دبی رکورد شکست

من گزارش میدم باملین به گزارش یورونیوز، بر اساس «گزارش عملکرد گردشگری» دبی، بر اساس داده های به دست آمده از اول ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۲۳، دبی در این مدت پذیرای ۱۷٫۱۵ میلیون مسافر شبانه بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ بیشتر است. افزایش ۱۹ درصدی

این در حالی است که تعداد کل گردشگران خارجی در سال ۲۰۲۲، ۱۴٫۳۶ میلیون و در سال ۲۰۱۹، ۱۶٫۷۳ میلیون نفر است.

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد امارت دبی روز چهارشنبه با اشاره به این آمار در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: شهر دبی در سال ۲۰۲۳ میزبان ۱۷ میلیون بازدید کننده بین المللی خواهد بود که این رشد چشمگیر از ۱۹، ۴ درصد به طور قطعی دبی را به عنوان یک مقصد پیشرو معرفی می کند.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: این شهر در خط مقدم بخش گردشگری جهانی قرار دارد و دارای یکی از بالاترین نرخ اشغال هتل ها در جهان است که معادل ۷۷٫۴ درصد از ظرفیت ۱۵۰۰۰۰ اتاق است.

وی افزود: این دستاورد در راستای اهداف تعیین شده در چشم انداز اقتصادی دوبی ۲۰۳۳ (D33) است که دبی را به عنوان یکی از سه شهر برتر جهان برای تجارت و گردشگری قرار می دهد.

در دسامبر ۲۰۲۳، در جلسه توجیهی “وزارت اقتصاد و گردشگری دبی”، وی گفت که بخش گردشگری بخش کلیدی دستیابی به اهداف “برنامه اقتصادی دبی، D33” است.

هندی ها با ۱٫۹ میلیون نفر بزرگترین بازدیدکنندگان خارجی دبی هستند. همچنین هندی ها در سال ۲۰۲۳ به بزرگترین خریداران ملک در دبی تبدیل شدند.

پس از آن بریتانیا با ۹۵۴ هزار نفر، عربستان با ۹۳۰ هزار مسافر، روسیه با ۹۱۷ هزار نفر و عمان با ۸۶۰ هزار نفر بیشترین بازدیدکننده را در دبی به ثبت رساندند.

بر اساس گزارشی که توسط شرکت مشاوره سرمایه گذاری Henley & Partners با همکاری شرکت New World Wealth منتشر شده است، دبی اخیراً به عنوان سومین شهر ثروتمند در بین تمام کشورهای بریکس معرفی شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط آژانس دولتی امارات (WAM)، تولید ناخالص داخلی دبی بین ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ ۳٫۳ درصد رشد داشته است.