خبر مهم از اعزام زائران حج

به گزارش باملین به نقل از مهر، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: کسانی که برای حج پیش ثبت نام کرده اند می توانند از یکشنبه هفته آینده همزمان با میلاد امام زمان (عج) در کاروان ها ثبت نام کنند. .

وی افزود: اعزام کاروان های حج از ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ آغاز می شود.

حسینی در خصوص امکان افزایش ظرفیت حجاج گفت: درخواست افزایش ظرفیت حجاج کرده ایم، کشور میزبان باید موافقت کند، ۸۷ هزار و ۲۵۰ نفر کل ظرفیت اعزامی ما در سال آینده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص کاهش کیفیت خدمات و تجمیع کاروان ها گفت: زمانی که کاهش نیروی انسانی داشته ایم خدمات دیگری را از کشور میزبان دریافت کرده ایم که مثلا اگر کاهش داشته باشیم. ما تلاش کرده ایم از ظرفیت کشور میزبان استفاده کنیم و باید از این وضعیت عبور کنیم. از استعداد کشور میزبان استفاده کنید.

وی ادامه داد: حداقل قیمت حج ۱۶۲ میلیون تومان و حداکثر ۱۸۸ میلیون تومان برآورد شده است و بسته به کیفیت هتل متغیر است و تا زمان اعزام زائران این قیمت تغییری نخواهد کرد.

وی در خصوص حج عمره گفت: چند شرکت با شرکت های سعودی وارد مذاکره شدند، هتل ها استخدام شدند. کشور میزبان نیز ویزا صادر کرد، ویزا برای ۲۶۰۰ نفر صادر شد. اما مجوز نهایی پرواز به ایرلاین ما داده نشد، پیگیری هم انجام شد اما کشور میزبان همچنان می گوید به زودی مشکل حل می شود.

وی تاکید کرد: سازمان حج و زیارت به محض اعلام کشور میزبان آماده اعزام زائران است. شاید بتوانیم در دهه آخر ماه مبارک رمضان یا شوال، تا تایید کشور میزبان، زائران حج و عمره را اعزام کنیم.