تور زمینی سفر به شیراز چقدر قیمت دارد؟ + جدول

به گزارش باملین، شیراز از جمله شهرهایی است که همیشه گردشگران داخلی و خارجی دارد. همه از سراسر کشور و جهان برای دیدن شیراز به این شهر زیبا و تاریخی می روند.

شیراز با آب و هوای مطبوع خود همواره یکی از دلپذیرترین مقاصد گردشگران بوده است. اگر قصد دارید تا قبل از نوروز ۱۴۰۳ به شیراز سفر کنید، حتما این مطلب را بخوانید.

اگر از هوای نسبتاً سرد ایرادی ندارید، زمستان شیراز سرد است، اما همچنان می توانید از دیدنی های شهر دیدن کنید و از سفر لذت ببرید. اگر می خواهید سفری ارزان و آرام به شیراز داشته باشید، پیشنهاد می کنیم آخر زمستان و قبل از عید نوروز را برای سفر خود انتخاب کنید.

از کدام مکان های شیراز دیدن کنیم؟

شهر شیراز آنقدر جاهای دیدنی و تفریحی دارد که اصلا حوصله شما را سر نمی برد. معروف ترین مکان های تاریخی شیراز که هر مسافری حتما از آن دیدن می کند آرامگاه سعدی و حافظ شیرازی است اما در ادامه به معرفی مکان های دیگر نیز می پردازیم.

پرسپولیس

تخت جمشید تخت جمشید یکی از آثار باستانی و گرانبهای ایران و جهان است و این شهر کهن نشانه بزرگی از ریشه تمدن در سرزمین ماست. این مجموعه باستانی بازمانده سلسله هخامنشیان است که روزگاری دربار خود را در فارس تأسیس کردند.

دروازه قرآن

دروازه قرآن یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که در سفر به شیراز از دیدن آن لذت خواهید برد. این دروازه یکی از بناهای تاریخی در میان دیدنی های شیراز است و در ورودی شهر قرار دارد. در گذشته بالای این دروازه قرآنی می گذاشتند تا مردم قبل از ورود به شهر و پس از خروج از آن از زیر قرآن عبور کنند و رسم قدیمی و خوب ایرانیان را رعایت کنند.

حمام وکیل

در سفر به شیراز به همام وکیل یکی از جاذبه های تاریخی این شهر می رویم. این حمام یکی از بقایای حکومت کریم خان زند در شیراز است و در مجاورت مسجد و بازار وکیل قرار دارد.

معماری زیبا و هوشمندانه این حمام در میان آثار باستانی شیراز برجسته است و از مدرن ترین بناهای زمان خود به شمار می رفته است. کنده کاری های هنری این حمام بسیار چشمگیر است و در طراحی های آن در تاریخ پنهان گم می شود. ورودی، سردر، هنرستان و غیره بخشی از حمام وکیل است.

حافظه

شیراز نام شهر شاعران ایران است و از دیگر بناهای بهشتی می توان به آرامگاه حافظ شیرازی اشاره کرد. این مقبره در جنوب دروازه قرآن قرار دارد و سفر به شیراز بدون رفتن به این نقطه از شهر کامل نخواهد بود.

آرامگاه سعدی

سعدیه یا آرامگاه سعدی یکی از بناهای دیدنی شیراز است. این آرامگاه حلقه شعر و ادب کهن در شهر تاریخی شیراز است. معماری این مقبره یکی از دیدنی ترین بناهای شیراز است و از عناصر سنتی به زیبایی در طراحی آن استفاده شده است.

شاه چراغ

شاهچراغ یکی از مشهورترین بناهای مذهبی و عرفانی این شهر است. این مکان مبارک، قبر دو برادر امام رضا (ع) است. این جاذبه علاوه بر جایگاه مذهبی، از نظر اصالت و زیبایی هنر معماری نیز برای ایرانیان بسیار ارزشمند است. به همین دلیل بازدید از این مکان را حتما در برنامه سفر شیراز خود قرار دهید.

هزینه سفر به شیراز

تورهای شیراز در هر فصلی از سال امکان پذیر است. اما اگر قصد سفر زمینی به شیراز را دارید، قیمت تور زمینی شیراز را بررسی کرده ایم.

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

هزینه تور شیراز در بهمن ۱۴۰۲
هتل رتبه بندی ستاره ای قیمت / تومان
هتل نصیرالملک ۲ ستاره ۱,۹۵۰,۰۰۰ (برای دو شب)
هتلی بین دو شهر ۳ ستاره ۳,۰۰۰,۰۰۰ (برای سه شب)
هتل وکیل ۳ ستاره ۲,۶۵۰,۰۰۰ (برای دو شب)
هتل سیتادل ۳ ستاره ۳,۵۰۰,۰۰۰ (برای سه شب)