به همین راحتی تو خونه شیر قهوه با عسل درست کن! | بهترین نوشیدنی مقوی برای زمستان

شیر قهوه عسل یکی از نوشیدنی های خوشمزه و محبوب است که شاید در زمستان محبوبیت بیشتری هم داشته باشد. احتمالا این نوشیدنی مقوی را در اکثر کافه ها دیده باشید، اما شما می توانید این نوشیدنی را خودتان هم در منزل درست کنید. این نوشیدنی با خواص و فوایدی که دارد برای بیماران دیابتی بسیار مناسب است. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه درست کردن شیر قهوه عسل در منزل را توضیح دهیم.

 

روش تهیه شیرقهوه با عسل

برای تهیه این نوشیدنی سالم با هر روشی که آموخته‌اید یا باتوجه‌به امکاناتی که در منزل یا محل کارتان دارید یک فنجان قهوه سیاه آماده کنید. شما می‌توانید با کمک طرز تهیه قهوه با موکاپات یا طرز تهیه قهوه عربی یک شات قهوه بی‌عیب‌ونقص تهیه کنید.

مواد لازم:

قهوه سیاه ۱ فنجان
شیر کامل ۱/۲ فنجان
عسل ۱۸ قاشق غذاخوری

دستور تهیه:

با این حجم از مواد می‌توانید برای ۲ نفر شیرقهوه با عسل در کمتر از ۱۰ دقیقه آماده کنید. شما می‌توانید مقدار عسل را بسته به ذائقه خود تغییر دهید.

برای شروع شیر را کمی گرم کنید تا عسل به‌راحتی در آن حل شود. هدف از گرم‌شدن شیر جوشاندن یا پختن آن نیست.

قهوه سیاه را بین دو فنجان تقسیم کنید. ترکیب شیر و عسل را به‌آرامی داخل قهوه بریزید تا یک ترکیب رنگ جذاب به وجود بیاید.

در آخر می‌توانید ¼ قاشق غذاخوری پودر دارچین را روی فنجان‌های شیرقهوه و عسل بپاشید تا علاوه بر ظاهری زیبا طعم متفاوت‌تری به نوشیدنی‌تان بدهد.

خوردن این نوشیدنی در صبح و اواسط ظهر بسیار لذت‌بخش خواهد بود. چراکه طعم لطیفی دارد و ترکیب عسل، قهوه و شیر به شما انرژی خوبی برای ادامه فعالیت‌های روزانه را خواهد داد.

طرز تهیه قهوه با شیر عسلی

در روش دیگر شما قادر هستید که با صرف کمترین زمان شیرقهوه با عسل را تهیه کنید. برای شروع باید مواد لازم را آماده کنید. این دستور تهیه به‌نوعی همان طرز تهیه شیرقهوه با قهوه‌جوش است.

مواد لازم:

پودر قهوه‌فوری ۲ قاشق غذاخوری
شیر ۲/۳ فنجان
شیر عسلی ۲ قاشق غذاخوری
آب ۱/۲ فنجان

دستور تهیه قهوه با شیر عسلی

برای شروع آب و شیر را داخل قهوه‌جوش بریزید. کمی هم بزنید تا شیر و آب مخلوط شوند. قهوه‌جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مواد کمی گرم شوند.

نیازی به جوشاندن شیر و آب نیست همین اندازه که مایع درون ظرف کمی گرما ببیند برای اضافه کردن پودر قهوه آماده است.

زمانی که قهوه را به مایعات اضافه کردید با قاشق کمی هم بزنید تا به‌خوبی در شیر و آب مخلوط شود. اکنون باید تمام حواستان را به محتویات قهوه‌جوش بدهید.

به‌محض اینکه مخلوط شروع به کف کردن کرد، قهوه‌جوش را از روی حرارت بردارید و در فنجان بریزید تا کف قهوه حفظ شود.

این حجم از مواد به شما ۲ فنجان شیرقهوه خواهد داد. ۱ قاشق غذاخوری شیر عسلی داخل هر فنجان بریزید تا آماده سرو شود. نوش جان.

اگر شیر عسلی را به‌صورت آماده خریداری نمی‌کنید می‌توانید با کمک طرز تهیه صبحانه شیر عسلی این خوراکی لذیذ را در خانه بسازید.

فوت و فن‌های طرز تهیه شیرقهوه با عسل

  1. هر نوع دانه قهوه یا هر نوع ترکیبی از قهوه را می‌توان برای آماده‌سازی شیرقهوه با عسل به کار گرفت. انتخاب این ماده اولیه کاملاً سلیقه‌ای است.
  2. شیر کامل یا شیرهای جانوری برای تهیه شیرقهوه با عسل مناسب و ایده‌آل هستند؛ اما امکان بهره‌مندی از شیرهای گیاهی برای ساخت این نوشیدنی هم ممکن خواهد بود.
  3. شما می‌توانید به‌جای استفاده از آب برای دم کردن قهوه از شیر رقیق شده با آب یا شیر کامل استفاده کنید و در نهایت نوشیدنی‌تان را با عسل شیرین کنید.
  4. بهترین نوع عسل برای تهیه نوشیدنی شیرقهوه، عسل طبیعی آب شده فاقد شکر است.