جدیدترین طراحی دیوار پذیرایی که منزل شما را زیباتر می کند!

دیوار پذیرایی می تواند تاثیر زیادی در زیبایی پذیرایی شما داشته باشد. معمولا دیوار تلویزیون یا دیوارهای دیگری به عنوان دیوار نما و دیوار اصلی پذیرایی محسوب می شوند که تزئین خاصی روی آنها اجرا می شود. زیبایی این دیوارها می تواند روی زیبایی کل منزل شما تاثیرگذار باشد. تقریبا هر ساله مدل های جدیدی برای تزیین دیوار پذیرایی مد می شود که باید شما هم با آنها آشنا شوید و از آنها در دکور خانه خود استفاده کنید. در این مطلب از باملین می توانید با جدیدترین طراحی دیوار پذیرایی امسال آشنا شوید.

 

 

 

۱- پانل های چوبی دیواری

پانل های چوبی مفهوم جدیدی نیستند و برخی می گویند این نوع دیوار به دوران یونانِ باستان بازمی گردد. این الگوی ریتمیک از نوارهای چوبی دارای لایه های جداگانه ای است و هر لایه به آرامی به لایه بعدی خود متصل می شود. پانل های چوبی از نظر زیبایی بی نظیر هستند، رنگ های متنوعی دارند و گرما و حس و حال فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی شما می بخشند. می توان از این پانل ها برای تزئین دیوار پشت شومینه، تلویزیون، رختخواب، تفیکیک فضا و حتی ساخت درب استفاده کرد.

 

 

 

 

 

۲- قفسه کتاب دیواری

این روزها قفسه‌های کتاب نسبت به قبل مدرن تر شده اند و رویکرد مینیمال تری دارند. این نوع قفسه ها دیگر تنها مخصوص قرار دادن تعداد بیشماری کتاب نیستند. بلکه می توان از آنها برای نمایش مجموعه‌ای از اشیاء و آثار هنری استفاده کرد. همانطور که در این تصویر می بینید، یک قفسه کتاب دیواری سفید رنگ در مقابل یک دیوار تیره، منجر به خلق یک نقطه کانونی جذاب با جلوه ای بی نظیر شده است.

 

 

 

 

۳- دیوار سبز

پس از همه‌گیری کووید-۱۹ مردم به نگهداری از گیاهان آپارتمانی تمایل بیشتری پیدا کردند و تقاضا برای طراحی داخلی به کمک گیاهان روزبه روز بیشتر شد. در این تصویر مشاهده می کنید که چگونه یک دیوار سبز و پوشیده از گیاهان طبیعی به خوبی توانسته فضایی مدرن، ساختار یافته و آرامش بخش ایجاد کند.

 

 

 

 

۴- کاغذ دیواری

دیوارها نقش یک قاب را برای عناصر داخلی مانند مبلمان و نور بازی می کنند. می توان از کاغذی دیواری های سه بعدی برای عمق بخشیدن به فضا و ایجاد یک فضای پر نقش و رنگ و جذاب استفاده کرد.

 

 

 

 

۵- کاشی کاری

استفاده از هنر کاشی کاری از گذشته تا کنون در خانه های ایرانی رواج داشته است. برخی تصور می کنند که کاشی کاری تنها در آشپزخانه و سرویس های بهداشتی کاربرد دارد. در حالی که این هنر نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه داشته و معجزه‌ای از طرح و رنگ را در طراحی و زیبایی فضای داخلی خانه به ارمغان می آورد.

 

 

 

۶- قفسه

قفسه های دیواری روزبه روز متنوع تر می شوند و طراحان بیشتری از آنها به منظور عملکردهای تزئینی و ذخیره سازی استفاده می کنند. این نوع قفسه ها این روزها جایگزین طاقچه های قدیمی شده اند و مکانی مناسب برای نگهداری لوازم هنری، دکوری، کتاب و عناصر تزئینی در اختیار شما قرار می دهند.

 

 

 

 

۷- نقاشی دیواری

نقاشی های دیواری یکی از کهن ترین هنرهای تاریخ بشر هستند که با هدف بیان احساسات و روایات و تزئین محل زندگی انسان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع نفاشی ها را می توان به عنوان جایگزین زیبایی برای کاغذ دیواری دانست که در تلفیق با معماری تاثیر شگرفی بر زیبایی فضا و حال روحی افراد می گذارند.

 

 

 

 

۸- گچ بری

گچ بری هنر بریدن، کندن و طراحی روی گچ است که از جایگاه ویژه ای در معماری ایرانی برخوردار است. این هنر در نقاط مختلف ساختمان مانند دیوار، سقف، ستون، آشپزخانه و اطراف لوستر کاربرد دارد و جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی شما می بخشد.