ترفندهای زیبایی و آرایشی برای مراقبت از پوست و مو

اگر دوست دارید پوست صاف و شفافی داشته باشید، موهای پرپشت و سالمی داشته باشید، لب های جذاب و زیبا و به طور کلی چهره خاص و زیبایی داشته باشید باید سعی کنید ترفندهای زیبایی و آرایشی برای مراقبت از پوست و مو را بیاموزید. به جای تزریق ژل و کارهای زیبایی که این روزها مد شده شما می توانید با ترفندهایی ساده به جذابیت خود برسید. در این مطلب از باملین می توانید با این ترفندها بیشتر آشنا شوید.

 

 

  • استفاده از روغن زیتون برای مو

هرچقدر هم ماسک و کرم موهای خارجی و متفاوت تولید بشود همه ما می‌دانیم که روغن زیتون چقدر برای نرم کنندگی موها کاربردی است و از خاصیت و فواید آن نمی‌شود به راحتی گذشت و چشم‌پوشی کرد! اینکه امروزه کرم‌های مو بدون آبکشی را استفاده می‌کنیم یا از روغن‌های مختلفی بعد از حمام به ساقه موها می‌زنیم تا آبرسانی انجام شود و از آسیب دور بمانند دقیقا کاری است که در گذشته با روغن زیتون صورت می‌گرفته است! این بار به جای خریدن روغن آرگان که نمی‌دانید اصل آن است یا تقلبی، یا استفاده از کرم‌موهای مختلف، وقتی از حمام آمدید و موهایتان را آبگیری کردید مقداری روغن زیتون به نوک موها و ساقه‌هایش بمالید. بعد از مدتی استفاده متوجه تاثیر آن خواهید شد!

  • با جوش شیرین مسواک زدن!

از ابتدای خلقت بشر که خمیر دندان وجود نداشته است! در هر دوره‌ای آدمیان از وسایل مختلفی استفاده می‌کردند تا دندان‌هایشان را تمیز کنند. در گذشته‌های دور جوش شیرین به عنوان پایه اصلی سفید کردن دندان مطرح بوده است. هنوز هم خیلی از افراد از این ماده به خوبی استفاده می‌کنند. اگر شما هم دوست دارید امتحان کنید یک قاشق چایخوری از جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر دربیاید و حالا به راحتی آن را روی دندان‌هایتان بمالید. خمیردندان خانگی شما همیشه هم در دسترس است!

  • وازلین در نقش بالم لب

وازلین از قدیم کاربردهای زیادی داشته است. پوسته پوسته شدن لب‌ها هم اتفاقی نیست که مربوط به امروز باشد، در گذشته مردم برای اینکه لب‌هایشان را از خشکی دور نگه دارند صبح و شب از وازلین استفاده می‌کردند. به این صورت هم نرم می‌ماند و هم رطوبت کافی را در خود حفظ می‌کرد.

  • با آب یخ پف صورتتو بگیر!

شستشوی صورت با آب سرد در حفظ طراوت و شادابی آن موثر است. آب سرد می‌تواند باعث تنگ شدن منافذ باز پوست شود و همچنین قدیمی‌ترها اعتقاد دارند که پف کردن صورت را از بین خواهد برد.

  • اسکراب پوست با شکر و نمک!

لایه برداری پوست صورت باعث می‌شود که سلول‌های مرده از بین بروند و پوست نفس تازه بکشد. در گذشته ماسک و کرم‌های لایه بردار وجود نداشته ولی مردم خودشان خلاقانه از شکر و نمک استفاده می‌کردند! به این صورت که بعد از شستشو دادن پوست مقداری نمک یا شکر روی آن قرار داده و ماساژ می‌دادند، زبری آنها نقش لایه برداری ملایم را انجام می‌داد! اگر شما هم تمایل دارید می‌توانید در صورتی که روی پوستتان زخم ندارید از این روش استفاده کنید و پوستتان را لایه برداری کنید.

  • آرایش ملیح و ملایم

در گذشته مثل امروز آرایش غلیظ و تنوع آن مطرح نبوده است! آرایش‌ زنان به صورت ملایم و سبک دیده می‌شده و مورد استقبال همه قرار می‌گرفته است.

مد امروز هم به سمت آرایش کم در حال حرکت است. اگر شما هم دوست دارید می‌توانید با پیروی از آن نگاهی هم به گذشتگان داشته باشید و راه آنها را ادامه بدهید!

  • فر کردن مو با وسایل در دسترس!

در گذشته زنان به آرایشگاه رفتن را مثل یک حرکت همیشگی در زندگی خود نداشتند! حتی برای اینکه موهایشان را حالت بدهند به اندازه امروز، وسایل حرارتی وجود نداشت. شبها موهای خود را به وسیله پارچه یا هر وسیله‌ای که به نظرشان می‌رسید می‌بستند و صبح که از خواب بیدار می‌شدند آنها را فر کرده و حالت دار تحویل می‌گرفتند!

شما هم می‌توانید به جای اینکه مرتب از دستگاه‌های حرارتی استفاده کنید و به موهایتان آسیب بزنید مانند پیشینیان از این ترفندها بهره بگیرید.

  • روغن زیتون در نقش پاک کننده!

مادرهای قدیمی از روغن زیتون به عنوان پاک کننده آرایش بهره می‌گرفتند. شما هم می‌توانید از این روغن پر از خاصیت استفاده کنید و آن را به روی پد آرایشی یا پنبه بریزید و به راحتی و آرامی آرایش خود را با آن پاک کنید.