جدیدترین ایده برای چیدمان تلویزیون در خانه ایرانی | با این سبک دکوراسیون خانه لاکچری تری داشته باشید!

بهترین جای تلویزیون در منزل کجاست؟ محل قرارگیری تلویزیون در منزل می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون کلی منزل داشته باشد. به همین دلیل هم باید سعی کنید بهترین مکان را برای قرار داده تلویزیون انتخاب کنید. البته در این موضوع مواردی مانند فرم خانه که مستطیل یا مربع باشد و محل قرارگیری فیش آنتن تلویزیون هم می تواند تاثیرگذار باشد. بنابراین بهتر است طبق فرم خانه و پذیرایی بهترین محل را برای قرار دادن تلویزیون خود در نظر بگیرید. در این مطلب از باملین جدیدترین ایده برای چیدمان تلویزیون در خانه ایرانی را معرفی می کنیم.

اهمیت دیوار پشت تلویزیون

در چیدمان تلویزیون، دیوار پشت آن از اصلی‌ترین فضاها برای ایده‌پردازی و زیباتر به نظر رسیدن موقعیت تلویزیون در منزل به حساب می‌آید. جالب این است که برای این ایده‌ها می‌توانید با دستی باز، شخصی‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها را به کار بگیرید. دیوار پشت تلویزیون می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد، اما هر کدام از این رنگ‌ها معنا و جلوه‌ای خاص به تلویزیون می‌دهند.

 

 

 

 

عموما ما بهترین انتخاب را رنگ‌های روشن و خنثی می‌دانیم که گزینه‌ای خوب است. اما، استفاده از رنگ‌های تیره می‌تواند از نظر بصری به ما کمک کند تا بهتر و عمیق‌تر با فیلم‌ها ارتباط پیدا کنیم (درست مثل فضایی که در سینما داریم). پس ابتدا سبک خانه‌تان را در نظر بگیرید. اگر خانه شما از سبک مدرن پیروی می‌کند، رنگ‌های روشن و اگر محیطی به سبک کلاسیک دارد از رنگ‌هایی مثل سبز تیره یا چنین رنگ‌هایی استفاده کنید که کاملا با فضای داخلی خانه شما هماهنگ است.

 

 

 

دیزاین دیوار پشت تلویزیون

شاید برخی مطالب شما را به این باور اشتباه بیاندازند که دیوار پشت تلویزیون باید کاملا خلوت و خالی باشد. اما، اینطور نیست! ما می‌توانیم با استفاده از انواع قاب‌ها دیوار را تزئیین کنیم. اما، باید تناسب چیدمان قاب‌ها با تلویزیون رعایت شود. تا بحال با جدیدترین امکاناتی که تلویزیون‌ها پیدا کرده‌اند آشنا شده‌اید؟ برخی از آن‌ها می‌توانند به هنگام خاموش شدن، جلوه‌ی یک قاب بزرگ را پیدا کنند، با تصویری که شمایلش عوض می‌شود.

 

 

 

بعلاوه، تلویزیون نگاه کردن تقریبا بی‌ارتباط به فرهنگ نیست. چه ایرادی دارد فرهنگ کتابخوانی را نیز به محیط پیرامون و دیوار پشتی تلویزیون اضافه کنیم؟ می‌توانیم چند شلف بالا یا کنار آن قرار داده و داخلش چند کتاب بچینیم. اما، در اضافه کردن موارد متفاوت، همچون قاب یا کتاب، پیرامون تلویزیون افراط نکنید.

 

 

ارتفاع قرارگیری تلویزیون

از زمانی که حجم تلویزیون‌ها کم و کمتر شد، شیوه‌های نصب آن نیز تغییر پیدا کرد. امروزه آن‌ها را می‌توانیم به دو شیوه نصب کنیم؛ یا روی پایه و میز، یا بر روی دیوار قرار دهیم. هر دو، گزینه‌های خوبی هستند. اما، چیزی که سلامت شما را حفظ و دکوراسیون تلویزیون را لاکچری می‌کند ارتفاع قرار گرفتن تلویزیون نسبت به زمین است. اگر تلویزیون را بیش از حد بالا نصب کنید، تلویزیون با محیط داخلی خانه قهر می‌کند! گردن شما نیز به کل آسیب می‌بیند.

 

 

بهترین ارتفاع برای قرار دادن تلویزیون یک الی یک متر و پانزده سانت از سطح زمین است. فراموش نکنید ارتفاع مبلی که روی آن نشسته‌اید نیز باید محاسبه کنید و دقیق‌ترین ارتفاع را در نظر بگیرید. بعلاوه، همواره باید توجه داشته باشید که تلویزیون نسبت به سایر لوازم به چه شکل است. به‌عنوان مثال، بسیاری از معماران طراحی داخلی، بر این باور هستند که بهتر است تلویزیون بالای شومینه قرار نگیرد چراکه مجبور می‌شویم تلویزیون را با ارتفاعی غیرمناسب از سطح زمین بر دیوار نصب کنیم.

 

 

 

 

اکسسوری های پیرامون تلویزیون

بله، شعار سبک مدرن این است؛ هر چه ساده‌تر بهتر! اما اکسسوری‌های ساده هم کم نیستند، اگر به تزئینات علاقه دارید چرا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید؟ در ادامه چند نوع اکسسوری پیشنهاد می‌دهیم که برای پیرامون تلویزیون گزینه‌های بسیار خوبی هستند و کمک می‌کنند تا تلویزیون لاکچری‌تر به نظر برسد:

 

استفاده از گلدان با گل‌های ایستاده؛ در صورتی‌که ارتفاع گل‌ها بیش‌تر از ارتفاع تلویزیون نباشد.

 

 

استفاده از آباژورها؛ آباژور پایه‌دار برای روی میز تلویزیون و آباژور قدی برای کنار تلویزیون.

استفاده از دکوراتیو؛ سینی، کتاب و گلدان‌های دکوراتیو با رنگ‌های متفاوت بهترین و ترندترین گزینه‌ها هستند.

 

 

استفاده از چراغ دیواری: این چراغ‌ها را می‌توانیم با ارتفاعی مناسب از تلویزیون و دو سمت آن قرار دهیم.

استفاده از ساعت رومیزی: به هیچ عنوان نباید ساعت‌های ایستاده و دیواری را پیرامون تلویزیون قرار دهیم، اما اگر زمان برای ما مهم است، از ساعت‌های رومیزی برای سطح میز تلویزیون استفاده می‌کنیم.