ترفندهای جدید و جادویی برای تمیز کردن شیشه های بیرونی پنجره در خانه تکانی ۱۴۰۳

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که در زمان خانه تکانی نمی توانید پنجره ها را به خوبی و به طور کامل تمیز کنید. پنجره هایی که یک تکه و بزرگ هستند معمولا از سخت ترین بخش های خانه تکانی هستند و شاید عده زیادی قید تمیز کردن آن را بزنند. شاید در طول سال تمیزی پنجره ها برایمان اهمیتی نداشته باشد اما در زمان خانه تکانی که همه چیز را تمیز می کنیم بهتر است پنجره ها هم تمیز و شفاف شوند. در این مطلب از باملین ترفندهای جدید و جادویی برای تمیز کردن شیشه های بیرونی پنجره را توضیح می دهیم.

 

 

ترفندهای تمیز کردن شیشه بیرون پنجره

پنجره‌های تمیز جذابیت خانه شما را بهبود می‌بخشد و اجازه می‌دهد تا نور طبیعی در داخل فضای خانه جاری شود و امکان لذت بردن از نمای بیرون را فراهم می‌کند. پنجره‌های کثیف می‌توانند میزان نور خورشیدی که وارد اتاق می‌شود را به میزان قابل توجهی محدود کنند و این امر می‌تواند فضای شما را به ویژه در روزهای کوتاه زمستان کم‌نور کند.

به خصوص اگر دسترسی به پنجره‌ها دشوار باشد، پاک کردن شیشه بیرونی پنجره کار چالش‌انگیزی است. در دنیای امروز روش‌های مختلفی از جمله استفاده از نردبان، تیرهای قابل افزایش طول، پاک‌کننده‌های مغناطیسی پنجره‌ها و پاک‌کننده‌های روباتیک وجود دارد و ایمنی در اولویت تمام این روش‌ها قرار دارد. در این مطلب بهترین راه‌ها برای تمیز کردن شیشه پنجره‌های بیرونی را برای شما آورده‌ایم.

 

 

تمیز کردن شیشه بیرونی پنجره

قبل از شروع تمیزکاری

برای شروع فرآیند تمیز کردن شیشه بیرونی پنجره‌ها، پنجره‌ها را با شلنگ بشویید یا با پارچه‌ای روی آن‌ها را تمیز کنید تا هر گونه زباله و آلودگی از بین برود. این مرحله را یک پیش شستشو در نظر بگیرید. ارزش ندارد محصول تمیزکننده پنجره خود را روی تکه‌های بزرگ خاک و زباله هدر دهید. سپس باید مشخص کنید برای دسترسی به قسمت بیرونی پنجره (به عنوان مثال، یک طی یا میله تلسکوپی) به چه چیزی نیاز دارید و محصول تمیزکننده خود را انتخاب کنید. چندین شیشه‌شوی وجود دارد که بدون لکه انداختن پنجره‌ها را تمیز می‌کند. اما برای صرفه‌جویی در هزینه می‌توانید خودتان نیز شیشه پاک کن بسازید. یکی از بهترین راه‌حل‌های خانگی برای تمیز کردن پنجره‌ها مخلوطی از آب و مایع ظرفشویی است.

در نهایت، پنجره را برای تمیز کردن آماده کنید. با تمیز کردن اطراف پنجره شروع کنید. اگر پنجره‌ها دارای قاب هستند، آنها را تمیز کنید. همچنین، هر چیزی که ممکن است دسترسی به قاب‌های پنجره را مسدود کند، مانند میله‌ها یا کرکره‌ها را بردارید و آنها را جداگانه بشویید. به خاطر بسپارید که هر چیزی که در اطراف پنجره ممکن است آسیب ببیند را بردارید.

 

از یک پنجره پاک کن مغناطیسی برای شیشه بیرونی پنجره استفاده کنید

تمیز کردن قسمت بیرونی پنجره‌هایی که باز نمی‌شوند، کار ساده‌ای نیست، به‌ویژه زمانی که ارتفاع آن‌ها از زمین بلند باشد یا با نردبان از بیرون قابل دسترسی نباشند. اما می‌توانید یک شیشه پاک کن مغناطیسی را امتحان کنید که به شما امکان می دهد پنجره های بیرون را از داخل تمیز کنید.

ابزارهایی مانند این شیشه پاک کن‌های مغناطیسی، دو طرف پنجره را به طور همزمان با استفاده از پارچه‌های تمیزکننده میکروفیبر تمیز می‌کنند افرادی که صاحب این شیشه پاک‌کن‌ها هستند، از تجارب خود می‌گویند که برای حرکت نرم این ابزار نیاز به تمرین دارید. به عنوان مثال، فشار دادن خیلی سریع آن در حین تمیز کردن می‌تواند آهنرباها را جدا کند.

از یک تی برای افزایش دسترسی خود به شیشه بیرونی پنجره استفاده کنید

یک تی دسته بلند می‌تواند به شما کمک کند از بیرون به شیشه بیرونی پنجره‌ها برسید. برای داشتن پنجره‌های بدون لکه، مقدار مساوی آب و سرکه سفید را در یک سطل مخلوط کنید. سپس یک تی یا یک پارچه میکروفیبر را به محلول تمیز کننده آغشته کنید و سطح پنجره را پاک کنید.

از یک تی تلسکوپی برای تمیزکردن شیشه بیرونی پنجره استفاده کنید

سعی کنید در صورت امکان از این تی‌های تلسکوپی Uشکل استفاده کنید. این تی‌ها به شما این امکان را می‌دهند که شیشه بیرونی پنجره‌ها را در حالی که در داخل هستید، به خوبی تمیز کنید. اکثر مجموعه‌های پایه تمیزکننده شامل دو ضمیمه هستند: یک اسکاج و یک اسفنج دایره‌ای با دو پارچه تمیزکننده. پنجره‌ها را با یک پارچه خشک که اسفنج دایره ای را می‌پوشاند، تمیز کنید. از بین بردن مقداری کثیفی به این روش باعث می‌شود بعدا اسپری پاک کننده روی شیشه گِل تشکیل ندهد.