قد متوسط می‌توانید به موهایتان حالت‌های متنوعی بدهید و مطابق با لباس‌هایتان آن‌ها را درست کنید.

۲. موهایی با قد نسبتا بلند

در این مدل، موها معمولا بین ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متر طول دارند. افرادی که این مدل مو را انتخاب می‌کنند، باید بیشتر از موهای خود مراقبت کرده و مرتب از شامپو و ماسک موهای مختلف استفاده کنند تا موهایشان همیشه خوش‌حالت باشد. البته با تمام سختی‌هایش، طرفداران زیادی نیز دارد. این مدل موها را باید تقریبا هرروز حالت دهید، اما دیگر نیازی نیست هر ماه به آرایشگاه بروید. تنها کافیست ۲ الی ۳ ماه یک‌بار کمی از انتهایشان را بزنید.

۳. موهایی با قد بلند

به‌طور کلی موهای بلند برای مردان، بین ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر هستند و حداقل به شانه فرد می‌رسند. اندازه دقیق موها به قد فرد و طول گردنش نیز بستگی دارد. یکی از مزایای اصلی داشتن موهایی تا شانه این است که می‌توانید آن‌ها را ببندید. این مدل برای مردانی مناسب خواهد بود که دوست دارند موهایشان مدام در صورتشان نباشند و وقت ندارند همیشه موهای خود را حالت دهند.

این مدل مو همچنین در نور شدید آفتاب و باد آسیب چندانی نمی‌بیند. همچنین اگر موهای بلندی داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را به روش‌های مختلف حالت دهید. می‌توانید آن‌ها را صاف کنید، گوجه‌ای ببندید یا با اتومو و تافت به آن‌ها حالت دهید. البته یکی از معایب اصلی آن، مدیریت دشوارشان است. اگر موهای بلندی داشته باشید، همیشه باید از آن‌ها مراقبت کنید و هر روز برس بکشید.