برای چیدمان جهیزیه نوعروس ها باید این نکات را رعایت کنید!

چیدمان جهیزیه نوعروس ها از دغدغه های مهم شروع زندگی آنهاست. به طور کلی هر چقدر هم که جهیزیه کامل و زیبایی داشته باشید، باز هم ظاهر آنها با چیدمان غلط تحت تاثیر قرار میگیرند و نمی توانند نمای خوبی داشته باشند. صرفا نمی توان زیبایی جهیزیه و یا بزرگی خانه را در این موضوع دخیل دانست. شما می توانید ساده ترین جهیزیه را در یک خانه نقلی هم به بهترین نحو ممکن بچینید و زیبایی آنها را به نمایش بگذارید. در این مطلب از باملین قصد داریم نکات مهمی که در چیدمان جهیزیه نوعروس باید رعایت کنید را مورد بررسی قرار دهیم.

 

اشتباهات خرید و چیدمان جهیزیه؛ نکاتی ساده ولی موثر

چیدمان جهیزیه یکی از مهم ترین مراحل قبل از مراسم عروسی است، زوج های جوان برای چیدمان وسایل خود ذوق خاصی دارند اما گاهی در چیدن جهیزیه شان دچار مشکل شده و اشتباهاتی را انجام می دهند که باعث از بین رفتن زیبایی دکوراسیون خانه می شود.

 

دست از تزئینات بردارید

در گذشته ای نه چندان دور بسیاری از افراد گوشت و مرغ را تزئین کرده و سپس داخل یخچال عروس قرار می دادند، این روزها تزئین گوشت و مرغ قدیمی شده پس بهتر است مواد خوراکی داخل یخچال عروس را به صورت مرتب و با استفاده از نظم دهنده ها درون یخچال بچینید.

 

تابلو بزرگ را بالای تلویزیون نزنید

استفاده از تابلوها روش کم هزینه برای افزایش جذابیت منزل و دکوراسیون می باشد اما برای زیبایی بیشتر به محل نصب تابلو توجه نمایید و بالای تلویزیون تابلوهای سنگین و بزرگ مثل تابلو فرش و… نصب نکنید. تابلوهای چندتکه باید در محلی نصب گردد که فضای خلوت‌تری داشته و ساعت، سایر تابلوها و… در اطراف آن‌ها موجود نباشد.

 

تلویزیون را جلوی پنجره نگذارید

انتخاب جای مناسب میز تلویزیون در منزل در دکوراسیون و چیدمان منزل شما بسیار تأثیر گذار خواهد بود. تلویزیون نقطه کانونی است و بهتر است جایی قرار بگیرد که از تمام نقاط خانه، دید داشته باشد. یکی از اشتباهات رایج گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره و پشت به پنجره است. زمانی که میز تلویزیون پشت به پنجره قرار گیرد نور تابیده شده از پنجره سایه ای بر روی تلویزیون ایجاد می کند که سبب می شود شما نمایشگر را تار ببینید و چشمانتان آسیب دیده و تار ببیند.

 

واجب نیست حتما بوفه بخرید

دکوراسیون و چیدمان منازل نیز در طول زمان در حال تغییر است، این روزها دیگر خرید بوفه یا ویترین قدیمی شده و بهتر است که برای جهیزیه خود بوفه نخرید اما اگر به هر دلیلی خواهان خرید بوفه هستید، هرگز آن را در جلوی پرده و پنجره قرار ندهید تا از نور ورودی شما به ساختمان جلوگیری نشود.

 

مبلمان را بر اساس متراژ خانه تهیه کنید

اگر خانه ای که قرار است در آن جهیزیه بچینید، کوچک است و شما به دکوراسیون و زیبایی خانه خود اهمیت می دهید، هرگز مبل کلاسیک نخرید زیرا باعث می شود خانه شما کوچک‌تر و دلگیرتر به نظر برسد.خریدن دو دست مبل هم فقط برای خانه‌ هایی با متراژ بالا مناسب است.

 

پرده شلوغ قدیمی شده است

اگر برای جهیزیه خرید می کنید، بهتر است به جای پرده های شلوغ که این روزها قدیمی شده است، پرده های ساده را انتخاب نمایید. از خرید پرده کوتاه بپرهیزید و قد پرده را نیز تا پایین و بلند در نظر بگیرید. همچنین در انتخاب رنگ پرده به سبک دکوراسیون داخلی منزل خود توجه نمایید.

 

فرش تیره نخرید

اگر خانه ای که قرار است در آن جهیزیه بچینید، کوچک است، بهتر است فرشی بخرید که تیره نباشد، فرش های تیره خانه را کوچک‌تر نشان می دهد. فرش های روشن یا رنگ خنثی با هر کفپوشی نیز ست می شوند. برای جهیزیه به جای فرش های خیلی بزرگ فرش ۶ متری یا نه متری بخرید و از خرید فرش های گرد بپرهیزید.

 

تاب ریلکسی نخرید

قرار دادن تاب ریلکسی در کنار مبلمان کلاسیک بسیار اشتباه است، این صندلی را در فضایی مسقف مثل بالکن ها یا فضای بیرونی مثل روف گاردن ها قرار دهید. در صورتی که دوست دارید صندلی تابی بخرید و در فضای خانه قرار دهید، آن را در دنج ترین فضای نشیمن تان مثل فضای کنار پنجره و به دور از لوازم و وسایل کانونی مثل تلویزیون بگذارید.

 

به رنگ ها توجه نمایید

در انتخاب وسایل جهیزیه هارمونی رنگ ها را در نظر بگیریدزیرا بهترین و گران‌ترین اثاثیه و لوکس‌ترین لوازم در بزرگ‌ترین خانه‌ها اگر ترکیب رنگ متناسبی نداشته باشند جلوه و زیبایی خود را به‌کل از دست خواهند داد.