داستان حضور زنانی با پوشش مجاهدین خلق در تهران چه بود؟ + عکس

به گزارش باملین از روز گذشته بود که تصاویر مختلفی از زنانی با پوشش مجاهدین خلق در خیابان ها پخش شد و مردم تصور کردند که نیروهای فرقه رجوی به خیابان ها آمده اند. اما این افراد برای تبلیغ فیلم سینمایی سرهنگ ثریا که به تازگی روی پرده سینما رفته است با این پوشش ظاهر شده اند.

 

تبلیغات سرهنگ ثریا

رئیس مرکز فوریت‌های امنیتی و اطلاعات وزارت کشور در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی که تحت عنوان حضور اعضای گروهک رجوی در خیابان‌های تهران منتشر شده و بازتاب‌هایی داشته، گفت: «حضور این افراد در واقع برای تبلیغات فیلم سرهنگ ثریا است.»

 

فیلم سینمایی سرهنگ ثریا

 

جوان آنلاین نوشت: واکنش‌های منفی به تبلیغات بدقواره و بدون توجه به پیوست‌های ادراکی و شناختی فیلم سرهنگ ثریا که روز گذشته در کف خیابان‌های پایتخت اتفاق افتاد، یادآور تبلیغ وحشت‌آفرین پنج سال پیش‌فیلم به‌وقت شام ابراهیم حاتمی‌کیا بود. اقدامی که با حیرت‌زدگی حاتمی‌کیا و انتشار متن عذرخواهی او همراه شد.

 

سرهنگ ثریا

 

به نوشته این خبرگزاری، این زنان با لباس های اعضای مجاهدین خلق، بدون هیچ المان و نشانه‌ای که مؤید فیک یا تبلیغی بودن آن‌ها باشد، در خیابان شروع به حرکت کرده و با لحنی جدی و تحکم‌آمیز کاغذ‌هایی را که روی آن‌ها نوشته بود «این فیلم را نبینید»، بین مردم و رانندگان عبوری پخش می‌کردند.

سینمایی سرهنگ ثریا

 

برخی از مردم که شاهد اجرای این تبلیغات بدقواره بودند با گرفتن فیلم و با حالتی بهت‌آور و لحنی انتقادی از حضور اعضای سازمان مجاهدین خلق در خیابان‌های پایتخت بدون هیچ هراسی از نیرو‌های انتظامی و امنیتی ابراز تعجب کردند. به غیر از این واکنش‌های مردمی، برخی کاربران فضای مجازی نیز با انتقاداتی تند ضمن یادآوری تبلیغات داعشی فیلم به وقت شام از سوی تیم سازنده آن که اتفاقاً سرمایه‌گذار اصلی فیلم سرهنگ ثریا هم هستند از این تبلیغات مبتذل و غیرعقلانی ناراحت بودند.

 

حضور این زنان با لباس اعضای مجاهدین خلق و انتشار کاغذهایی که روی آن نوشته شده «این فیلم را نبینید» بخشی از جدیدترین تیزر فیلم سرهنگ ثریا است که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. در این تیزر پس از نشان دادن تصاویری از حضور این زنان و واکنش های مردم، در انتها صحنه هایی از این فیلم به نمایش در می آید.

 

ژاله صامتی در سرهنگ ثریا

 

فیلم سرهنگ ثریا محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که از زاویه‌ای متفاوت به حضور سازمان مجاهدین خلق در پادگان اشرف می‌پردازد. داستان مادری که فرزندش توسط این گروه به پادگان اشرف رفته است و مادر تلاش می کند تا فرزندش را آزاد کند. این فیلم سینمایی اولین ساخته سینمایی لیلی عاج است و از داستانی واقعی الهام گرفته شده است. اما در خلاصه داستان رسمی آن آمده: «این راه با گریه باز نمیشه!»

 

در این فیلم به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی، ژاله صامتی، وحید آقاپور، حمیدرضا محمدی، دیبا زاهدی، سلیمه رنگزن، شهروز آقایی‌پور، منیره حسین‌زاده و مجید پتکی، از بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.