تکلیف پروازهای تعلیق شده زائران حج عمره چه شد؟

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، عباس خداشناس در گفت‌وگو در خصوص علت تعلیق سفرهای عمره مفرده اظهار کرد: کلیت این موضوع مربوط به هواپیمایی ایران‌ایر است که نتوانسته مجوز پرواز به عربستان را بگیرد، وگرنه مشکلی در حوزه اعزام نداریم. امیدواریم مشکلات هواپیمایی میان شرکت ایران‌ایر و عربستان حل شود تا اعزام زائران عمره مفرده از ۲۴ دی ماه آغاز شود.

وی در خصوص تکلیف اعزام زائرانی که قرار بوده از ۱۳ دی اعزام شوند، افزود: قاعده کار این است پروازی که لغو می‌شود، جایگزین پرواز بعدی نمی‌شود. اگر مشکلات حل شود، پروازهایی که از قبل در تاریخ خود (از ۲۴ دی ماه به بعد) تعیین شده‌اند، اعزام خواهند شد.

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی تصریح کرد: ممکن است برخی زائرانی که پروازشان لغو شده، نتوانند به دلایلی در تاریخ دیگری اعزام شوند که می‌توانند از سفر خود انصراف دهند. از همین رو سایر زائرانی که پروازشان لغو شده و قصد تشرف داشته باشند را می‌توانیم درظرفیت‌های خالی و یا پروازهای جدید جایگزین کنیم.

خداشناس ادامه داد: از ۱۳ دی که قرار بود اولین پرواز عمره مفرده از مشهد صورت گیرد، قرار بود ۱۵ کاروان با حدود ۲۰۰۰ زائر به عمره مفرده اعزام شوند.