تعطیلات عید ۱۴۰۳ چی بپوشیم؟ | ست لباس مناسب برای عید دیدنی

با نزدیک شدن به عید نوروز ۱۴۰۳ احتمالا شما هم به سراغ خرید و بازارگردی رفته اید تا بهترین لباس را برای اماکن مختلف خریداری کنید. در عید نوروز در محل های مختلفی قرار می گیرید، از مهمانی ها و عید دیدنی ها گرفته تا طبیعت گردی و مسافرت و سیزده به در، که هر کدام از این موارد نیاز به لباس مخصوصی دارد. در این مطلب از باملین قصد داریم بگوییم که تعطیلات عید ۱۴۰۳ چه چیزی بپوشید.

 

 

ست لباس مناسب برای عید دیدنی

امسال پوشیدن ژیله و شلوار و کت و شلواری که با یکدیگر ست هستند به شدت ترند شده است. بنابراین بهتر است برای عید دیدنی چنین لباس‌هایی را بپوشیم که کمی رسمیتر و شیک‌تر هستند. زیر ژیله یا کتتان بهتر است یک شومیز زیبا با رنگ روشن بپوشید و به جای پوشیدن کفش‌های تخت، به سراغ کفش‌های پاشنه بلند بروید. رنگ ست لباس شما کاملا سلیقه‌ای است، اما به رنگ‌های هلویی و سبز سیج فکر کنید که امسال به شدت ترند شده‌اند.

ست لباس مناسب برای دورهمی‌های دوستانه

1

وقتی در تعطیلات عید با دوستانتان قرار می‌گذارید، ممکن است همگی بر لوکیشن‌های مختلفی اتفاق نظر پیدا کنید. مثلا ابتدا کمی بازارگردی کنید، سپس به یک کافه بروید و نهار بخورید و در نهایت در یک موزه یا شاید هم پارک قدم بزنید. بنابراین بهتر است لباسی انتخاب کنید که هم شیک و هم راحت باشد. اگر به لباس‌های اسپرت علاقمند هستید، می‌توانید یک شلوار جین کلاسیک، یک تی شرت و یک جفت کفش کتونی با رنگ روشن بپوشید و روی تی شرت یک کت لی به تن کنید.

اما، اگر دوست دارید استایلتان در عین راحتی کمی متفاوت‌تر باشد، به سراغ لباس‌های سبک بوهو بروید. در این سبک می‌توانید از پیراهن‌های بلند و زیبا با رنگ‌های شاد الهام بگیرید و با یک صندل و حتی کتونی، آن را ست کنید. اگر احساس کردید که هوا کمی خنک است می‌توانید روی پیراهن، کت‌های لی، کتان یا هر مدل کت دیگری که دوست دارید بپوشید.

ست لباس مناسب برای سفر نوروزی

بسته به اینکه برای سفر نوروزی کدام شهر را انتخاب کردید و آن شهر چه آب‌وهوایی دارد، انتخاب لباس متفاوت خواهد بود. اما اگر فرض بگیریم که به شمال کشور سفر می‌کنید، بهتر است روزهای سرد یا بارانی را نیز در نظر بگیرید. برای این منظور بهتر است یکی از ست‌های لباسی که در پاییز می‌پوشیدید به همراه داشته باشید.

اما، اگر مقصدتان جنوب کشور است، به شما مانتو‌های سوزن‌دوزی شده را پیشنهاد می‌کنیم که امسال به شدت ترند هستند و با فرهنگ و حس‌وحال مردم جنوب نیز هماهنگی پیدا می‌کنند. از آن‌جایی که ممکن است جنوب کشور در روزهای نوروز کمی گرم باشد، بهتر است یک جفت صندل و یک شلوار کتان (مثلا مدل خمره‌ای) نیز به همراه داشته باشید.

ست لباس مناسب برای سیزده به در

قطعا برای سیزده به در، در صورت متعادل بودن آب‌وهوا، طبیعت را انتخاب می‌کنید. طبیعت‌گردی آن هم در فصل بهار و در روز سیزده به در به شدت خاطره‌انگیز است، اما چالش‌های خاص خودش را دارد. بنابراین باید لباسی راحت بپوشیم. اما، نمی‌توان از عکس‌های سیزده به در، در رفت! پس باید لباس‌هایمان ضمن راحتی، شیک هم باشد. برای این منظور می‌توانید یک دست لباس ست ورزشی تهیه کنید و یک کتونی به پا داشته باشید. حتما همراه خود یک دمپایی راحتی یا صندل نیز به همراه داشته باشید تا برای پوشیدن و درآوردن کتونی، اذیت نشوید. اگر نزدیک به رودخانه بودید و آب‌وهوا به شدت خوب بود، یک دست لباس اضافی نیز به همراه داشته باشید.