برای مهمونی های مختلف باید چه لباسی بپوشیم؟

من لباس چی بپوشم؟ این اولین جمله ایه که بعد از خبر مهمونی رفتن گفته میشه. شاید برای شما هم پیش اومده باشه که به یک مهمونی رسمی دعوت شدید، ولی نمیدونید که باید چه لباسی بپوشید. یا برای مهمونی های خودمونی و دورهمی های دوستانه که نمیشه لباس رسمی پوشید، پس باید چه لباسی بپوشیم؟ شما باید طبق استایل و اندام و سلیقه خودتون یک کمد لباس کامل داشته باشید تا بتونید برای هر مهمونی لباس های درستی رو انتخاب کنید، اما همین انتخاب هم نیاز به اطلاعات و مهارت داره. در این مطلب از باملین میخواهیم به شما آموزش بدیم که برای مهمونی های مختلف چی بپوشید.

 

 

چند مدل مهمانی داریم؟

  • مهمانی عصر
  • مهمانی شب
  • جشن عروسی
  • جشن تولد

تفکیک این موارد از آن‌جایی مهم است که مدل، سبک، رنگ و حتی پارچه‌ی‌ این لباس‌ها هم با هم متفاوت هستند. (کار سخت شد؟!) نه اصلا!

 

مهمانی‌های عصر کدامند؟

معمولا دورهمی‌های ساده و دوستانه جزو دسته‌ی مهمانی‌های عصر حساب می‌شوند. خبری از ناهار یا شام نیست و تشریفات خاصی ندارد.

لباس‌هایی با پارچه‌های ساده، رنگ‌های مات و غیر براق، مدل‌های معمولی که روی پارچه‌ی آنها تزیینات ندارد و پولک و منجوقی به چشم نمی‌خورد. اگر این مهمانی داخل خانه و فضای بسته برگزار شود لباس‌ها نباید ماکسی و بلند باشد و قد پیراهن یا دامن برای خانم‌ها باید تا وسط‌های ساق پا (به اصطلاح میدی) باشد.

در عرف کشور ما، شومیز و دامن یا شومیز و شلوار، تاپ و دامن یا تاپ و شلوار، پیراهن‌های میدی، در مهمانی‌های عصر استفاده می‌شود. پارچه‌‌های این لباس‌ها هم معمولا در دسته‌ی کرپ‌ نازک و ضخیم یا حریر و بافتنی بنابه فصل هستند.

 

مهمانی شب

در مهمانی‌های شب که شام هم سرو می‌شود کمی فضا سنگین‌تر و به اصطلاح رسمی‌تر است اما نه به آن سنگینی که پیراهن ماکسی یا کت و دامن مجلل کوت اوتور بپوشید!

انواع کت و دامن‌های ساده با رنگ‌های کمی تیره‌ و مدل‌های پوشیده مناسب این فضا هستند.

 

لباس جشن عروسی

برای جشن عروسی در قدم اول لباس‌های بلند و ماکسی مناسب هستند. برخلاف اینکه در فرهنگ عامه‌ی ما این موردتوجه است که نوع لباس را بنابه نسبت و نزدیکی و دوری به عروس و داماد انتخاب می‌کنند، ولی واقعیت این است که برای جشن عروسی که در شب برگزار می‌شود باید لباس بلند پوشید. رنگ مشکی چندان توصیه نمی‌شود! درحالی‌که ما خیال می‌کنیم مشکی مجلسی‌تر است! در این مهمانی می‌توانید تا دل‌تان می‌خواهد برق بزنید و لباس براق بپوشید! پس دست و دلبازی در استفاده از پارچه‌های تزیین‌شده حرف اول را می‌زند!

 

لباس جشن تولد

جشن‌های تولد معمولا بعدازظهر برگزار می‌شود و معیار ما این ساعت از روز است. لطفا فکر پوشیدن لباس‌های ماکسی با رنگ‌های تیره را از سر بیرون کنید! اینجا باید تاحدود زیادی از خصوصیات لباس عصر پیروی کرد و درنظر داشت که پیراهن‌های کوتاه و میدی دلچسب‌تر هستند. رنگ‌های ملایم و پارچه‌های لطیف جلوه‌ی بهتری به ظاهر شما می‌بخشند. لباس‌تان باید شاد باشد و در عین حال راحت.

با کمی دقت در رنگ، مدل و نوع پارچه لباس‌هایتان، ظاهر دلنشین و جذابی برای خودتان می‌سازید که همه شما را با لباس‌های متناسب‌تان به یاد بیاورند.