تاکید وزیر بهداشت بر گردشگری سلامت بین ایران و قطر

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام آمادگی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های بهداشتی با قطر، بر تقویت روابط دو کشور در حوزه سلامت تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی در دیدار با دکتر حنان الکواری وزیر بهداشت قطر که در حاشیه کنفرانس بین المللی کیفیت و ایمنی در مراقبت های بهداشتی در دوحه برگزار شد، با اشاره به ضرورت منطقه ای همکاری در مورد مقابله با بیماری ها یادآور شد: ما می توانیم به بسیاری از کشورهای منطقه در زمینه بیماری های واگیر کمک کنیم.

وی از آمادگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با قطر در زمینه‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی خبر داد و تاکید کرد که باید ارتباط بین دانشمندان دو کشور در حوزه توسعه توسعه یابد. تحقیق، عملیات و کار میدانی.

وزیر بهداشت کشورمان با اعلام آمادگی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های بهداشتی با قطر، افزود: این همکاری ها در حوزه گردشگری سلامت، تبادل معلم و دانشجو قابل شکل گیری و تقویت است. اقدامات بهداشتی و مبارزه با بیماری ها.

در این نشست خانم حنان القوری وزیر بهداشت قطر از آمادگی این کشور برای گسترش همکاری های منطقه ای و مشترک با ایران در حوزه سلامت خبر داد و گفت: تبادل اساتید پزشکی بین دو کشور منجر به افزایش همکاری های منطقه ای و مشترک با ایران می شود. بهبود سلامت عمومی و دانش پزشکی.

وی از دیگر زمینه های تقویت روابط دو کشور، تسهیل گردشگری سلامت را برشمرد.