تغییر رمز اینستاگرام با روش های سریع و آسان

تغییر رمز اینستاگرام با روش های سریع و آسان امکان پذیر است و چندان کار سختی را برای تامین امنیت پیج و تغییر رمز اینستا ندارید. اگر قصد تغییر پسوورد اینستاگرام را دارید اما این کار را بلد نیستید می توانید با مطالعه این مطلب از باملین انواع روش های سریع و آسان برای تغییر رمز اینستا را یاد بگیرید.

 

نحوه عوض کردن رمز اینستاگرام

 1. برای تغییر رمز اینستاگرام در ابتدا وارد پیج خود شده و به بخش پروفایل اینستاگرام خود بروید؛ آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید و سپس در پایین نیم صفحه‌ی باز شده، روی Settings کلیک کنید.
 1. حالا شما وارد تنظیمات شده‌اید. برای تغییر گذرواژه اینستاگرام، از این قسمت مطابق شکل بخش security یا همان تنظیمات امنیتی را انتخاب کنید.
 1. برای ورود به بخش تغییر گذرواژه اینستاگرام، گزینه Password را لمس نمایید.
 1. در مرحله‌ی آخر، برای تغییر پسورد اینستاگرام، رمز عبور قبلی خود را در کادر اول و رمز عبور جدید خود را در کادر دوم وارد کنید. سپس رمز عبور جدید را یک بار دیگر در کادر سوم درج نمایید.
 1. حالا تغییر رمز اینستاگرام با موفقیت انجام شده است!

میخوام رمز اینستامو عوض کنم ولی فراموشش کردم!

شاید از خود بپرسید آیا تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی ممکن است؟ جواب مثبت است. این کار از طریق بازیابی پسورد با استفاده از شماره تلفن و ایمیل اکانت انجام می‌شود. به این صورت که لینک تغییر پسورد اینستاگرام به شماره یا ایمیل ثبت شده در اکانت اینستاگرام شما ارسال می‌شود. از طریق این لینک به صفحه‌ی تغییر پسورد اینستاگرام هدایت می‌شوید. بدین ترتیب قادر خواهید بود به سادگی اقدام به تغییر گذرواژه اینستاگرام خود نمایید.

اگر داخل پیج خود حضور دارید ولی رمز عبور قبلی خود را فراموش کرده‌اید، کار شما حتی ساده تر هم هست! توصیه می‌کنیم با استفاده از روش‌های گفته شده در مقاله‌ی ثبت و تغییر ایمیل و شماره تلفن در اینستاگرام، ایمیل و شماره تلفن معتبری در اکانت خود ثبت کنید. سپس، همانطور که در ادامه‌ی این مطلب خواهیم گفت، اقدام به تغییر رمز اینستاگرام کنید!

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی، ابتدا باید به صفحه ورود به اینستاگرام مراجعه کنید. اگر هم اکنون داخل پیج خود حضور دارید، برای دسترسی به این صفحه کافیست مطابق شکل، آیکون پروفایل خود را در سمت راست نوار پایین صفحه، لمس کرده و برای چند ثانیه نگه دارید و در نیم صفحه باز شده، گزینه Add Account را انتخاب کنید. سپس Log Into Existing Account را انتخاب کنید. سپس، برای تغییر رمز اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای ورود به فرایند تغییر رمز اینستاگرام، نوشته آبی رنگ Get help logging in را لمس کنید.
 1. در تنها کادر موجود، نام کاربری پیج خود را وارد کنید. می‌توانید به جای نام کاربری از آدرس ایمیل و یا شماره تلفن مربوط به پیج نیز استفاده کنید. سپس، گزینه Next را لمس کنید.
 1. در این صفحه، راه های موجود برای بازیابی و تغییر پسورد اینستاگرام به شما نشان داده می‌شود.
 2. چنانچه ایمیلی بر روی اکانت خود ثبت کرده باشید، توصیه می‌کنیم گزینه‌ی Send an Email را انتخاب کنید. در غیر این صورت، گزینه‌ی Send an SMS را برگزینید.
 1. اگر گزینه‌ی Send an Email یا همان تغییر رمز از طریق ایمیل را انتخاب کرده باشید،به ایمیل خود مراجعه کنید. منتظر بمانید تا ایمیلی از سمت اینستاگرام به شما ارسال شود. اگر گزینه‌ی تغییر رمز اینستاگرام از طریق شماره تلفن را انتخاب کرده‌اید، منتظر بمانید تا پیامک اینستاگرام به شما ارسال شود.
 1. پس از دریافت پیامک یا ایمیل که حاوی لینک تغییر پسورد اینستاگرام می‌باشد، بر روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه‌ی تغییر رمز اینستاگرام وارد شوید.
 1. مطابق شکل، در این صفحه دو کادر وجود دارد که بایستی رمز عبور جدید خود را در یکی وارد کرده و در دیگری تکرار کنید تا تغییر رمز اینستاگرام کامل شود!

