تا وقتی حنا هست؛ هرچی لایه بردار و کرم داری بریز دور | بهترین ماده برای شفاف شدن پوست رو بشناسید!

حنا یکی از مفید ترین مواد گیاهی محسوب می شود که در تمام دنیا هم پیدا می شود و خرید آن کار سختی نیست. از قدیم تا همین امروز خیلی از مردم به خصوص در شهرستان ها و روستاها به معجزه این ماده گیاهی در مراقبت از پوست و مو اعتقاد دارند. حتی در روایات مذهبی هم از فواید این ماده گفته شده است. در این مطلب از باملین می توانید بیشتر با فواید حنا در بهبود پوست صورت و از بین بردن جوش، آکنه یا چین و چروک به کمک حنا آشنا شوید.

 

خداحافظی با چین و چروک

اگر برای پوست صورت از آن استفاده کنید به مرور با چین و چروک‌هایتان خداحافظی خواهید کرد. اگر دارای لک یا جای جوش هستید با کمک گرفتن از حنا آنها را هم به فراموشی خواهید سپرد!

وایتکس پوست!

نقش روشن‌کنندگی حنا برای پوست آنقدر زیاد است که می‌توان به آن اسم وایتکس پوست را داد! چون هم لک و تیرگی‌ها را از بین می‌برد و هم اینکه پوست شما را یکی دو درجه روشنتر خواهد کرد.

درمان آکنه

از آنجا که حنا خاصیت ضد باکتریایی و ضد میکروبی دارد برای درمان آکنه هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

رفع عوارض آفتاب سوختگی

اگر در آفتاب دچار سوختگی شده باشید حنا به شما کمک می‎کند تا از عوارض آن هرچه زودتر خلاص شوید.

رطوبت رسان عالی

حنا یک آبرسان قوی هم به حساب می‌آید و رطوبت موردنیاز پوست شما را تامین خواهد کرد.

ماسک حنا و گلاب:

حنا را با مقداری گلاب مخلوط کنید تا عطر بهتری هم بگیرد و به صورت ماسک آن را روی صورت بمالید و بعد از اینکه خشک شد با آب ولرم آن را بشویید. مثل تمام درمان‌های پوستی با یک بار استفاده منتظر معجزه نباشید بلکه در این کار مداومت و استمرار به خرج دهید تا نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ی آن را ببینید.

نکات مورد توجه:

  • برای درست کردن ماسک حنا از ظرف غیرفلزی استفاده کنید تا تغییر خاصیت ندهد.
  • اگر تا به حال از حنا استفاده نکرده‌اید حتما قبل از اینکه ماسک را روی صورتتان بمالید بر روی قسمتی از دست آن را امتحان کنید که اگر دچار حساسیت شدید از آن استفاده نکنید.
  • شاید با خودتان بگویید مگر امکان دارد حنایی که خاصیت رنگ‌دهی دارد روی صورت ایجاد رنگ نکند؟! تازه باعث روشنی پوست بشود؟! بله عزیزان، اگر از حنای بدون رنگ استفاده کنید حتما از خواصی که برشمردیم بهره‌مند خواهید شد. اگر از حنای معمولی استفاده کنید رنگ آن بعد از دو هفته از بین می‌رود ولی خواص آن باقی می‌ماند.