تن ماهی به لیست غذاهای لاکچری پیوست! / افزایش قیمت سه باره تن ماهی

به گزارش باملین تن ماهی یکی از غذاهایی است که در این هفته ها قیمت آن بارها دستخوش تغییر شده و نوسانات زیادی داشته است. در آخرین قیمت های اعلام شده قیمت تن ماهی به ۹۹ هزار تومان رسید که با توجه به حقوق کارگران احتمالا این غذا هم از سفره قشر ضعیف جامعه حذف خواهد شد.

 

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئینی تهران گفت: تن ماهی از ابتدای سال‌جاری،  تاکنون، سه مرتبه گران شده و الآن به ۹۹ هزار تومان رسیده است.

داود فکوری رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئینی تهران، گفت: امسال ما در طیفی از کالا‌ها افزایش قیمت را داشتیم به‌عنوان مثال تن ماهی از ابتدای سال تاکنون، سه مرتبه گران شده و از ۳۵ هزار تا ۷۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته و الآن هم به ۹۹ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: لبنیات هم یکی دو مرتبه افزایش قیمت داشته است. قوطی ۹۰۰ گرمی رب‌گوجه‌فرنگی طی چند هفته گذشته افزایش قیمت داشته و نوشابه‌های ۱.۵ لیتری که تا چهار ماه قبل با قیمت ۱۵۸۰۰ تومان فروخته می‌شدند نیز الآن با قیمت ۲۹۹۰۰ تومان عرضه می‌شوند.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئینی تهران با بیان اینکه قیمت نوشابه قوطی از ۱۵ هزار تومان به ۱۹ هزار تومان افزایش پیدا کرده است گفت: افزایش قیمت لبنیات خیلی ملایم و در حد ۵۰۰ تا یک‌هزار تومان بوده است.