بهترین روش های تقویت اسپرم در ده روز

فعال ماندن از نظر جنسی، به حداقل رساندن استرس، ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی و سبک زندگی از جمله دلایل اصلی است که به باروری مردان کمک می‌کند. امروزه به کمک روشهای نوین، موضوع کم شدن کیفیت و قدرت اسپرم با افزایش سن نیز کم اهمیت شده است، فریز اسپرم یکی از این روش هاست که به شما کمک میکند قدرت باروری خود را تا پایان عمر حفظ کنید. برخی از مکمل‌ها نیز برای افزایش تعداد اسپرم و کیفیت آنها مفید هستند.

شما حتی بدون کمک پزشک می‌توانید قدرت تولید مثل خود را افزایش دهید. زمانی می‌توان از ناباروری مردان مطمئن شد که بعد از یک سال رابطه جنسی کنترل نشده با شریک زندگی خود نتوانند بچه‌دار شوند. در برخی موارد ناباروری مردان با عملکرد جنسی آنها مرتبط است، در حالی که طی برخی موارد کیفیت مایع منی نیز منجر به ناباروری می‌شود. برای رفع این مشکلات و کمک به نیرو یا توان اسپرم روش‌های زیادی پیش روی شما وجود دارند. حتی شما با رعایت دستوراالعمل‌های مشخصی می‌توانید اسپرم خود را طی ۱۰ روز تقویت کنید.

فریز اسپرم

چطور اسپرم خود را تقویت کنیم؟

دلایل زیادی برای ناباروری مردان وجود دارد که اصلی‌ترین آنها به تعداد یا کیفیت اسپرم‌ها مرتبط است. اگر شما نیز از کمیت و کیفیت اسپرم‌های خود ناراضی هستید، نگران نباشید؛ زیرا این مشکل ناباروری مردان از جمله ساده‌ترین روش‌های قابل درمان است.

البته که برای تشخیص درست در مورد کمیت و کیفیت اسپرم‌ها باید به متخصصان حرفه‌ای مراجعه کنید؛ زیرا نمی‌توانید بدون آزمایش از این مسائل مطمئن شوید. آزمایش اسپرم که به بررسی قدرت باروری اسپرم میپردازد یک نمونه از روشهای سنجش کیفیت اسپرم است. به هر حال برای اینکه اسپرم قوی‌تری داشته باشید، راه‌های زیادی وجود دارند که در بخش‌های بعدی آنها را توضیح می‌دهیم.

در دوره ۱۰ روزه مکمل مصرف کنید

اسید آمینه را می‌توانید به عنوان مکمل غذایی خود مصرف کنید. برخی از اسید آمینه‌ها به طور اختصاصی بر روی بیضه‌ها، منی و همچنین سلول‌های اسپرم تمرکز دارند و مصرف آنها کیفیت و قدرت اسپرم شما را افزایش می‌دهد. در ضمن با مصرف مکمل‌های غذایی سطح تستوسترون شما نیز افزایش می‌یابد.

تستوسترون یک هورمون جنسی مردانه است که نقش اساسی در باروری مردان ایفا می‌کند. اگر این نوع مکمل‌ها را به مدت ۳ ماه مصرف کنید، سطح تستوسترون شما تا ۶۰ درصد افزایش می‌یابد و تحرک اسپرم‌هایتان به ۱۰۰ درصد می‌رسد. در نتیجه احتمال بارداری همسرتان نیز افزایش می‌یابد.

به طور منظم ورزش کنید

تحقیقات نشان می‌دهد فعالیت بدنی منظم ممکن است به افزایش سطح تستوسترون مردان کمک کند و باعث بهبود کیفیت مایع منی شود. برخی بر این باور هستند که ورزش‌های جدی و سنگین می‌توانند تاثیر بیشتری بر روی کیفیت مایع منی داشته باشند، در حالی که برخی از مطالعات نشان داده ورزش بیش از حد ممکن است بر باروری مردان تاثیر منفی بگذارد.

در صورتی که ورزشکار نیستید و قصد دارید به منظور تقویت اسپرم خود این روش را تجربه کنید، بهتر است از یک متخصص حرفه‌ای کمک و راهنمایی بگیرید. یک متخصص بارداری می‌تواند یک برنامه مشخص برای فعالیت بدنی و رژیم غذایی‌تان در نظر بگیرد تا شما طبق همان برنامه پیش روید و به تقویت اسپرم خود کمک کنید.

ویتامین سی بخورید

کمبود ویتامین سی باعث می‌شود سطح اکسیژن مفید بدنتان کاهش یابد و این حالت بر روی توانایی اسپرم‌ها تاثیر منفی دارد. این نوع از مشکلات دلایل مختلفی دارند که در ادامه آنها را ذکر می‌کنیم:

  • بیماری
  • سن بالا
  • وجود آلاینده‌های محیطی
  • سبک زندگی نامناسب

در انواع تحقیقات مشخص شده که میزان ویتامین سی بر روی کیفیت و کمیت اسپرم تاثیر دارد و منجر به ناباروری مردان می‌شود. برخی از شواهد نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های آنتی اکسیدان و ویتامین سی ممکن است به بهبود باروری مردانه کمک کند.

به طور کلی مکمل‌های ویتامین سی ممکن است به بهبود کیفیت مایع منی و میزان بارداری شریک زندگی شما کمک کند. با این وجود باید با متخصص حرفه‌ای نیز در مورد نقش آنتی‌ اکسیدان‌ها بر روی باروری نیز صحبت کنید.

آزمایش قدرت اسپرم

استراحت کنید و استرس را به حداقل برسانید

زمانی که استرس دارید، روحیه شما ضعیف می‌شود و ممکن است به رابطه جنسی تمایلی نداشته باشید. مطالعاتی در این زمینه نشان داده‌اند که استرس و فرسودگی شغلی با اختلال نعوظ و کاهش رضایت جنسی مرتبط است. همچنین استرس با کاهش کیفیت اسپرم نیز ارتباط دارد.

کورتیزول که هورمون استرس خوانده می‌شود، دلیل اصلی کاهش کیفیت اسپرم است. استرس طولانی مدت سطح کورتیزول را افزایش می‌دهد و ممکن است بر روی سطح تستوسترون تاثیر منفی بگذارد. برای کاهش استرس و تقویت اسپرم خود می‌توانید از توصیه‌های زیر را امتحان کنید:

  • قدم زدن
  • مدیتیشن
  • ورزش کردن
  • جدول کردن در مجلات
  • صحبت کردن با دوستان، اعضای خانواده یا پزشک متخصص

برای تقویت اسپرم به چه برنامه‌ای نیاز دارم؟

اگر قصد دارید اسپرم خود را تقویت کنید، نگران نباشید با کار سخت و پیچیده‌ای روبرو نخواهید بود. شما به راحتی طی ۱۰ روز می‌توانید اسپرم‌های خود را تقویت کنید. کافی است از متخصصان حرفه‌ای و مجرب حاضر در این حوزه کمک بگیرید تا برنامه غذایی، ورزشی یا حتی دارویی مشخصی را برای شما تعبیه کنند.

یکی از کلینیک‌های حرفه‌ای در حوزه تقویت اسپرم، مرکز ناباروری رستاک است که با ارائه بهترین برنامه می‌تواند طی ۱۰ روز اسپرم شما را تقویت کند. در واقع تیم متخصص این کلینیک با معاینه و ارزیابی کیفیت و کمیت اسپرم‌های شما بهترین برنامه دارویی و غذایی را برایتان تنظیم می‌کند.

منبع: https://rastakclinic.com