ثروت خاص تیلور سوئیفت چقدر است؟

به گزارش باملین، تیلور سوییفت در سال ۲۰۲۳ موفق شد به جمع میلیاردر‌های دنیا بپیوندد، امری که جایگاه او را به عنوان چهره‌ای ماندگار در فرهنگ عامه تثبیت کرد. طبق اعلام وبسایت فوربس، ثروت تیلور سوییفت تا ژانویه‌ی سال ۲۰۲۴ به ۱/۱ میلیارد دلار رسیده است. سوییفت، اما به واسطه‌ی قرارداد‌های تبلیغاتی یا فعالیت‌های جانبی به این دستاورد نرسیده است، بلکه ثروت او نتیجه‌ی مستقیم مهارت او در حوزه‌ی موسیقی و رابطه‌ی ویژه اش با مخاطبان خود است. این امر سوییفت را به نخستین موزیسین در تاریخ تبدیل کرده که تنها با تکیه بر موسیقی و اجرای زنده‌ی خود توانسته به ثروت میلیاردی دست یابد.

 

پیوستن سوییفت به جمع میلیاردر‌های دنیا در سال ۲۰۲۳ اتفاقی تصادفی یا یک شبه نبوده است. این ماحصل سال‌ها تلاش او در زمینه‌ی موسیقی و ارتباط عمیقش با طرفداران وفادارش بوده است. موفقیت تجاری او داستانی شگفت انگیز درباره‌ی موسیقی و تأثیرگذاری فرهنگی است. یکی از عوامل مهم در ثروت سوییفت، رویکرد زیرکانه‌ی او به وجه تجاری صنعت موسیقی بوده است.

 

ثروت او بر پایه‌ی قدرت موسیقی اش بنا شده است

بیش از ۵۰۰ میلیون دلار از ثروت تیلور سوییفت، درآمد مستقیم او از آثار و تور‌های کنسرتش است. آثار او بار‌ها به صدر جدول‌های موسیقی رسیده و برای او کنسرت‌هایی فراهم آورده که بلیت‌های آن‌ها خیلی زود به فروش رفته است.

آخرین تور کنسرت او به نام Eras Tour هم توانست رکورد‌های فروش را جا به جا کند و به یک موفقیت بزرگ تجاری بدل شد.

 

میزان تقاضا برای آخرین تور کنسرتش بی سابقه بود

وبسایت Ticketmaster که بزرگ‌ترین سایت فروش بلیت کنسرت در آمریکا است، زیر فشار هجوم هواداران تیلور سوییفت از کار افتاد و با مشکلات فنی مواجه شد. این اتفاق به تحقیق کنگره‌ی آمریکا درباره‌ی حق انحصاری وبسایت Ticketmaster و رویه‌ی غیر عادلانه‌ی این وبسایت انجامید. در حقیقت، سوییفت ناخواسته باعث داغ شدن بحث درباره‌ی وضعیت رقابت در حوزه‌ی فروش بلیت کنسرت در آمریکا شد.

اثرگذاری او فراتر از حوزه‌ی تجارت و اقتصاد بوده است

تیلور سوییفت به نیرویی فرهنگی تبدیل شده که تعیین کننده‌ی ترند‌های حوزه‌ی موسیقی و الهام بخش میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا است. اصالت او و تعهدش به روایتگری در موسیقی به قلب هوادارانش در سرتا سر دنیا رسوخ کرده و او را به الگویی برای هنرمندان و کارآفرینان جوان بدل ساخته است. مسیری که تیلور سوییفت از ابتدای فعالیت خود تا تبدیل شدن به موزیسینی میلیارد طی کرده است ثابت می‌کند هر کسی می‌تواند به شیوه‌ی خودش به موفقیت دست یابد و در عین حال، به سبک هنری خود وفادار و پای عقاید خود باقی بماند.