بهترین برند سال ۲۰۲۳ را بشناسید! | برنده جایزه بهترین شرکت فقط با حذف چرم از محصولات!

به گزارش باملین برند اپل سال ها بود که در محصولات خود به خصوص محافظ گوشی آیفون، بندهای اپل واچ، کیس های ایرتگ و کیف های مگ سیف از چرم استفاده می کرد و به همین دلیل هم مورد انتقاد PETA بود. اما امسال با حذف چرم از محصولات اپل این برند از طرف سازمان PETA (جمعیت رفتار اخلاقی با حیوانات) به عنوان بهترین برند ۲۰۲۳ انتخاب شد.

 

به گفته‌ی مارک گرمن، افشاگر کسب‌وکار اپل در بلومبرگ، دست‌ کشیدن از چرم بخشی از برنامه‌ی محیط‌زیستی اپل بود که منجر به تبدیل اپل واچ سری ۹ به اولین محصول کرب‌خنثی شد.

این تغییرات همیشه بدون مشکل اتفاق نمی‌افتند، زیرا ماده‌ی جایگزین اپل برای چرم که آن را FineWoven (نوعی ماده‌ی پارچه‌ای) می‌نامد، موفقیت چندانی نداشته است.

قاب‌های FineWoven حس عجیبی در هنگام لمس دارند و به‌راحتی خراشیده و به‌سرعت کثیف می‌شوند. برخی از فروشندگان، آن‌ها را به‌طور کلی کنار گذاشته‌اند و حتی اپل به کارکنانش گفته است که باید قاب‌ها را به‌طور مداوم تعویض کنند تا کهنه به‌نظر نرسند.
گرمن معتقد است که دوری از چرم اشتباه نیست، بلکه اپل با چیزی که جایگزین چرم کرده دچار مشکل شده و باید از ابتدا شروع کند.

با وجود کیفیت پایین محصول، اپل خوشحال است، زیرا احتمالاً محافظ‌های FineWoven که با همان قیمت ۵۹ دلار عرضه می‌شوند، نسبت‌ به مدل‌های چرمی حاشیه‌ی سود بیشتری دارند.