ترکیه میزبان ۲.۵ میلیون ایرانی است

من گزارش میدم باملین به گزارش برنا، حرمت الله رفیعی رئیس انجمن خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با بیان اینکه بیشترین حجم گردشگران خروجی از کشور ترکیه است، گفت: سالانه بیش از ۲٫۵ میلیون نفر به ترکیه سفر می کنند و امیدواریم به همین تعداد نیز باشند. جاذبه های گردشگری تا حد امکان در ترکیه استان های خودمان باید تقویت شوند تا مسافران و ایرانیان سفر ما به این کشور را در اولویت قرار دهند.

وی افزود: در سال بعد از کرونا اتفاق خوبی را شاهد بوده ایم و گردشگران داخلی ما با تغییر رویکرد به گردشگری داخلی رونق داده اند اما متأسفانه استانداران در استان ها چندان پاسخگو نبوده و مسافران نیز پاسخگو نبوده اند. استقبال خوبی شد.”

رئیس اتحادیه کشوری تشکل های گردشگری تصریح کرد: استقبال مردم از سفرهای داخلی به حدی بود که در سال بعد از کرونا ۵ کیلومتر تردد جاده ای در شیراز داشتیم اما نتوانستیم استقبال مناسبی داشته باشیم.

رفیعی ادامه داد: حتی در کاشان یا نطنز حجم مسافران به قدری افزایش یافت که از طریق رسانه ملی اعلام کردند که ظرفیت تکمیل شده و مردم باید مقصدهای جایگزین را انتخاب کنند، اما با این وجود به دلیل عدم مدیریت صحیح، این حجم از مسافران پایدار نبودند و در آن هستیم سال گذشته به یکباره شاهد کاهش شدید مسافران داخلی بودیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه استانداران و سفرای ما علاقه خاصی به گردشگری ندارند اما با اقدامات درست می توان گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به بازدید از جاذبه های فرهنگی، تاریخی، تفریحی و طبیعی کشور تشویق کرد.