بهترین روش برای برنزه کردن پوست | برای عید ۱۴۰۳ با این روش پوستتو شکلاتی و برنزه کن!

برای عید امسال چطور پوستمان را برنزه کنیم؟ پوست برنزه برای برخی از افراد جذابیت زیادی دارد و به همین دلیل هم به دنبال تغییر در رنگ پوست خود هستند و دوست دارند پوست خود را به شکلاتی یا برنزه تغییر دهند. اگر دوست دارید بهترین روش برای برنزه کردن پوست را بشناسید این مطلب از باملین را تا انتها دنبال کنید.

 

 

بهترین روش برای برنزه کردن پوست

حمام آفتاب بگیر!

راحتترین و ارزانترین راه استفاده از آفتاب است! با چند ساعت در آفتاب دراز کشیدن شما می‌توانید رنگ پوست خود را تغییر بدهید! استفاده از اسپری آب و روغن مخصوص به شما کمک می‌کند که از سوختگی پوستتان جلوگیری کرده و رنگ موردنظرتان را داشته باشید! البته این مساله مستلزم داشتن روزهای آفتاب و گرم است! در زمستان و در شهرهای سرد این امکان وجود ندارد و معمولا گزینه‌ای است که یا مناسب شهرهای جنوبی است یا اینکه باید منتظر تابستان باقی بمانید!

حتما قبل از اینکه شروع به آفتاب گرفتن بکنید از محصولات مراقبتی لازم استفاده کنید تا پوست شما به جای برنزه شدن دچار سوختگی نشود! استفاده از لوسیون‌های مرطوب کننده و ضد اشعه مضر آفتاب خیلی کمک کننده خواهد بود.

اسپری برنزه کننده پوست بزن

شما دوست دارید برنزه بشوید ولی دسترسی به آفتاب ندارید! این یک واقعیت است. اسپری‌های مخصوص برنزه شدن در بازار موجود هستند که اگر خیلی برایتان مهم است تغییر رنگ بدهید می‌توانید از آنها استفاده کنید. استفاده از این اسپری‌ها به صورت یکنواخت به پوست شما رنگ می‌دهد ولی این رنگدهی موقت است و بیشتر از چند روز دوام ندارد.

کرم برنزه کننده استفاده کن!

علاوه بر اسپری‌های مخصوص برنزه کردن که گفته شد کرمهایی هم وجود دارند که با مالیدن آنها روی پوست می‌توانید رنگ خود را تغییر بدهید. این کرم‌ها را باید به صورت یکنواخت بر تمام قسمت‌های پوست بمالید تا همه جا یکدست رنگ بگیرند.

با قهوه برنزه شو!

قهوه هم راهکار دیگری است که در منزل بتوانید خودتان را برنزه کنید. در ابتدا قهوه را به صورت غلیظ دم کنید و اجازه بدهید سرد شود. حالا قهوه غلیظ خنک شده را با مقداری لوسیون بدن مخلوط کنید و به پوستتان بمالید. حتی به جای لوسیون می‌توانید از روغن زیتون هم استفاده کنید. وقتی که در تمام قسمت‌های پوستتان از این ترکیب استفاده کردید اجازه بدهید خوب خشک بشود و بعد لباس بپوشید.

پودر کاکائو یک برنزه کننده طبیعی!

فکرش را می‌کردید؟ ترکیب پودر کاکائو با لوسیون بدن هم می‌تواند رنگ برنزه به شما بدهد! نیم ساعت بگذارید این ماده روی بدنتان بماند و بعد با آب ولرم آن را بشویید.

سولاریوم! راه آخر!

شاید این روش خانگی نباشد ولی اثربخشی آن از هرچیز دیگری بیشتر است. البته که احتمال ایجاد آسیب و خطر هم وجود دارد. شما در عرض ۲۰ دقیقه می‌توانید رنگ پوستتان را تا دو درجه تیره کنید و به همین ترتیب طی چند جلسه رنگ کامل برنزه بگیرید! این روش هم ممکن است خطرناک باشد و هم هزینه زیادی صرف خواهد کرد! لامپ‌های اشعه ماوراءبنفش تمام سعیشان را خواهند کرد تا شما را راضی نگه دارند.