بهترین دیزاین سقف در دکوراسیون داخلی امروزی!

سقف منازل در زیبایی دکوراسیون تاثیر زیادی دارد و امروزه همانند گذشته از سقف های ساده استفاده نمیشود و سعی میشود که دکوراسیون خاصی برای سقف ها طراحی شود. ایده های جذاب و جدید امروزی برای سقف خانه کاملا متفاوت از گذشته است و سبک های جدید و مدرنی وارد معماری امروزی شده است. در این مطلب از باملین قصد داریم شما را با بهترین دیزاین سقف در دکوراسیون داخلی امروزی آشنا کنیم.

 

 

 

سقف «های‌گلاس» در دکوراسیون داخلی منزل

های گلاس‌ها، ورق‌هایی از جنس ام دی اف هستند که پوشش رویین آن‌ها پلکسی گلاس است. از این رو، ورق‌های های گلاس عموما بسیار براق و درخشان هستند. سطح صیقلی ورق‌های های گلاسی به راحتی می‌توانند نور را چند برابر کنند. از طرفی دیگر، تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است. تا به حال ورق‌های های گلاس در اکثر مواقع برای کابینت‌های آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

 

 

 

اما، با توجه به قابلیت‌ها و ویژگی‌های ورق‌های های گلاس، آن‌ها می‌توانند گزینه‌ای بسیار مطلوب برای سقف منازل باشند. اگر سقف منازل ما از جنس های گلاس باشند، به‌راحتی نور مصنوعی را چند برابر می‌کنند. در برخی موارد می‌توان در میان ورق های گلاس، لامپ‌های ال ای دی کوچکی قرار داد تا سقف خانه را شبیه به آسمانی پرستاره کرد.

 

 

سقف با پوشش گیاهی در دکوراسیون داخلی منزل

شاید به این فکر کنید که منظور ما از سقف با پوشش گیاهی، گل‌هایی مصنوعی هستند. اگرچه این ایده هم گزینه‌ی بدی برای طراحی سقف اتاق‌خواب‌ها، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی نیست، اما برای دیزاین سقف اتاق نشیمن بهتر است به گیاه‌های طبیعی فکر کنیم. لازم نیست نگران نور باشید. حتما اتاق نشیمن شما پنجره‌‌هایی بزرگ دارد، اما اگر حتی پنجره نداشته باشید، می‌توانید از لامپ‌های رشد گیاه لابه‌لای گیاهانی که به سقف چسبانده‌اید استفاده کنید.

 

 

سقف با پوشش‌های گیاهی یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای دکوراسیون داخلی منازلی است که سبکشان اسکاندیناوی، جپندی، مدرن، صنعتی، ترنزیشال و بسیاری دیگر از سبک‌ها است. اگر فکر می‌کنید که نصب گلدان‌های مخصوص سقف کمی دشوار است، می‌توانید از گیاه‌هایی مثل پیچک استفاده کنید که روند هستند و بعد شاخه‌ها را به سقف وصل کنید.

 

سقف با سنگ و آجر در دکوراسیون داخلی منازل

اگر سبک خانه شما مدرن باشد، استفاده از متریال و عناصر طبیعی به تثبیت سبک مورد نظر در دکوراسیون داخلی منزلتان کمک فراوانی می‌کند. به‌عنوان مثال استفاده از سنگ‌های طبیعی در سبک روستیک و ترکیب آن با چوب، حیرت‌انگیز خواهد بود.

 

ایده‌ی بسیار جذاب این است که اگر دوست دارید روحی از معماری ایران در منزل شما دمیده شود، می‌توانید از آجر استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید که ممکن است با استفاده از آجر، خانه‌تان کمی دلگیر شود، می‌توانید از آجر به عنوان دورچین استفاده کنید و آن را با گچ ترکیب کنید. نتیجه به قدری زیبا خواهد شد که باور نمی‌کنید این همان خانه‌ای است که پیش‌تر در آن زندگی می‌کردید.

 

سقف نقاشی شده در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از ایده‌هایی که این روزها بسیار پرطرفدار شده، نقاشی روی سقف است. اگر به هنر نقاشی و تاریخ علاقه داشته باشید، حتما سقف نمازخانه‌ها، عمارت‌ها و خانه‌هایی اشرافی را دیده‌اید که به دست نقاشانی حرفه‌ای مثل میکل ‌آنژ نقاشی شده‌اند.

حال شما می‌توانید نقاشی مورد نظر و سبک آن را انتخاب کرده سپس آن را بر روی سقف خانه‌تان پیاده‌سازی کنید. فراموش نکنید که قرار نیست نقاشی‌های سقف خانه شما حتما کلاسیک باشند. نقاشی‌های مدرن‌تر نیز می‌تواند بر سقف خانه شما نقش شود و جلوه‌ای حیرت‌انگیز به منزل شما ببخشد.

 

سقف کاغذ دیواری شده در دکوراسیون داخلی منزل

اکثر ما ایرانی‌ها برای زیباسازی دیوارهای منزلمان از کاغذ دیواری استفاده می‌کنیم چراکه در عین اینکه به‌صرفه است، عمری طولانی داشته و برخی از آن‌ها قابلیت تمیز شدن دارند. اگرچه باید هشدار داد که بهتر است همواره از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌هایی ساده استفاده کنیم که به سرعت از مد نیافتند. جالب این است که از انواع کاغذ دیواری‌ها برای اجرای آن بر سقف منازل نیز می‌توان استفاده کرد.

انتخاب طرح کاغذدیواری کاملا بستگی به سلیقه شما دارد، اما باید در انتخاب رنگ آن نسبت به رنگ کاغذدیواری‌هایی که بر روی دیوارها اجرا شده‌اند، توجه داشته باشیم و هر دو را هماهنگ با یکدیگر در نظر بگیریم. به‌عنوان مثال اگر دیوار‌های شما کاغذهایی به رنگ بنفش دارند، می‌توانیم برای سقف، کاغذدیواری‌هایی طرح‌دار با رنگ زمینه کاغذ‌های دیوار انتخاب کنیم.

 

سقف شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی منزل

 

استفاده از شیشه در سقف خانه یک ایده ناب و هیجان انگیز است. اما، منظور ما از شیشه برای سقف، شیشه‌هایی صاف و مسطح نیستند، بلکه شیشه‌هایی با الگوها و طرح‌های متفاوتند که به راحتی می‌توانند باعث شکست نور شده و به خانه شما جلوه‌ای منحصر به فرد ببخشند. در این میان می‌توان از شیشه‌های رنگی نیز استفاده کرد، یا آن را با متریال دیگری مثل سنگ، آجر، چوب و گزینه‌های دیگری که پیشتر یاد شد، ترکیب کرد.

 

سقف آینه‌ای در دکوراسیون داخلی منزل

حضور آینه در دکوراسیون داخلی منزل، بعد، عمق، زیبایی، روشنایی و روح به آن می‌بخشد. حال فرض کنید از آینه برای سراسر سقف استفاده کرده باشید؛ نتیجه خانه‌ای است بسیار روشن که به نظر چندین برابر می‌رسد.

 

وجود آینه در سقف باعث می‌شود که ما آن را بلندتر ببینیم و احساسی بی‌نهایت به خانه‌مان ببخشیم. نکته جالب این است که اگر به آینه‌هایی ساده و صاف علاقه ندارید و سبک خانه‌تان کلاسیک است می‌توانید سقف خانه‌تان را آینه‌کاری کنید. استفاده از آینه‌های رنگی نیز در میان گچ‌بری‌های سقف، بسیار زیبا به نظر می‌رسد.