خوردن این تنقلات با معده خالی شما رو تو دردسر میندازه!

خوردن میوه و خوراکی های مختلف به صورت ناشتا می تواند معایب و مزایای مختلفی داشته باشد. در واقع از نظر پزشکان برخی از خوراکی ها در صوتی فایده دارند که با معده خالی آنها را میل کنید و برخی ضررهای جبران ناپذیری دارند اگر با معده خالی آنها را بخورید. تنقلات هم از جمله مواردی است که نباید با معده خالی خورد که در ادامه این مطلب از باملین توضیحات بیشتری درباره آن ارائه می دهیم.

 

 

انتخاب محبوب برای میان‌وعده، آن دسته از وعده‌های غذایی رژیمی بسته‌بندی شده‌ای هستند که می‌توانیم به وفور در پمپ‌بنزین‌ها، خواربارفروشی‌ها یا فروشگاه‌ها پیدا کنیم. ما در مورد کیک، چیپس و غیره صحبت می‌کنیم، با این حال، به گفته کارشناسان تغذیه، اینها انتخاب‌های ضعیفی برای معده خالی هستند.

 

هدف از میان‌وعده‌ها این است که از یک وعده خوراکی کوچک برای گذراندن بقیه روزتان استفاده کنید اما میان‌وعده‌های رژیمی واقعاً مشکل گرسنگی را کاهش نمی‌دهند.

همانطور که جولی والش، متخصص تغذیه توضیح داد: مشکل برخی از چیپس‌ها این است که مواد مغذی زیاد و فیبر زیادی در آنها وجود ندارد؛ بنابراین شما چیزی دریافت نمی‌کنید که سیر شوید با این حال، این تنها دلیلی نیست که چرا میان وعده‌های رژیمی ایده بدی برای معده خالی هستند.

فریب بسته‌بندی‌هایی که این تصور را به شما می‌دهند که چیزی سالم مصرف می‌کنید را نخورید. بسته‌های میان وعده‌های رژیمی همچنان مواد غذایی فرآوری شده هستند.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه، کوکی‌ها و سایر مواد غذایی از این قبیل با آرد تصفیه شده تهیه می‌شوند که با افزایش وزن، مقاومت به انسولین و التهاب روده مرتبط هستند.

هر چیزی که فرآوری شده است با افزودن مواد نگهدارنده مانند نمک، شکر و سایر مواد برای افزایش ماندگاری و افزایش طعم همراه است. اینها می‌توانند به سرعت کالری اضافه کنند، به خصوص اگر تصمیم دارید معده خود را با بسته‌های میان وعده پر کنید.

از آنجایی که اکثر این بسته‌های رژیمی به‌عنوان خوراکی‌های کوچک به بازار عرضه می‌شوند، غریزه شما ممکن است خرید بیش از یک بسته این مواد از فروشگاه باشد به هر حال، دلیل اصلی مصرف تنقلات این است که شکم غرغرو خود را سیر کنید، با این حال، حتی بدون اینکه متوجه شوید، کالری دریافتی روزانه خود را افزایش می‌دهید.

به زبان ساده، پرهیز از مصرف هر خوراکی که پردازش شده باشد بهترین راه خواهد بود و این مورد ممکن است شامل بسته‌بندی میان وعده برای خود قبل از ترک خانه برای آن روز باشد. هنگام تهیه وعده‌های غذایی در صبح، مقداری میوه و سبزیجات تازه را برش بزنید و با خود به محل کار ببرید.

به گفته الیزابت شاو، متخصص تغذیه، ممکن است در مورد اینکه آیا می‌توانید میوه‌ها را با معده خالی میل کنید یا نه در اینترنت اختلاف نظر وجود داشته باشد اما مورد نگران‌کننده‌ای نیست، اگر به‌طور کلی فرد سالمی هستید.

سایر میان وعده‌های سالم و در عین حال مغذی که می‌توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید، برش‌های خیار یا هویج با هوموس، آجیل مخلوط، کره بادام زمینی روی نان تست سبوس‌دار، تخم مرغ آب‌پز، آووکادو روی نان تست قهوه‌ای، بلغور جو دوسر یا پنیر با کراکر است.

قبل از نوشیدن قهوه با معده خالی در مورد آن فکر کنید. برای انتخاب نوشیدنی از چیزی سبک و مغذی مانند آب نارگیل یا حتی آب سبزیجات استفاده کنید. آب ساده نیز موثر است.

اگر هر یک از این تنقلات را از فروشگاه خریداری کردید، نکته مهم این است که برچسب را مرور کنید، به دنبال مواد افزودنی مانند مواد نگهدارنده، نمک و قند باشید و انتخاب‌های آگاهانه داشته باشید. ممکن است کمی کارآگاهی لازم باشد تا تنقلات واقعا سالم را از سایر خوراکی‌های فرآوری شده نه چندان سالم حذف کنید.