خبری ناگوار؛ مرکز ترک اعتیاد دچار حریق شد و تعداد زیادی جان باختند!

به گزارش باملین متاسفانه در شهر لنگرود یکی از کمپ های اعتیاد دچار حریق شد و تعداد زیادی از افراد جان باختند.

 

در ساعت ۵:۵۵ صبح امروز وقوع یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد واقع در شهرستان لنگرود استان گیلان به مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که درپی آن  پنج دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند که بر اساس گزارش‌های اولیه این حادثه چندین مورد فوتی و مصدوم داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گیلان گفت: متأسفانه تا این لحظه کشته شدگان در این حادثه به ۳۲ نفر و ۱۶ نفر مصدوم شدند.

فرماندار لنگرود در این ارتباط اظهار کرد: در ابتدایی‌ترین ساعت صبح روز جمعه کمپ ترک اعتیاد که تعدادی از بیماران در اینجا جهت درمان حضور داشتند دچار حریق شده و متاسفانه تعدادی از افراد حاضر در کمپ فوت کرده و تعدادی نیز مصدوم می‌شوند.

محمدرضا جلالی با تسلیت درگذشت افراد حاضر در این کمپ به مردم لنگرود بیان کرد: مصدومین نیز جهت مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز علت وقوع آتش سوزی مشخص نیست، یادآور شد: به محض بررسی تکمیلی اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می گیرد.

در پی آتش‌سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در لنگرود که تا این لحظه منجر به کشته شدن ۲۷ نفر شده است حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای طی دستوری به رئیس کل دادگستری استان گیلان تاکید کرد با حضور در محل نسبت بررسی علت حادثه و همچنین استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی جهت کمک به اطفا حریق و کمک به افراد حادثه دیده اقدام کنند.

کمپ ترک اعتیاد لنگرود چگونه آتش گرفت؛ جزییات جدید

▫️اطلاعاتی به دست آمده نشان می دهد ساختمان کمپ ترک اعتیاد متعلق به آموزش و پرورش  و قبلا مدرسه بوده که بعد به کمپ تبدیل شده است. گفته می شود چندین سال است که این ساختمان متعلق به کمپ است اینکه آموزش و پرورش آن را اجاره داده یا فروخته است هنوز مشخص نیست اما گفته می شود این کمپ مجوز از بهزیستی هم داشته است.

▫️بر اساس اطلاعات به دست آمده آتش سوزی زمانی که مددجویان خواب بودند از یکی از قسمت های داخلی شروع شد و بعد به یکباره به خوابگاه سرایت کرد و مددجویان را سوزاند. تعداد زیادی از قربانیان درجا جان خود را از دست دادند و سوختگی آنها بالای ۹۸ درصد بوده است.

آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود به روایت تصویر