دختر علی دایی و مامانش با این عکس غوغا کردند / عکس حاشیه ساز از خانواده علی دایی در لندن

به گزارش باملین دنیز دایی و مادرش که همسر سابق علی دایی محسوب می شود در لندن عکسی جنجالی را منتشر کردند.

علی دایی بازیکن بازنشسته و مربی فوتبال اهل ایران است. او متولد یک فروردین سال ۱۳۴۸ در اردبیل است. این اسطوره کشورمان دارای تحصیلات عالیه است.

در ادامه تصویری از همسر سابق علی دایی و دخترش دنیز منتشر شده است.

 

 

دنیز دایی و مادرش

دنیز دایی دختر ارشد علی دایی کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان این روزها به همراه مادرش در لندن زندگی می کند.

دنیز برخلاف دیگر چهره های مشهور و پر سر و صدای فضای مجازی، در نزد بیشتر کاربران و دنبال کنندگان اش اینفلوئنسری محبوب و کم حاشیه ست.

 

همسر سابق علی دایی

 

علی دایی متولد یکم فرودین ماه ۱۳۴۸ در شهر اردبیل، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه‌های پرسپولیس تهران، بایرن مونیخ و هرتابرلین آلمان است که با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، رکورد بیشترین گلِ زده در بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان را در اختیار دارد. او اکنون مربی فوتبال، تجارت‌پیشه، کارآفرین و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است.

 

همسر اول علی دایی

 

بازی‌های باشگاهی

علی دایی متولد اواخر دهه ۴۰ در شهرستان اردبیل است و از همان دوران کودکی به دنیای فوتبال علاقمند شد. دایی فوتبال حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۶۷ و از سن ۱۹ سالگی با بازی در باشگاه استقلال اردبیل شروع کرد، اما یک سال بعد و پس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و اقامت در تهران، به تیم تاکسیرانی تهران پیوست. پس از یک سال حضور در تیم تاکسیرانی به تیم بانک تجارت تهران پیوست که حضور چهار فصلی او در این تیم، آغاز شهرت و درخشش او در دنیای فوتبال بود. بازی‌های علی دایی در بانک تجارت نظر کادر فنی وقت تیم پرسپولیس تهران را به خود جلب کرد و همین امر سبب شد تا در سال ۱۳۷۳ به طور رسمی به این تیم ملحق شود. علی دایی در دو فصل حضور خود در پرسپولیس تهران، در کنار فرشاد پیوس، عملکرد موفقی را از خود نشان داد و همین امر سبب شد تا در سال ۱۳۷۵ به عنوان لژیونر به تیم السد قطر بپیوندد.

 

علی دایی

دایی یک سال بعد و به دنبال درخشش در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸، در سال ۱۹۹۷ به تیم آرمینیا بیله فلد آلمان پیوست. پس از یک فصل، علی دایی به تیم مطرح بایرن مونیخ پیوست، ولی به علت عدم کسب جایگاهی ثابت در این تیم، به باشگاه هرتابرلین پیوست. دایی از سال ۷۸ تا ۸۱ در هرتابرلین بازی کرد و سپس در تیم‌های الشباب، پرسپولیس و صبا باتری بازی کرد تا اینکه در نهایت با تیم سایپا بعنوان بازیکن و سرمربی از فوتبال حرفه‌ای خداحافظی کرد.