درگذشت شاهرخ شاهید خواننده قبل از انقلاب! / شاهرخ شاهید که بود؟

شاهرخ شاهید یکی از خوانندگان معروف قبل از انقلاب است که در سال ۱۹۵۳ در تهران متولد شد و سرانجام در سال ۲۰۲۳ در آمریکا درگذشت. او پس از انقلاب به آمریکا مهاجرت کرد و سالها در این کشور زندگی کرد.

 

شاهرخ خواننده کیست؟

  • نام و نام خانوادگی: شاهرخ شاهید
  • حرفه: خواننده و نوازنده
  • سال تولد:۱۳۲۸
  • سال فوت: ۱۴۰۳
  • محل تولد: تهران
  • وضعیت تاهل: متاهل
  • همسر: مهرو نیما
  • فرزندان: یک دختر به نام ملودی

 

زندگینامه شاهرخ خواننده

شاهرخ از خوانندگان قدیمی ایرانی ملقب به شاهرخ که در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۵۳ در تهران به دنیا آمد پدری به نام عیسی و مادری به نام نرگس دارد.

در سن ۱۱ سالگی مادر جوان خود را در بستر بیماری از دست داد و هم چنین سه سال بعد نیز پدرش از دنیا می رود. به همین دلیل شاهرخ در همان دوران نوجوانی در کنار خواهر نه چندان بزرگتر از خود تربیت و پرورش یافته است.

 

تحصیلات

شاهرخ تحصیلات خود را در دوران دبستان در دبستان بامشاد و دبیرستان خود را در دبیرستان مروی گذرانده است. موسیقی خود را در تالار رودکی و تئاتر جامعه باربد گذراند و در آن زمان معلم خصوصی آواز نیز داشت.

همسر شاهرخ کیست؟

مطالب زیادی در مورد همسر شاهرخ شاهی در دست نیست اما او با فردی به مهرو نیما ازدواج کرده است و دختری به نام ملودی دارد . شاهرخ و همسرش در نهایت از یکدیگر جدا شدند.

شروع فعالیت

شاهرخ در سنین کم فعالیت هنری خود را در برنامه کودک رادیو ایران آغاز نمود و در همان سال‌ها به تشویق پدرش برای فراگیری ردیف‌های موسیقی ایرانی در کلاس‌های اسماعیل مهرتاش شرکت کرد و ۱۰ سال این روند را ادامه داد.

استخدام در ۱۲ سالگی

شاهرخ در سن ۱۲ سالگی استخدام تالار رودکی تهران درآمد و و همچنین در اپرا مشغول فعالیت هنری شد. شاهی همچنین زیر نظر استاد پورتراب یکی از از استادان بزرگ در هنرستان ملی موسیقی ایران و همچنین استاد کازا تو آموزش دیده است.

ورزشکار حرفه ای

جالب است در کنار تحصیلات و یادگیری موسیقی به ورزش بوکس علاقه مند بود و به باشگاه بوکس می رفت و حتی در سن ۱۸ سالگی در مسابقات بوکس قهرمانی کشور شرکت کردند که به دلیل تاثیرات منفی ضربات این ورزش برروی صدایش این ورزش را رها کرد.

مهاجرت

او در سال ۱۹۷۵ برای ادامه تحصیلات موسیقی خود و فعالیت در ارکستر فیلارمونیک به شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و مقیم آمریکا است

 

فعالیت در امریکا

شاهرخ در لس آنجلس، با گرفتاری فراوان کار حرفه‌ای خود یعنی موسیقی و آواز را دوباره ادامه داد. او جهت ضبط آلبوم‌هایش تصمیم به تأسیس یک استودیو در محل زندگیش گرفت و نام آن را «ملودی» گذاشت.

او با گروه موسیقی اصیل ایرانی به نام «عشاق» آلبوم «عشاق ۲» را، که از کارهای جاویدان عارف قزوینی است منتشر کرد. همچنین آلبوم‌های مشترکی نیز با همراهی دیگر خوانندگان پاپ مانند ابی، شهرام صولتی و مسعود فردمنش روانه بازار کرد.

علت فوت شاهرخ

شاهرخ دو روز بعد از تولد ۷۰ سالگی‌اش درگذشت. چند سال اخیر با بیماری سرطان دست به گریبان بود و بنا به اعلام حساب کاربری اینستاگرام منسوب به او بامداد یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۳ بر اثر بیماری درگذشت.