بهترین و پرفروش ترین مدل عینک های آفتابی برای زمستان

عینک آفتابی از جمله اکسسوری های پرطرفداری است که حتی در فصل زمستان هم می تواند کاربرد داشته باشد. البته باید با عینک های آفتابی مناسب فصل زمستان آشنا شوید تا بتوانید بهترین گزینه را نسبت به فرم صورت و آب و هوا انتخاب کنید. عینک آفتابی علاوه بر زیبایی می تواند به حفظ سلامت چشمان شما کمک کند، به همین دلیل هم استفاده از آن در تمام فصول سال می تواند ضروری باشد. در این مطلب از باملین می توانید با بهترین و پرفروش ترین مدل عینک های آفتابی برای زمستان آشنا شوید.

 

 

دلیل استفاده از عینک آفتابی در زمستان چیست؟

پیش از هر چیز باید بدانیم که چرا از عینک‌های آفتابی باید برای زمستان استفاده کنیم، در حالی که تا کنون فکر می‌کردیم آن‌ها تنها متعلق به فصل تابستان هستند. ما در فصل زمستان از عینک استفاده می‌کنیم چون خورشید زمستانی ممکن است باعث شود ما اشیا در حال حرکت (مثل ماشین) یا عابرانی که از دوردست به سمت ما می‌آیند را نبینیم.

 

گاهی این آفتاب باعث می‌شود که نتوانیم نوشته‌های روی تابلوها را بخوانیم و مغازه مورد نظرمان را رد کنیم. اما، اگر از عینک‌های مناسب فصل زمستان استفاده کنیم، هیچ چیز از دید ما پنهان نخواهد ماند. بعلاوه، اگر روزی برفی در پیش داشته باشیم، انعکاس نور آفتاب از سطح برف‌ها می‌توانند برای ما کورکننده باشد. بنابراین، بهتر است از عینک‌های آفتابی با لنزهایی استفاده کنیم که مناسب فصل زمستان است.

بهترین لنز برای عینک‌های آفتابی زمستانی چیست؟

بهترین لنزهایی که می‌توانیم برای عینک‌های آفتابی زمستانی مناسب در نظر بگیریم، عینک‌های آینه‌ای و پولاریزه هستند. این لنزها باعث می‌شوند که آفتاب به شکلی عمیق وارد مردمک چشم شما نشده و از آسیب رسیدن به چشم‌های شما جلوگیری ‌کند.

وقتی که شما عینک‌های با این دو لنز استفاده کنید، بدون اینکه از باریکه‌های نور اذیت شوید می‌توانید به اجسامی که آفتاب از پشت آن‌ها می‌آید نگاه کرده و تصویری واضح از آن‌ها ببینید. نکته جالب این است که اگر شما از عینک‌های طبی استفاده می‌کنید، می‌توانید این دو نوع لنز را بر روی لنزها یا شیشه عینک‌های طبی قرار دهید و همزمان دیدی واضح و بدون اذیت شدن توسط نور آفتاب داشته باشید.

یک عینک زمستانی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک عینک زمستانی باید ۴ ویژگی اصلی داشته باشد: اول، بتواند در برابر اشعه فرا بنفش از چشمان ما محافظت کند. دوم، تابش نور خورشید را کم کند. سوم، چشم را در برابر بادهای سرد حفظ کند. چهارم، ضد مه باشد. شاید شما فکر کنید که آفتاب‌های زمستانی اشعه فرابنفش کمتری دارد، این مساله درست است اما، به‌معنای از بین رفتن کامل آن نیست. اگر اشعه فرابنفش از سطح برف‌ها به چشمان ما بتابد، و این مساله تکرار شود، ممکن است که ما آب مروارید یا برف کوری بگیریم.

بعلاوه، اگر عینک ما خاصیت پلاریزه کننده یا کم کردن تابش نور خورشید را داشته باشد، خطراتی که حین رانندگی ما را تهدید می‌کند، کمتر خواهد شد. به طور کلی، استفاده از عینک در زمستان باعث می‌شود که چشم ما در برابر بادهای سرد گارد گرفته و از سرمای شدید در امان باشد. در نهایت نیز، اگر ما در محلی زندگی کنیم که مه‌خیز است، ممکن است زندگیمان به مختل شود. استفاده از عینک‌های زمستانی که ضد مه هستند می‌توانند در مه به دید ما وضوح بخشیده و خطرات زندگی در چنین شرایطی را کمتر کند.