حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون / یک راه کار ساده

گوشی هی تلفن همراه در حالی که کیفیت بالایی دارند، گاهی اوقات هم با مشکلاتی مواجه می شوند که شما را کلافه می کنند. ممکن است گوشی آیفون خریده باشید اما این گوشی به هیچ عنوان سیم کارت را نشناسد. اگر سیم کارت در گوشی آیفون شناخته نشود، این گوشی دیگر تفاوتی با یک اسباب بازی ندارد. چون اگر اتصال گوشی شما از شبکه های تلفن همراه قطع شود، قادر به برقراری یا دریافت تماس نخواهید بود و نمی توانید از داده های بی سیم ۴G  یا اینترنت استفاده کنید.در این مطلب از باملین قصد داریم به حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون بپردازیم.

 

 

شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون به چه دلیلی اتفاق می افتد؟

شما زمانی از مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی اپل با خبر می شوید که پیامی مبنی بر نصب سیم کارت در گوشی، دریافت می کنید. همچنین ممکن است که در بالای سمت چپ صفحه نمایش گوشی شما، نام و یا نقطه های سیگنال حامل با عبارت No SIM یا Searching جایگزین شده باشد. در بسیاری از این موارد، شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون، به دلیل درست جا نخوردن سیم کارت شما اتفاق می افتد.

دلایل نخواندن سیم کارت در iPhone، موارد مختلفی هستند که باید به طور دقیق مشخص شوند. اما راهکارهایی مانند مطمئن شدن از نصب درست سیم کارت در گوشی، خارج کردن و نصب دوباره و درست سیم کارت در گوشی، اطمینان از سالم بودن سیم کارت، آپدیت سیستم عامل iOS، آپدیت بودن تنظیمات شبکه حامل، مطمئن شدن از به روز بودن تنظیمات شبکه حامل و ریست تنظیمات شبکه یا Reset Network را می توانید برای حل مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون خود امتحان کنید و نتیجه بگیرید.

 

 

روش های رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون

مطمئن شدن از نصب درست سیم کارت

یکی از ساده ترین روش ها برای حل مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون، اطمینان از نصب درست سیم کارت در گوشی است. چون در برخی مواقع، کاربر بنا به دلایل مختلفی سیم کارت خود را از گوشی خارج می‌ کند و فراموش می کند که دوباره آن را در داخل موبایل قرار دهد. به همین دلیل، با پیغام No SIM در آیفون خودرو به رو می‌ شود! بنابراین شما با نصب مجدد سیم کارت خود، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. برای اینکه مطمئن شوید سیم کارت شما به درستی در جای خود قرار گرفته است، می‌ توانید با استفاده از سوزن مناسب، شیار یا خشاب سیم کارت آیفون را باز کرده و وجود سیم کارت در داخل آن را بررسی نمایید.

خارج کردن و نصب دوباره و درست سیم کارت در گوشی

خارج کردن سیم کارت و نصب دوباره آن، تقریبا در ۹۰ درصد مواقع، مشکل No SIM گوشی اپل و شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون را برطرف می ‌کند. تنها کافی است با سوزن اختصاصی که برای آیفون ارائه شده است، خشاب سیم کارت را خارج کنید و یک بار سیم کارت خود را کاملا از خشاب جدا کنید. سپس روی خشاب را با پنبه و مقدار کمی الکل تمیز کنید. پس از این کار، دوباره سیم کارت را داخل خشاب جا بزنید و آن را در گوشی آیفون خود قرار دهید. اگر با انجام این کار، مشکل نمایش So SIM Card Inserted در آیفون شما برطرف نشد، از روش های بعدی استفاده کنید.

اطمینان از سالم بودن سیم کارت

اگر با انجام راهکارهای قبلی نتوانسته اید مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون اپل را حل کنید، قبل از هرگونه اقدام برای تعمیر، از سالم بودن سیم کارت خود مطمئن شوید. چون در برخی مواقع ممکن است سیم کارت شما بسوزد و همین اتفاق، منجر به نمایان شدن پیغام No SIM Card Inserted  در آیفون شود. بنابراین برای اطمینان از سالم بودن سیم کارت خود، آن را از گوشی آیفون خارج کنید و در یک گوشی دیگر نصب کنید. اگر سیم کارت شما در گوشی جدید هم درست کار نمی کند و شبکه آن شناسایی نمی شود، مشکل از خراب بودن سیم کارت شما است. اما اگر سیم کارت شما در گوشی دوم شناسایی می شود، نشان دهنده خراب شدن گوشی است که باید برای تعمیر آن دست به کار شوید.

آپدیت سیستم عامل  iOS

برای این که با مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون و عبارت No SIM  Card Inserted  مواجه نشوید، حتما از آپدیت بودن سیستم عامل گوشی apple اطمینان پیدا کنید. برای انجام این کار، به قسمت تنظیمات یا Settings  بروید و در بخش  General، Software Update  را انتخاب کنید. در این قسمت، اگر آپدیتی برای گوشی شما وجود داشته باشد، به شما ارائه می شود و شما با انتخاب گزینه Download and Install می توانید آن را دانلود و نصب کنید. پس از آپدیت سیستم عامل iOS، گوشی شما ریستارت می‌ شود و احتمالا مشکل No SIM آیفون برطرف می شود.

مطمئن شدن از به روز بودن تنظیمات شبکه حامل

پیام Carrier Settings Update پیامی است که در صورت وجود به روز رسانی برای شبکه حامل سیم کارت، به شما ارائه می ‌شود و شما با آپدیت آن می‌ توانید بهترین سرویس را از شبکه ارائه دهنده خدمات سیم کارت خود دریافت کنید. بنابراین اگر به تازگی این پیام را روی صفحه گوشی آیفون خود مشاهده کرده اید، آن را نادیده نگیرید. چون ممکن است این کار، باعث بروز مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون شود. برای بررسی وجود آپدیتی برای شبکه سیم کارت، باید به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و وارد بخش General شوید. سپس در قسمت About، گزینه  Carrier را بزنید. اگر آپدیتی برای گوشی شما موجود باشد، در این قسمت به نمایش در می آید. پس از  نصب این آپدیت، عملکرد سیم کارت گوشی خود را بررسی کنید.

ریست تنظیمات شبکه یا  Reset Network

در صورتی که انجام روش های قبلی مشکل شما را برطرف نکرد، یک بار تنظیمات شبکه گوشی را ریست کنید. با انجام این کار تمام اطلاعات مربوط به وای فای، هات اسپات، سیم کارت و دیگر موارد گوشی شما ریست می ‌شوند. انجام این روش در خیلی از مواقع می‌ تواند مشکلات ارتباطی و شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی آیفون را رفع کند. برای ریست کردن تنظیمات گوشی خود، ابتدا به قسمت تنظیمات یا  Settings  بروید و در قسمت General، گزینه Reset را انتخاب کنید. سپس، روی گزینه Reset Network Settings  که آبی رنگ است، بزنید. در این مرحله، پنجره ای کشویی ظاهر می شود که با موافقت با آن، تنظیمات شبکه گوشی شما ریست می شود. بعد از انجام این مراحل، گوشی خود را یک بار ریستارت کنید و عملکرد سیم کارت خود را مورد ارزیابی قرار دهید. با این کار، به احتمال زیاد مشکل ارتباطی سیم کارت شما رفع می‌ شود.