به این ۷ دلیل، اجازه دهید موهایتان سفید شوند!

با بالا رفتن سن و ورود به دوران مختلفی از جمله بلوغ، بارداری و میانسالی رشته‌های موی انسان دستخوش تغییرات مختلفی می‌شوند و یکی از این تغییرات ناخوشایند خاکستری شدن موهاست. این اتفاق در اثر از بین رفتن ملانین یا سلول‌های رنگدانه مو رخ می‌دهد و عمدتا از ۳۰ سالگی تا اوایل دهه ۴۰ زندگی اتفاق می‌افتد.

به گزارش باملین، بسیاری از ما با سفید شدن موهایمان، سعی داریم آن‌ها را از دید پنهان کنیم و با زیاد شدن این تار‌های سفید به رنگ کردن پی در پی مو‌ها روی می‌آوریم. با این حال این روز‌ها بسیاری از افراد با مو‌های خاکستری خود کنار آمده اند و دیگر به مو‌های خاکستری و سفید به چشم یک تابو یا ایراد نگاه نمی‌کند.

علاوه بر این، رنگ کردن مداوم مو‌ها اگرچه موجب مخفی کردن تار‌های سفید می‌شود، اما معایبی نیز به همراه دارد که اگر از آن‌ها مطلع شوید، احتمالا مو‌های خاکستری و طبیعی خود را بیش از قبل دوست خواهید داشت و وقت بعدی آرایشگاهتان را لغو خواهید کرد.

امروز قصد داریم شما را با ۷ مزیت رنگ نکردن مو‌های خاکستری آشنا کنیم:

۱- داشتن مو‌هایی سالم‌تر

واقعیت این است که رنگ نکردن مو‌ها به حفظ سلامت آن‌ها کمک می‌کند. رنگ کردن مو با از بین بردن پروتئین‌های محافظ مو موجب نفوذ بیشتر مواد شیمیایی به تار‌های مو و تغییر رنگ آن‌ها شده و در نتیجه رنگ مو‌های شما را به بهترین نحو ممکن تغییر می‌دهد. این اتفاق در نهایت منجر به تضعیف تار‌های مو، شکنندگی، خشکی و نازکی آن‌ها خواهد شد. از آنجایی که مو‌های خاکستری نسبت به مو‌های حاوی رنگدانه آسیب پذیرتر هستند، بیشتر دچار تضعیف و شکنندگی می‌شوند و در نتیجه رنگ نکردن آن‌ها مو‌هایی سالم‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.

۲- بهبود سلامت پوست سر

بسیاری از افراد پس از رنگ کردن مو‌ها با خارش پوست سر مواجه می‌شوند. این اتفاق در اثر وجود یک ماده شیمیایی محرک و آلرژن در رنگ مو به نام پارافنیلن دیامین رخ می‌دهد؛ بنابراین با رنگ نکردن مو‌ها می‌توان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد.

۳- صرفه جویی در هزینه‌ها

با رنگ نکردن مداوم مو‌های خاکستری می‌توانید در هزینه آرایشگاه رفتن صرفه جویی کنید. علاوه بر این، از خرید ماسک مو‌های گران قیمت، انواع روغن، نرم کننده و شامپوی مخصوص مو‌های رنگ شده بی نیاز خواهید شد.

۴- حفظ زیبایی طبیعی مو‌ها

مو‌های خاکستری واقعا زیبا هستند. نوار‌های سفیدی به شکل هایلایت که لابه لای مو‌های مشکی خودنمایی می‌کنند و ابعاد خاصی به مو‌های شما می‌بخشند. می‌توانید از آرایشگرتان درخصوص نحوه تقویت و زیباتر شدن این تار مو‌های خاکستری مشاوره بگیرید.

۵- کمک به حفظ محیط زیست

هر بار رنگ کردن مو‌های خاکستری یا حتی ریشه گیری مو‌ها به مصرف مقادیری آب و مواد شیمیایی منجر خواهد شد. بسیاری از رنگ مو‌ها حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که با شستشوی مو از مو‌های ما خارج می‌شوند. با رنگ نکردن دائم مو‌های خاکستری می‌توانید به حفظ محیط زیست نیز کمک کنید.

۶- درخشان‌تر شدن مو‌ها

رشته‌های نقره‌ای مو نور را به طرز شگفت انگیزی منعکس می‌کنند، پوست شما را روشن‌تر می‌کنند و درخشش خاصی به چهره تان می‌بخشند. رنگ موی خاکستری چهره شما را شاداب‌تر و ویژگی‌های مثبت آن را بهتر نمایان می‌کند.

۷- کاهش نگرانی‌ها

زمانی که تصمیم به رنگ کردن موهایتان می‌گیرید، ممکن است نگرانی بد رنگ شدن مو‌ها یا آسیب دیدن آن‌ها به سراغتان بیاید. رنگ نکردن مو‌های خاکستری به نوبه خود می‌تواند جذابیت و اعتماد به نفس شما را تقویت کند و در نتیجه موجب می‌شود احساس رضایت بیشتری از ظاهر خود داشته باشید و کمتر نگران باشید.