تاسیسات گردشگری افزایش نرخ ندارند

من گزارش میدم باملین به گزارش برنا، یحیی نقی زاده محجوب گفت: بر اساس مفاد دستورالعمل قیمت گذاری تسهیلات گردشگری، مدت اعتبار فهرست بهای کلیه تسهیلات گردشگری از ابتدای مهرماه هر سال تا پایان شهریور ماه سال بعد است. و بر این اساس معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی بخشنامه شماره ۱۴۰۳۲۴۰۰/۱۹۵۰۵ مورخ ۱۴۰۳/۰۹/۲۹ ضمن اعلام سقف افزایش نرخ تسهیلات گردشگری که توسط بانک مرکزی بر اساس شعار سال و سیاست های دولت برای محدودسازی تورم و رشد تولید و با در نظر گرفتن شاخص تورم برای تهیه و اجرا به ادارات کل استان ها ابلاغ و تاکید شده است که موسسات گردشگری قادر به افزایش قیمت نخواهند بود. در طول مدت اعتبار فهرست بها.

وی افزود: با توجه به پایان مهلت تعیین شده توسط مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری برای بارگذاری فهرست بها در سامانه مربوطه، سایت های گردشگری عملاً فرصت تغییر فهرست های جدید قیمت که به صورت الکترونیکی صادر می شود را ندارند. . و داشتن کد اعتبار سنجی و هرگونه ادعایی عدم اطلاع تعرفه یا امکان تغییر آن توسط موسسه گردشگری صحت ندارد.

نگی زاده ادامه داد: شایان ذکر است با توجه به الزام امکانات گردشگری به نصب نرخنامه صادر شده در محل مناسب و ایجاد فرصت برای بررسی مستقیم مشتریان، مسافران و گردشگران می توانند در صورت تخلف در این زمینه شکایت کنند ۰۹۶۲۹ سیستم و یا با تلفن های درج شده در لیست قیمت تماس بگیرید.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: علاوه بر این، فروش خدمات به مراکز اقامتی در سایت های رزرواسیون فراتر از قیمت مصوب اعلام شده از سوی وزارتخانه مربوطه خلاف مقررات است. بنابراین اکیداً توصیه می‌شود مدیران سایت‌های گردشگری قیمت‌های درج شده در وب‌سایت‌های طرف‌های قرارداد را به‌طور مستمر رصد کنند تا متحمل عواقب فروش مجدد در سایت‌های رزرو نشوند.

نقی زاده در پایان یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و افزایش سفرهای هموطنان عزیز، وضعیت به ادارات کل استان نیز گزارش شده است، لذا ضمن تقویت نظارت در محل، مشکل برخورد با با فروش مجدد و افزایش غیرعادی قیمت در مراکز اقامتی باید به صورت ویژه و فوری برخورد شود.