خبر خوب برای معلمان بازنشسته

به گزارش باملین به نقل از خانه ملت، رضا حاجی پور با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در حوزه آموزش، عنوان کرد: یکی از مصوبات مهم کمیسیون تلفیق برای جبران کمبود معلم در کشور، مجوز فعالیت نیروهای بازنشسته و حق التدریس طبق قوانین مدنظر و تا ۲۴ ساعت در هفته بوده، در حالی که پیش از این بازنشستگان تنها می‌توانستند ۶ ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر بازنشستگان مجوزی برای فعالیت نیروهای حق التدریسی، نهضتی‌ها، خرید خدماتی‌ها، نیروهای طرح امین و نیروهایی که به صورت غیر رسمی با آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، صادر شد تا با این مصوبه مشکل کمبود نیرو در آموزش و پرورش برطرف شود.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، وزارت آموزش و پرورش اجازه دارد تا از بازنشستگان آموزش و پرورش به مدت ۲۴ ساعت در هفته، نیروهای حق التدریسی، نهضتی‌ها، خرید خدماتی‌ها، نیروهای طرح امین و نیروهایی که به صورت غیر رسمی با آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، برای رفع مشکل کمبود معلم استفاده کند.

حاجی پور تصریح کرد: همچنین در کمیسیون تلفیق مصوب شد که آب، برق و گاز همه مدارس سراسر کشور در صورت رعایت الگوی مصرف، رایگان محاسبه شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: همچنین فوق العاده ویژه‌‎ای برای کارمندان سازمان نوسازی مدارس، کادر اداری آموزش و پرورش، سرایداران و خدمتگزاران، کادر سلامت و کارکنان وزارت کشور به تصویب رسید.

وی یادآور شد: همه مصوبات فوق برای اجرا باید در صحن علنی مجلس به تصویب برسد و مورد تأیید شورای نگهبان قرار گیرد.