جنگ اسرائیل با حماس روی قیمت بیت کوین تاثیر گذاشت! / افزایش اندک قیمت ارز دیجیتال

به گزارش باملین با شروع جنگ رژیم صهیونیستی و حماس، بالاخره بیت کوین هم افزایش کمی داشت و از خود واکنش نشان داد. از روز شنبه، ارز دیجیتال برتر با قیمت ۳۴,۱۲۶ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش اندک نزدیک به ۰.۱۰ درصد است.

علاوه بر تقویت موقعیت خود، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در حال حاضر در حال بررسی برنامه‌های کاربردی برای ۸ تا ۱۰ ETF بیت‌کوین نقطه‌ای است.

همانطور که سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان در سراسر جهان به شدت این رویدادهای در حال وقوع را مشاهده می‌کنند، بسیاری می‌پرسند: بیت کوین تحت تأثیر آن به چه سمت‌وسویی می‌رود؟ این پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین دقیقاً به همین سؤال پاسخ می‌دهد.

با تشدید عملیات های نیروهای زمینی اسرائیل، شدت گلوله‌باران غزه، به ویژه در بخش شمالی، همچنان افزایش می‌یابد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد در قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور خواستار آتش‌بس بشردوستانه در غزه شده است.

سازمان‌های بهداشتی و بشردوستانه نگرانی عمیق خود را برای رفاه فلسطینیان در نوار غزه ابراز می‌کنند، زیرا این منطقه تقریباً با قطعی کامل ارتباط مواجه است.

مذاکرات بین اسرائیل و حماس با میانجی‌گری قطر در حال پیشرفت است. از ۷ اکتبر تاکنون بیش از ۷۳۲۶ فلسطینی به طور غم انگیزی در اثر حملات اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که بیش از ۱۴۰۰ نفر در حملات حماس به اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند.

با توجه به این رویدادهای مهم جهانی، به نظر می‌رسد که قیمت بیت‌کوین در واکنش به وضعیتی که جنگ در حال گسترش است، افزایش می‌یابد.

از آنجایی که چشم‌انداز ژئوپلیتیکی آشفته‌تر می‌شود، بسیاری در حال بررسی جایگزین‌های سرمایه‌گذاری برای ایجاد حاشیه امن هستند و این به افزایش قیمت بیت‌کوین کمک می‌کند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً فاش کرد که SEC در حال بررسی بین هشت تا ده درخواست برای صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) است.

قابل توجه است که SEC به ETFهای مرتبط با قراردادهای آتی بیت‌کوین چراغ سبز نشان داده است اما از تأیید ETF بیت‌کوین نقطه‌ای خودداری کرده است.

در حالی که جنسلر هشت تا ده برنامه خاص بیت کوین ETF را تحت بررسی SEC برشمرد، سوابق عمومی موجود نشان می‌دهد که در مجموع دوازده برنامه از این قبیل در انتظار بررسی هستند.

در این میان، برنامه‌های کاربردی از شرکت‌های برجسته مانند ARK Investment Management، Grayscale، Bitwise، Fidelity، VanEck و Invesco برجسته هستند.

واکنش‌های اولیه بازار به این خبر، با گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر افزایش بالقوه در تاییدیه بیت‌کوین ETF، حکایت از افزایش خوش‌بینی داشت.

پیش‌بینی قیمت بیتکوین

نقطه کلیدی بیت‌کوین ۳۳۹۲۰ دلار است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% را نشان می‌دهد. مقاومت فوقانی فوری در ۳۵,۱۸۵ و پس از آن ۳۶,۱۰۰ و ۳۶,۹۷۵ دلار قرار دارد. برعکس، سطح حمایتی بر روی ۳۳۱۳۰ دلار قرار دارد و سطوح بعدی حمایت روی ۳۲۴۶۰ دلار و ۳۱۸۲۵ دلار است.

RSI، معیاری برای سرعت حرکت قیمت، روی ۶۰ قرار دارد که نشان دهنده یک روند صعودی ملایم است. شاخص استوکاستیک بالای ۹۲.۳۲۷ را نشان می دهد که شرایط بالقوه خرید بیش از حد و اصلاح احتمالی قیمت را نشان می‌دهد.

۵۰ EMA نشان‌دهنده میانگین ۵۰ روز گذشته، با تاکید بر قیمت های اخیر بر روی ۳۳۷۶۰ دلار است که نشان‌دهنده چشم‌انداز صعودی کوتاه‌مدت است.

به طور خلاصه، بیت‌کوین بالای ۳۳۹۲۰ دلار صعودی باقی می‌ماند. اگر کمتر از این باشد، فروش ممکن است تشدید شود. در آینده نزدیک، بیت‌کوین می‌تواند مقاومت ۳۵۱۸۵ دلاری را به چالش بکشد.