ترسناک ترین اقامتگاه های دنیا را بشناسید! + عکس

به گزارش باملین برخی از اقامتگاه های گردشگری آنقدر وحشتناک هستند که نمی توانید در آنها اقامت داشته باشید. البته که برخی از آنها هیجانات بالایی دارند و می توانید تجربه ای متفاوت داشته باشید. در ادامه با وحشتناک ترین اقامتگاه های دنیا آشنا خواهید شد.

 منزل هاي یوفو سازی – تایلند – Thailand

 

تایلند

 

این منزل هاي دایره اي شکل تعطیلاتی در ساحل شمالی تایلند در اواخر دهه ۱۹۷۰ ساخته شدند. هدف این بود که اقامتگاهی لوکس و خانوادگی نزدیک شهر نیو تایپه ساخته شود.
ولی با اینکه این منزل ها احتمالا عمده شبیه منزل هاي جن زده معمولی به نظر نرسند، ولی چیزی عجیب در مورد این مکان متروک وجود دارد.
این پروژه در دهه ۱۹۸۰ به دلیل نبود سرمایه کافی و برخی حوادث رمزآلود از جمله چندین تصادفی که در هنگام فرآوری و ساز رخداد افتاد، متوقف شد.
برخی افراد محلی یقین دارند زمانی که کارگران محلی مجسمه اي از اژدهای چینی را به دلیل عریض کردن جاده ورودی اصلی به اقامتگاه ویرانی کردند، اقبال شوم به سر خود آوردند.

هتل مایا – کوبه – ژاپن – Japan

هتل آرت دکو مایا در شمال شهر کوبه در ژاپن در مسیر کوه مایا واقع شده و تنها از طریق اتومبیل کابلی یا مسیر کوهنوردی شیب دار قابل دسترس هست. این هتل در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و در طول تاریخ خود دچار مصیبت هاي ناگفته بسیاری شده هست .
این هتل در زمان جنگ جهانی دوم دچار صدمه سنگین ناشی از بمب شد, و شش سال بعد از افتتاح دوباره در سال ۱۹۶۱ به شدت توسط طوفان تایفون و جریان هاي گِل صدمه دید تا یکبار دیگر درهای آن بسته شود.<span;>این مکان سرانجام در سال ۱۹۷۴ و این بار بعنوان مرکزی دانش آموزی باز شد. به ندرت از این مکان بهره گیری شد و در سال ۱۹۹۵ بعد از خسارت اکثر ناشی از زلزله بزرگ هانشین برای همیشه بسته شد.
با وجود خرابی هاي عمده به دلایل اشاره شده هنوز هم میتوان زیبایی هاي محو شده این ساختمان را دید و معماری آرت دکوی آن را تحسین کرد .

 ساختمان هاي بوکر هیل استیشن – کامبوج – Cambodia

امروز, بوکر هیل استیشن گروهی از ساختمان هاي متروکه و در شرایط بد هست ولی وقتی که در اوایل دهه ۱۹۲۰ ساخته شده بود هدف این بود که اقامتگاهی لوکس مخصوص استعمارگران ثروتمند فرانسوی باشد.
موقعیت جغرافیایی دورافتاده و آب و هوای گرم و شرجی کامبوج از همان نخست مشکلاتی را ایجاد کرد بطوری که ۹۰۰ نفر در هنگام تولید و ساز فوت کردند. این مکان در سال ۱۹۲۵ افتتاح شد ولی ۱۵ سال بعد در حین جنگ هندوچین متروکه شد.
در سال ۱۹۶۲ ساختمان هاي بیشتری از جمله یک کازینو افتتاح شد. ولی در سال ۱۹۷۲ گروه خمرهای سرخ منطقه را به دست گرفت و این اقامتگاه یکبار دیگر متروکه شد.
طرح هاي جدیدی برای تبدیل دوباره این منطقه به اقامتگاه لوکس تعطیلاتی وجود دارد, و دولت کامبوج اخیراً فرآوری بزرگراه تازه اي را به پایان رسانده که دسترسی به این محل را راحت تر میکند. ولی در حال آماده, تنها ساختمانی که هنوز مورد بهره گیری قرار دارد معبدی کوچک هست.

 واروشا – قبرس – Cyprus

در دهه هاي ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ واروشا در قبرس اقامتگاه تفریحی پرطرفداری کنار دریا بود. سلبریتی هایي مانند الیزابت تیلور، بریژیت باردو و ریچارد برتون از ماه ها گذشته اتاق هاي لوکس آن را رزرو می‌کردند تا بتوانند از تماشای مناظر رو به دریا لذت برند.
ولی همۀ چیز در جولای ۱۹۷۴ با حمله ارتش ترکیه تغییر کرد. ۴۵ هزار نفر جمعیت واروشا فرار کردند و این شهر تبدیل به شهر ارواح شد. ولی حمله درست بیرون شهر متوقف شد و آتش بسی نه عمده راحت حاصل شد.
امروزه واروشا شهری بین قبرس شمالی تحت تسلط ترک ها و ارتش یونان به سمت جنوب هست. ساکنین امیدوار بودند که به محض رفع بن بست سیاسی بتوانند به منزل هاي خود برگردند ولی با گذشت بیش از ۴۰ سال, هنوز هم چشم براه میباشند.