خانم های بالای ۵۰ سال باید این مدل مو را داشته باشند!

مدل مو می تواند تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت شما داشته باشد. مدل مو باید بر اساس معیارهای مختلفی مانند سن و سال، فرم صورت، رنگ پوست و … تعیین شود. مدل موی مناسب برای افراد مسن می تواند باعث شود که سن آنها کمتر از چیزی که هست نشان داده شود. باید سعی کنید با انتخاب یک مدل موی مناسب و مراجعه به آرایشگرهای حرفه ای مدل موی خود را درست کنید. در این مطلب از باملین بهترین مدل موی زنانه برای افراد ۵۰ سال به بالا را معرفی میکنیم.

 

 

۱- باب گرد

مدل موی باب گرد که با استفاده از سشوار به سمت داخل حالت داده شده است و با چتری هایی در بالای قوس ابروها زینت داده شده است، برای موهای لخت عالی است.

 

 

۲- باب بلانت

مدل موی باب بلانت با لبه های تیز و برش های مستقیم تا چانه ظاهری کلاسیک را برای موهای شما به ارمغان می آورد. در این مدل مو با استفاده از ساده ترین المان های کوتاهی، موی سر به بهترین و جذاب ترین حالت ممکن در می‌آید.

۳- باب کرلی

مدل موی باب کرلی به خمیدگی‌های طبیعی و فرم‌های خمیده در موها معروف است. خمیدگی ها می توانند از نازک تا ضخیم و از خفیف تا شدید باشند. این نوع مدل مو معمولا با تاج و لایه‌های موی فراوان و خمیدگی‌های طبیعی در موها توصیف می‌شود.

۴- باب فرانسوی

مدل موی باب فرانسوی ابتدا در دهه ۱۹۶۰ در فرانسه شکل گرفت و هنوز هم محبوب است. این مدل مو به ویژگی‌های خاصی مانند شیب داشتن موها از عقب به جلو، اندازه موهای کوتاه در ناحیه گردن و موهای بلندتر در اطراف صورت معروف است و اغلب بر روی موهای صاف و نرم اعمال می شود.

۵- پیکسی فرانسوی

این مدل مو ظاهری شبیه به باب فرانسوی دارد، اما لایه های کوتاه تر و نرم تر و لبه های فراگیرتری دارد. از آرایشگرتان بخواهید با افزودن چند لایه ظریف در روی موها درخشش آنها را حجیم تر کند. استفاده از ماسک مو نیز به داشتن موهایی درخشان کمک می کند.

۶- پیکسی بلند و لایه ای

در این مدل مو اغلب موهای پشت و دور سر کوتاه و موهای بالای سر کمی بلندتر هستند. این مدل مو چتری های خیلی کوتاهی دارد. مدل موی پیکسی بلند تقریبا برای هر فرم صورتی مناسب است، فرم صورت را بازتر نشان می دهد و گونه ها برجسته تر دیده می شوند.

۷- پیکسی فوق العاده کوتاه

این مدل موی فوق العاده کوتاه بر روی هر نوع مویی قابل اعمال است و با قاب کردن صورت، حالتی زیبا برای چهره شما به ارمغان می آورد. از آرایشگرتان بخواهید با کوتاه کردن موها به صورت لایه لایه، حجم بیشتری به آنها بدهد.

۸- پیکسی نامتقارن

در مدل موی پیکسی نامتقارن یک سمت موها بلندتر از سمت دیگر است و می توان گفت برای هر نوع فرم صورتی ایده آل است. این مدل مو توجه بیننده را به سمت فک جلب می کند و با امواج پریشان خود زیبایی چهره های استخوانی دوچندان می کند.

۹- لیر کوتاه

مدل موی لیر یا پر یکی از زیباترین مدل های کوتاهی موی زنانه است که بر روی انواع موهای  کوتاه، متوسط، بلند، پرپشت، کم پشت، فر، صاف و … قابل اجرا است. در این مدل مو قسمت‌های مختلف در اندازه و طول‌های متفاوتی کوتاه می‌شوند و مو حالت لایه‌لایه به خود می گیرد. در مدل موی لیر معمولاٌ قسمت بالایی موها کوتاه‌تر از قسمت‌های پایینی و زیرین است.

۱۰- پیکسی کوتاه لایه ای

در این مدل مو، کناره ها را کوتاه تر و موهای بالای سر را بلندتر می گذارند و آنها را به صورت لایه لایه کوتاه می کنند. این کار موها را بافت دار کرده و زیبایی آن را دوچندان می کند.