تفاوت رژ لب های مختلف چیه؟ | کدوم رژ برای لب های من خوبه؟

رژ لب از مهمترین لوازم آرایشی و زیبایی خانم هاست که امروزه مدل های مختلفی از این محصول در بازار پیدا میشود. شاید در گذشته فقط یک مدل رژ لب وجود داشت و خانم ها فقط از آن استفاده می کردند اما امروزه آرایش کردن و مهارت های آن به قدری گسترش پیدا کرده که می توان آن را تدریس کرد. اگر میخواهید فرق رژ لب های مختلف را بدانید و بفهمید که کدام رژ لب برای شما بهتر است این مطلب از باملین را بخوانید.

 

رژلب مدادی

یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین انواع رژلب همین مدادی‌هاست. لازم نیست برای استفاده از آن حرفه‌ای باشید! نیاز به خط لب به صورت جداگانه ندارید و چربی آن در حد لازم است و ماندگاری خوبی هم دارند. به وسیله تراش مخصوص تراشیده می‌شود و عمر طولانی هم دارند. بعضی از مدل‌های رژلب‌های مدادی هم به صورت پیچی هستند و نیاز به تراش ندارند. ولی درکل توصیه می‌شود رژلب مدادی را حتما داشته باشید چون بسیار کارراه انداز است و دردسرهای خیلی از رژلب‌های دیگر را ندارد.

رژلب مایع

رژلب مایع مات کوروت

این نوع رژلب طرفداران مخصوص خود را دارد. همه طالب رژهای مایع نیستند چون به راحتی رژهای مدادی استفاده نمی‌شوند. در دو نوع مات و براق موجود هستند که این قسمت هم بستگی به هوادارنش دارد. نوع مات آن زود روی لب خشک می‌شود، اثر آن بر روی لیوان باقی نمی‌ماند، دیرتر پاک می‌شود و به همان میزان هم ممکن است خیلی سریع‌تر لب شما پوسته پوسته بشود. ولی نوع براق این مشکل را ندارد اما بیشتر فانتزی است و هنگام استفاده از فنجان و لیوان رد لب شما روی آن باقی می‌ماند ولی درعین حال برای کسانی که لب‌هایشان زود خشک می‌شود مناسب است.

به طور کلی رژلب‌های مایع چه در نوع مات چه براق، بیشتر برای مهمانی‌ها مناسب است. زمانی که می‌خواهید صرفا شیک باقی بمانید! پس درنظر داشته باشید که از ابتدا خیلی ماهرانه رژلبتان را بزنید!

لیپ گلاس

لیپ گلاس یا همان برق لب مایع زمانی بیشتر کاربرد دارد که می‌خواهید زیاد آرایش لب‌هایتان به نظر نرسد. صرفا یک برق و درخششی به لب‌های شما می‌بخشد که درنوع خود زیباست. اگر آرایش چشم شما کامل است بهتر است که در قسمت لب‌ها آرایش ملایم‌تری داشته باشید و شما می‌توانید به عنوان پایه از یک رژلب نود استفاده کنید و روی آن لیپ گلاس بزنید تا یک آرایش شیک و جذاب داشته باشید.

رژلب جامد مات

این نوع رژلب از قدیم بوده است و همیشه هم خواهد ماند! محبوب‌ترین نوع رژلب است و تمام برندهای معروف لوازم آرایش آن را تولید می‌کنند. این رژلب‌ها نحوه استفاده آسانی دارند و روی لب راحتتر پخش می‌شوند. نیاز به استفاده از خط لب در آنها احساس می‌شود. اگر پوست لب‌هایتان تندتند خشک می‌شود شاید بهتر باشد از نوع مات استفاده نکنید چون چربی کمی دارند و ممکن است زودتر پوست شما خشک بشود.

تینت

این روزها این وسیله آرایشی بسیار پرطرفدار است. رنگ بخشی طبیعی آن از محبوبیت زیادی برخوردار است. به علت اینکه جنسیت آن مانند آب است احساس حجم روی لب نمی‌کنید در عین حال لب شما به صورت کاملا عادی رنگ دارد و این رنگ دیر پاک می‌شود. ویتامین دارد و استفاده‌اش خیلی آسان است. مهمتراینکه به عنوان رژگونه هم می‌توانید از آن استفاده کنید و برای کسانی که به دنبال یک وسیله آرایشی هستند که کاربردهای چندگانه داشته باشد تینت واقعا مفید و موثر عمل می‌کند.

رژلب پالتی

این رژلبها به علت اینکه فضای بیشتری را اشغال می‌کنند دم دستی به حساب نمی‌آیند اما از آنجا که رنگ‌های متنوع و زیادی دارند خیلی کاربردی و به صرفه هستند. باید با قلم مخصوص رژلب از آنها استفاده کنید. ماندگاری خوبی دارند و اگر اهل امتحان کردن رنگ‌های متنوع به عنوان رژلب هستید انتخاب بسیار خوبی برای شماست.