تخت جمشید نُو نوار می‌شود

به گزارش اختازآنلاین به نقل از تسنیم، محمد ثابت اکلیدی روند فعالیت ها و ساماندهی خدماتی در مجموعه جهانی تخت جمشید را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ساماندهی بلوار ورودی تخت جمشید، بلوار ورودی با همکاری و مشارکت سازمان برنامه و بودجه و اراده کل اداره راه استان روبه رو است. به پایان رسیده و تا قبل از تعطیلات نوروزی تمامی اقدامات لازم در این مکان محبوب برای گردشگران و مسافران انجام می شود.

وی با بیان اینکه شیشه های محافظ آثار آسیب دیده تعویض و بازسازی پله های چوبی این مجموعه جهانی آغاز شده است، افزود: پله های چوبی این مجموعه جهانی پس از ۱۸ سال در حال تعویض است و سرویس های بهداشتی تخت جمشید تکمیل می شود. قبل از بایرام تعویض شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس پاکسازی محیطی و ساماندهی مجموعه را نیز از دیگر فعالیت ها عنوان کرد و افزود: بی شک در نوروز ۱۴۰۳ گردشگرانی که وارد مجموعه جهانی تخت جمشید می شوند تفاوت ها را احساس خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه بازارچه های نوروزی تخت جمشید در حال ساماندهی است، گفت: در نوروز ۱۴۰۳ بازارچه تخصصی صنایع دستی در مجموعه خواهیم داشت و علاوه بر این بازارچه ها، فضاهای محدودی برای رفع نیازهای اولیه گردشگران وجود خواهد داشت. مانند آب معدنی، نان محلی، چای و غذا خواهیم داشت و راه بازارهای روباز که اثر تاریخی نیستند بسته خواهد شد.

طبت اکلیدی همچنین گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، بازارچه تخصصی صنایع دستی با ۳۰ غرفه راه اندازی می شود و هنرمندان به صورت زنده در این غرفه ها محصولات تولید می کنند تا گردشگران نوروزی با نحوه تولید محصولات آشنا شوند.