به این دریاچه ی زیبا ، سفر کنید + عکس

به گزارش باملین، دریاچه دالامپر ارومیه یکی از جاذبه های گردشگری است که با هوای خوب در روزهای گرم تابستان، افراد زیادی را به این منطقه می کشاند. شرایط خاص زمین شناسی که در این منطقه وجود دارد و یخچال های طبیعی باعث ایجاد دریاچه ای طبیعی در بالای کوه دالامپر شده است. دیدن این جاذبه بی نظیر برای گردشگران ایرانی و خارجی بسیار جذاب است و همین امر باعث شده افراد زیادی به این قله سفید و برفی بروند. جالب است بدانید که کوه دالامپر که این دریاچه در آن قرار دارد در مرز سه کشور ایران، عراق و ترکیه قرار دارد و از بالای کوه می توانید قسمت هایی از این سه کشور را ببینید.

دریاچه دالامپر ارومیه


مناطق توریستی مختلف مانند دشت های سرسبز اطراف پر از گل، کوه زیبای دالامپر و تماشای مناظر طبیعی از بالای کوه دلایل اضافی برای لذت بردن از لحظه لحظه اقامت شما در این منطقه است. این منطقه در ۴۵ کیلومتری شهر ارومیه و ۳۵ کیلومتری منطقه اشنو قرار دارد. البته با توجه به دمای پایین و آب و هوای منطقه، دریاچه دالامپر ارومیه را باید برای گردشگری در فصل تابستان انتخاب کرد.
این دریاچه مکانی رویایی و جذاب برای افرادی است که عاشق کوهنوردی هستند، بنابراین جدای از کوهنوردی می توانند از دریاچه لذت ببرند و مدتی را در این جاذبه بی نظیر بگذرانند.

سفر به این دریاچه زیبا + عکس

چرا بازدید از دریاچه دالامپر ارومیه را توصیه می کنیم؟

اگرچه دریاچه ها و مناظر طبیعی بسیاری در اقصی نقاط کشور به چشم می خورد. اما دریاچه دالامپر مانند دربهه ارومیه ویژگی هایی دارد که شاید در هیچ جای دیگری نتوانید آن ها را پیدا کنید. دلایل منحصر به فرد بودن دریاچه در عناوین زیر مورد بحث قرار می گیرد:
• هوای خنک و بی نظیر در تابستان
• موقعیت دریاچه در بالای کوه
• در اطراف کوه دالامپر جاذبه های مختلفی وجود دارد
• ایجاد موقعیت مناسب برای صعود
• قرار گرفتن کوه در مرز سه کشور عراق، ایران و ترکیه
• امکان کاوش در کشورهای همسایه در بالای کوه
جاذبه های منحصر به فرد این منطقه باعث شده افرادی که یک بار به آن سفر می کنند، بارها بلیط ارومیه را خریداری کرده و خود را به این جاذبه بهشتی برسانند.
ویژگی های طبیعی و گردشگری

برای لذت بردن از سفر خود نیازی به رسیدن به بالای کوه و بازدید از دریاچه دالامپر ارومیه ندارید. از همان ابتدا که پا در جاده می گذارید گردشگری بی نظیر و لحظاتی سرشار از هیجان و جذابیت را در جای جای این منطقه تجربه خواهید کرد. با توجه به مسیری که طبیعت زیبای خود را کاملا به روی شما باز کرده است.
در مسیر از دیدن آبشار لذت خواهید برد. به بالای کوه که برسید دریاچه دالامپر ارومیه آنقدر زیباست که همیشه در خاطرتان خواهد ماند. دریاچه ای بر فراز کوهی که شبیه کاسه ای پر از آب است. به خصوص طبیعت بکر اطراف آن به زیبایی دریاچه کمک می کند. یخچال های طبیعی به آرامی ذوب می شوند و قطعات آنها با صدایی هیجان انگیز به درون دریاچه می افتند.
همانطور که گفته شد کوه دالامپر در مرز سه کشور قرار دارد و در بالای کوه سفری بصری به عراق، ترکیه و ایران دارید! جذاب نیست؟! البته کوهنوردی و لذت بردن از تنفس هوای تازه و اکسیژن خالص نیز روحیه شما را بهبود می بخشد. چقدر خوبه که یه ناهار خوشمزه کنار دریاچه دالامپر ارومیه بخوریم!
چگونه به دریاچه دالامپر ارومیه برویم؟

پس از خرید بلیط تهران به ارومیه و عزیمت به سفر، بهتر است یک روز صبح را برای رفتن به دریاچه دالامپر انتخاب کنید تا از این جاذبه بی نظیر لذت ببرید. راه رسیدن به این دریاچه که بر فراز کوه دالامپر قرار دارد کوهستانی و سیاه است. ابتدا باید از جاده ارومیه به اشنویه بروید. مسیر خود را از جاده آق بلاگ به سمت روستای دیزج طی کنید. سپس به روستای سوله دوکول خواهید رفت. مسیر دارای مناظر بسیار زیبا و مناظر بی نظیری است. در این مسیر از کنار آبشار سوله دوکول نیز عبور خواهید کرد. بعد از آبشار حدود ۱۰ کیلومتر جاده خاکی پیش رو دارید. البته زیبایی طبیعت و جویبارهای متعدد در مسیر شما قطعاً خستگی را وارد بدن شما نخواهد کرد. البته ماشین شما نمی تواند شما را تا انتهای جاده خاکی همراهی کند. سپس باید حدود یک ساعت کوهنوردی دلپذیر را در دل طبیعت تجربه کنید و از همان لحظه اول از مناظر لذت ببرید. سپس به بالای کوه می رسید و در دل طبیعت دریاچه ای زیبا و پر از گل و بلبل در مقابل خود می بینید.