چند نکته در مورد تغییر رمز اینستاگرام

 1. گاهی با کلیک روی لینک پیامک شده، ممکن است به جای صفحه‌ی تغییر گذرواژه اینستاگرام، با صفحه‌ی ورود به اینستا مواجه شوید. در این حالت، کل لینک پیامک شده را کپی کرده و در مرورگر خود پیست کنید. همچنین بهتر است از صفحه‌ی شخصی مرورگر استفاده کنید.
 2. گاهی برای باز شدن صفحه‌ی تغییر پسورد اینستاگرام، استفاده از ابزار تغییر آی پی لازم است.
 3. توجه داشته باشید گزینه‌ی فیسبوک در این مرحله به طور پیش‌فرض برای همه‌ی اکانت‌ها نشان داده می‌شود؛ حتی اگر قبلا اکانت فیسبوکی روی اکانت خود ثبت نکرده باشید!
 4. اگر ایمیلی دریافت نکردید، حتما پوشه‌ی Important و Spam و نیز Trash در ایمیل خود را بررسی کنید. گاهی ایمیل‌های اینستاگرام به این پوشه هدایت می‌شوند.
 5. اگر با یک شماره چندین اکانت ایجاد کرده‌اید، توصیه می‌کنیم از نام کاربری اکانت استفاده کنید!
 6. اگر از دستگاهی برای مدتی طولانی در اکانت خود حضور داشته‌اید، ممکن است بجای لینک تغییر پسورد اینستاگرام، لینک مستقیم ورود به اکانت و یا یک کد امنیتی برای شما ارسال شود. در این حالت، اگر می‌خواهید اقدام به تغییر گذرواژه اینستاگرام نمایید، بهتر است از یک دستگاه جدید استفاده کنید.
 7. هنگام تغییر پسورد اینستا، اگر رمز عبور جدید یکی از پسوردهای قدیمی شما باشد و یا رمز عبور ضعیفی انتخاب کرده باشید، با خطا مواجه شده و تغییر رمز اینستاگرام انجام نخواهد شد.

 

چگونه رمز اینستا را در گوگل عوض کنیم؟

تغییر رمز اینستاگرام از طریق گوشی و اپلیکیشن و نیز تغییر رمز اینستاگرام در گوگل بسیار مشابه هستند. برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. یکی از مرورگرهای خود را باز کرده و به سایت اینستاگرام وارد شوید.
 2. در این صفحه همانگونه که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، نوشته ای با عنوان Forgot password وجود دارد که به معنای فراموشی رمز عبور می‌باشد. بر روی آن کلیک کنید.
 1. در کادر موجود، آدرس ایمیل، شماره تلفن یا نام کاربری مربوط به پیج خود را وارد کنید. در صورت نوشتن شماره تلفن، پیامک و در صورت درج آدرس ایمیل، یک ایمیل به شما ارسال می‌شود. بعد از وارد کردن یکی از این موارد، گزینه Send Login Link را لمس کنید.
 1. حال منتظر دریافت پیام حاوی لینک تغییر رمز اینستاگرام باشید. در صورتی که پیامک دریافت کرده‌اید، بر روی لینک موجود در پیامک کلیک کنید. در صورت انتخاب ایمیل، بر روی نوشته Reset your Instagram password کلیک کنید.

۵٫ در صفحه ی باز شده، دو کادر وجود دارد. در کادر اول، رمز عبور جدید خود را وارد کرده و در کادر دوم، این رمز عبور را تکرار نمایید.

 

 1. حالا تغییر پسورد اینستاگرام با موفقیت کامل شده است!